Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a 16 éves...

Ti megengednétek a 16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Ugye véget ért a sulim,es utana menni szerettem volna dolgozni, /falun lakunk igy nincs sok lehetosegem/ de ahova akartam volna menni oda nem kellett munkás,olyannyira,hogy még leépités is volt,annyira nem volt munka,pedig 2x is probalkoztam. Igy maradtak a foldmuves munkak. Mindennap mentem volna dolgozni,de anyam pedig oda nem engedett,ami ertheto, o alig birja a 40 fokban kinn.Itthon segitek mindenben, van hogy en takaritok,mosog, fozok is neha,stb, tehat nincs panasz. Egzebkent fodrasznak megyek tanulni 2 ev mulva,de addig persze mindáron dolgozni szeretnék valahol,azt terveztem jovore elmegyek kulfoldre dolgozni diakmunkara baratommal. Ő 21 éves, másfél éve vagyunk egyutt, tehát vigyázna rám, stb. Szoval ti haragudnatok a lanyotokra, ha nem menne dolgozni 16 évesen?

2016. júl. 22. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
nem haragudnék, de próbálnám felébreszteni az álomvilágból, ugyanis 16 évesen nem fog külföldön diákmunkát kapni
2016. júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jovore 17 mulnek, mire elkezdodne a diakmunka szezon, es oda, ahova mennek, felvesznek diakmunkara, igaz csak félállásba,és kevesebbet is fizetnének, de hát ez is jo, nem kellene mindent nekiek allni,amit csak akarok.
2016. júl. 22. 14:56
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
De ugye azzal is tisztában vagy hogy amit kint keresnél az elmenne az utazásra, az ottani szállásra és az étkezésre? tehát vagy nem keresnél semmit vagy még mínuszba is jönnél ki
2016. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Külföldre nem, mert kiskorú, jogilag problémás lehet, ráadásul felnőttként is rizikós kimenni csak úgy, hát még egy 17 évesnek. Olyan oké, hogy szervezetten nyelvet tanulni, vagy 19-20 évesen au pairnek nagy körültekintéssel, de 17 évesen diákmunkára... semmiképp.
2016. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem örülnék ha a lányom dolgozni akarna, ahelyett hogy tanulással töltené az idejét inkább. Dolgozni ráér ha felnőtt lesz és diplomája lesz meg jó állása, vállalkozása.
2016. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ahova mennék,ott dolgoznak párom szülei, szállás ingyenes, kaját összepótolva veszik,stb,ugyhogy épp hogy csak az utra menne el egy kis pénz
2016. júl. 22. 15:04
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Akkor menjél, kit érdekel. Ha nem fogadod meg a jó tanácsot, akkor csinálj azt, amit akarsz.
2016. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
Szóval a pasid szüleinek a nyakára mennél ingyenélősködni? Na így tuti nem engednélek. És ők tudnak róla egyáltalán hogy kb két hónapig egy plusz éhes szájat kéne etetniük, plusz meg szeretnétek dobni a rezsijüket is, vagy ezt csak ketten találtátok ki a pasiddal?
2016. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Képzeld, a szülei ajánlották fel,hogy segitenek oda bekerulni,ha szeretnék,és miért kellene nekiek etetni? mondom,hogy MINDENKI pótol, tehát én is pótolnék,és barátom is,és mivel félállásban lennék,hamarabb mennék a szállásra is,ezért mire hazajönnének lenne kaja,házimunka meglenne csinálva stb, mivel emlitettem hogy itthon is szoktam fozni,ott is foznek.
2016. júl. 22. 15:28
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Anyád tudja már? Ő elenged? mert teljesen mindegy, hogy a barátod szülei nyakába mennél ha a te szüleid nem engedik. Ha pedig nem engedik akkor kár azon agyalnod, hogy mennyi mindent csinálnál ott..Beszéld meg a szüleiddel.
2016. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!