Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elítélik a melegségem....

Szüleim elítélik a melegségem. Milyen megoldást lehet erre találni?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú lesz, panaszáradat közetkezik :D És szeretnék velük kompromisszumot kötni. Elegem van az állandó veszekedésekből.


Azért mondtam nekik el, mert jó a kapcsolatunk, de mint kiderült, nem nagyon tolerálják ezt a dolgot. Van egy barátom is, akivel szeretjük egymást. Ő Ukrajnában él, így viszonylag ritkán tudtunk találkozni, most viszont ide fog jönni egyetemre és lesz esélyem őt bemutatni nekik.

Nem viccelek, konkrétan olyanokat vágtak hozzám, hogy ez gusztustalan és nem akarják látni a barátomat sem, főleg, hogy szüleim nem beszélnek angolul sem és bennem nem bíznak ezek után, mert lehet nem azt fordítom le nekik, amit barátom mond.

Eddig mindig ő jött hozzám (mármint Magyarországra, de hozzánk sosem hoztam), holnap viszont én megyek hozzá. Szerencsére lesz idejük lenyugodni, amíg nála leszek, de nagyon rosszul esik, hogy így reagáltak rá, és hogy ezzel csak rosszabbá tették az eddigi amúgy jó kapcsolatunkat..


18/f


2016. aug. 11. 18:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

"Ahogy Czeizel Endre genetikus megfogalmazta:

"A homoszexualitásnak genetikai okai vannak. Bármi, ami genetikai okokra vezethető vissza, betegségnek minősül." "

A heteroszexualitás, sőt általában a szexualitás, az utódnemzés folyamata, stb. mind genetikai okokból ered, akkor az is betegség? :D

2016. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Sőt, a vörös haj, a kék szem is genetikai okokra vezethető vissza, tehát az is betegség. Meg az emberi lét is egy betegség. :D
2016. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Ott a pont utolsó :D
2016. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, a 11-12-es válaszolóra gondoltam, nem a gyűlölködő idiótára.
2016. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha te 18 éves vagy, akkor a szüleid 40 körül lehetnek, ami azt jelenti, hogy a 80-as, 90-es években szocializálódtak, és akkor gyakorlatilag nem léteztek melegek, mert rejtőzködtek többnyire. Ha véletlen kiderült valakiről, arra újjal mutogattak, és a család szégyene lett. Városokban nem is volt ez annyira gáz, de egy faluban...

Ezt azért írtam le, mert én is 40 elmúltam már, és kb. engem is rosszul érintene, ha a fiam ezzel állna elő, és engem se tudna senki meggyőzni arról, hogy ez normális. Olvashatnék én is ezer könyvet erről, akkor sem fogadnám el. És azt sem értem, hogy miért kampányolnak sokan azért, hogy fogadjuk el természetesnek.

Biztos nem ilyen válaszokat vársz, de ezek nagyon mélyen gyökerező előítéletek, amiket nehéz levetkőzni ebben a korban.

Ettől függetlenül kívánom, hogy rendeződjön a viszonyotok. Talán idővel megbékélnek.

2016. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondtad utolsó: Előítéletek.
2016. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%
Idő kell nekik, és ne foglalkozz a sok gyűlölködő kommenttel hanem legyél boldog :)
2016. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha hagysz is időt nekik, annyiban lesz jobb, hogy megbékélnek, de közel sem biztos hogy el is fogják fogadni.


Tégy a legjobb belátásod szerint, éld az életed. De ne kapkodj, és főleg ne várd el, hogy a szüleid hamar elfogadják. Nekik ez akár tetszik, akár nem, trauma, magukban keresik a hibát, hogy mit rontottak el stb. (Más kérdés, hogy nem erről szól ez a dolog.)

Előbb-utóbb még fognak békélni, mégiscsak a fiuk vagy, de hogy el is fogják-e fogadni mivoltodat...ki tudja.

2016. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Az idő mindenre gyógyír.

16 évesen nondtam el nekük... most 21.vagyok. Jelenleg úgy látom, hogy beletörődtek... idő kell, hogy feldolgozzák. Sosem mutattan be nekük senkit!

Jobb a helyzet jelenleg nálad?

2016. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!