Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám élettársát apának...

Anyukám élettársát apának szólítani?

Figyelt kérdés
Vállás után anyukámnak éllet társa lett és igy most ismét ötten élünk együtt, hárman vagyunk testvérek. Az élletárs szeretné ha mi gyerekek apának hivnánk. Én erre képtelen lennék, mivel nekünk van apukánk, attól még hogy anya nem jön kivelle, nekünk akkor is ő az apukánk. Hogy lehetne megmagyarázni egy 40+ os férfinak, hogy érje fel ésszel hogy mi nem fogjuk apának hivni? Szeretjük jól megvannak anyával szeretik egymást velünk is jól kijön. Az éllet társ január óta él velünk, már anya hamarabb ismerte és mi is találkoztunk már vele. Az együtt élés mégis januárba kezdődöt. Nekünk vagy neki kéne felérni ésszel, hogy nem fogjuk apánknak hivni?

2016. aug. 13. 07:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem miért kell ezzel a gyerekeket zaklatni!

Esetleg Anyukáddal nem tudjátok megértetni, hogy beszéljen vele ő?

Ha nem, mindig mikor felhozza, mondd neki akit leírtál: Géza, bírunk téged, de nem fogunk apànak hívni, mert van apánk.

Ha nem fogja fel, akkor egyszerűen csinálj úgy mintha nem hallanád. Nincs jobb ötletem ;)

2016. aug. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Jól gondolod, édesapád csak egy van!

Majd az évek megmutatják, valóban igazi apa lesz-e/lett-e ebből az élettársból, cselekedetei alapján, az irányotokba mutatott érzelmei, ragaszkodása alapján idővel fogjátok-e majd pót apának tekinteni.


Légy vele őszinte, és mondd meg neki, hogy abban a percben, ahogy úgy érzed/érzitek, egész biztosan apának fogjátok nevezni. De értse meg, hogy ehhez még hosszú időnek kell eltelnie, és egy jó kapcsolat nem ezen fog múlni.

2016. aug. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%
Ha sokáig zaklat benneteket ezzel, mondd neki: te egyelőre anyának csak élettársa vagy, és nem a férje!
2016. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Csak egyenesen a szemebe es kedvesen. "Nem vagy az apam es nem tudlak foglak annak hivni.Elfogadtunk ugy ahogy vagy. Ez van. Nem megy."

O szeretne valamit, de tuzasba viszi. Sajnos nem veszi eszre hogy minden hatasra van egy ellenhatas :)

2016. aug. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Egy élettárs nem férj. Ki tudja meddig lesznek együtt anyukáddal. Fél év együttélés még nagyon kevés. Mond meg neki, hogy nem akarod apukának hívni.
2016. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2%

Édesanyáddal beszélj őszintén ,mond el neki amit itt leírtál ,és kérd hogy beszéljen az élettársával,ne sürgesse ezt a dolgot.

Az együtt élés lehet tartós ,sőt sokszor tartósabb mint egy házasság,ha anyukád boldog és ez az élettárs úgy szeret benneteket mint egy apuka ,akkor egyszer csak meg fog történni,mert az élet ilyen,csak nem édesapának vagy apunak szólítod,hanem mondjuk Apinak vagy Papának ,és ettől a pillanattól kezdve számodra az Api vagy papa azt jelenti majd hogy "Jóska bácsi„. Mindannyian boldogok lesztek ,hogy veletek van ,és így köszönitek meg neki ,hogy szeret benneteket,

Ez most egy mesének tűnhet,de én egy második "nem vagy az anyámból" lettem észrevétlenül egyszercsak " mami" .

2016. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%

Ha rendes ember nem kell megsérteni.

Arra kulön emlekeztetni se kell h " nem vagy az apám" , tudja ö azt nagyon jól.

Mondd meg h a te korodban mar nem akarsz " apukázni "

2016. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%
Örülj neki, hogy elfogad lányának. Hívhatod név + apunak is. Vagy valami hasonló. Ha kedves ember, akkor ne legyél undok vele.
2016. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Helyesen érzed: apa egy van, és az nem ő.

Gondolom anyukád élettársát a keresztnevén szólítod.

Nem tudom, hány éves vagy, tehát amit mondasz neki, mennyire fogadná el. De szerintem mondd meg neki, hogy neked nem ő az apukád, mert a te apukád X.Y. Őiránta érzed azt, amit a gyerek az apja iránt szokott érezni.

Ha anyukáddal jó a viszonyod, mondd meg neki, hogy ha ehhez ragaszkodik a párja, azzal csak meg fogja rontani az otthoni légkört.

Esetleg mondd el ezt apukádnak is.

2016. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt nevelőapám, 3 év után sem tudtam apunak szólítani, pedig anyám férje volt.
2016. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!