Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves gyereketeknek megenged...

22 éves gyereketeknek megengednétek, hogy fél évig otthon lakjon úgy, hogy nem dolgozik és nem is tanul?

Figyelt kérdés

Februárban fogom befejezni az egyetemet, és szeretnék mesterképzésre menni, de az csak szeptemberben kezdődik.


Így lesz fél év szünetem. Addigra lesz már diplomám, szóval szerezhetnék munkát, viszont úgy, hogy ha tudják, csak fél évig maradnék, úgy sem találnék.


Mivel az előző 3 nyarat végigdolgoztam, így most tulajdonképpen jól esne fél év pihenő.


Ti ezt megengednétek a gyereketeknek? Hogy fél évig semmittevő legyen?


2016. júl. 21. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
70%
Igen.mindenféleképpen. Úgy látom nem egy elveszett gyermek vagy,hanem viszed is valamire ! Minden elismerésem a tiéd és jó pihenést !Egy 3 gyerekes apa.
2016. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
75%

Miért kéne tudja a cég, hogy csak félévig leszel?...


Megmondod, hogy dolgozni akarsz, aztán a végén szólsz, hogy mész mesterképzésre...

2016. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
54%
meg..
2016. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Sajnálom. A felnőtt lét azzal jár, hogy az ember eltartja magát. Akármilyen szépen is fogalmaztad meg, és akármennyire is fáj a szíved, NEM vagy már gyerek! 22 éves felnőtt ember vagy, aki el tud menni dolgozni. Ennyi idős korban sokaknak már saját családja van. Ne ragadj le a gimis hozzáállásodnál, mert örökgyerek maradsz fejben! Felnőttél. Viselkedj is úgy! Jah, hogy az élet fárasztó? Hát igen. Isten hozott! :) N32
2016. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
30%
Köszi a lepontozást. Én is elfáradtam. Eltartotok fél évet, míg megpihenek? :)))
2016. júl. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
79%

Én megengedném, persze csak ha jóra való gyerek vagy valóban. :D

De figyelj, annyi lehetőség van amúgy. Nem tudom a hátteredet, de szabadidődben simán tanulhatsz nyelveket, fejlesztheted a készségeidet. Szerintem a legtöbb ember szeretne legalább két idegen nyelven beszélni normálisan.

Egy csomó helyen hirdetnek akár önkéntes munkát. És nem ilyen nagy dolgokról van szó, hanem mit tudom én, mondjuk a WWF simán megszokott hirdetni (bár tény, hogy nagyvárosokban, főképp Pesten) ilyen szórólap osztogatós meg hasonló munkákat és szerintem ezek tök jó dolgok. Bár ezért ha jól tudom, itt van valamennyi fizu, de önkéntes is van, na meg persze egy csomó más helyen. De millió lehetőség van egyébként akkor is ha már esetleg tudsz valamilyen nyelvet középszinten. Ezek nem olyan komoly munkák, hogy hú és nagyon jó tapasztalatokat lehet vele szerezni, meg nem vagy semmittevő.

Vagy esetleg vannak olyan munkák ahol heti 1-2 alkalmat kell vállalni, és ezzel már kisegíted magadat/szüleidet azzal, hogy legalább ha elakarsz menni valahova azt magadnak fizeted. Mert azért hat hónap, az hat hónap. Gondolom ennyi idő alatt már bőven meg lehet unni a mindennapos tévézést/gépezést vagy akár tanulást.

Én most kezdem az egyetemet, de mit meg nem adnék, hogy halaszthassak egy évet és kimenjek külföldre mondjuk önkéntes munkára. :)

2016. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
58%
Vagy elmehetne normálisan dolgozni szórólapozás helyett?
2016. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
75%

#4 És a felnőttek pihenni sem szoktak soha, ugye ?

Nézd csak meg befejezi az egyetemet, ahol csak a nyár a szünet, amit ő végig dolgozott az elmúlt 3 évben. Fél év egyáltalán nem sok idő, nem fog visszaesni "gimnáziumi" szintre. Igen is jár neki, majd ha meglesz neki a mesterképzés és tényleg elkezd dolgozni, akkor majd mondhatod neki, akkor igazad lesz, de egyetemen simán belefér, főleg hogy ilyen ügyes, hogy meg is tudja csinálni, nem mint a többség...

2016. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ. Ha egy hónap pihi után közben valami értelmeset is csinálsz, teszem azt, intenzíven nyelvet tanulsz, akkor igen. Fél év semmittevést nagyon meg lehet unni, teljesen kiesel a szokott napi ritmusból, borzasztó nehéz utána visszarázódni.

Megjegyzem, mesterképzést nagyon sokan már munka mellett végeznek, úgyhogy nem indok, hogy fél évre úgysem vesznek fel sehová.:-)

2016. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
32%

Ugyan, kérlek! Ügyes? Mint több százezer ember évente. Ügyes, persze, de azért fél évig eltartani egy egészséges, felnőtt embert elég nagy luxus! Komolyan én vagyok az egyetlen itt, akinek fura, hogy egy 22 éves ember már nem gyerek, aki netezzen otthon egész nap, és lóbálja a lábát, mert ügyes volt, mert tanult?


Én két kicsi gyerek mellett járok másoddiplomára, mégsem veregeti senki a vállamat napi szinten, hogy milyen ügyes vagyok, ahogy a férjem sem vesz ki fél év szabadságot, mert fáradt. Vagy mégis mikor kéne felnőnie? 30 évesen, amikor már minden áhított diplomáját megszerezte? Nevetséges az egész kérdés, komolyan.

2016. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!