Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megvertem tesóm élettársát....

Megvertem tesóm élettársát. Rosszul tettem ebben a helyzetben vagy meg fog bocsátani?

Figyelt kérdés

Húgom kb 3 éve van (volt) együtt egy sráccal. Normálisnak tűnt, volt rendes munkája meg minden, másfél éve együtt éltek. A ház a szüleinké volt, ott nőttünk fel, de szüleink elköltöztek és a házat ránk íratták fele-fele arányban. Én nem élek ott, mert összeköltöztem a párommal.

Októberben jött át tesóm hozzánk sírva, hogy veszekedtek és a fickó többször megütötte. Akkor szakítani akart vele és elzavarni, de végül visszakönyörögte magát, megígérte, hogy egyszeri eset volt. Én már akkor mondtam, hogy hagyja el, de azt mondta nagyon szereti. Akkor a srácot is leültettem és mondtam, hogy első és utolsó eset volt. Szüleinknek végül nem is szóltunk róla, ez így utólag nagy hiba volt.


Na innen már csak a gondok jöttek. A gyereket kirúgták úgy 2 hónapja, azóta "állást keres", ami annyiból áll, hogy húgom eltartja, ő meg nem csinál semmit. Csütörtökön mikor találkoztam tesómmal, megláttam hogy a jobb karja be van kékülve, de nagyon durván. Először tagadott mindent, de végül is kiderült, hogy a gyerek rendszeresen veri. Leültünk 3-asban beszélni (tesóm, párom, én), mondtuk hogy jelentse fel, de hallani se akart róla, mert még mindig nagyon szereti és persze mindig megígéri, hogy ez volt az utolsó. Végül én felhúztam magam és mondtam, hogy felőlem akkor azt csinál amit akar, de a gyerek 100%, hogy el fog takarodni a házból.


Másnap délelőtt átmentem 2 haverommal, míg húgom dolgozott és mondtam a gyereknek, hogy van 1 órája, hogy összeszedje a cuccait, a maradékot kib...szom az ablakon. Elkezdett pattogni, úgyhogy párat bevertem neki, végül tényleg összepakolt, búcsúzásként annyit mondtam, hogy ha még egyszer meglátom itt akkor elvágom a torkát (tudom kicsit durva volt..).


Azóta tesóm egyáltalán nem tudja elérni, telefont is kinyomkodja. A fickó anyjával tudott beszélni, aki közölte, hogy a fia többet nem akarja látni és elment látleletet vetetni és "fel fogja jelenteni az idegbeteg bátyádat".

Húgom teljesen kiakadt és üvöltözött hogy mit képzelek magamról, hogy így beleavatkozok az életébe. Azóta nem is akar velem beszélni, csak párommal beszélt párszor, hogy mennyire utál engem.


Tényleg rosszul tettem, hogy beleavatkoztam? Nem akartam, hogy egyszer úgy megüsse, hogy komolyabb baja legyen, vagy képes lett volna gyereket szülni neki, aki így nő fel. Feljelentést meg úgy nem tehettem, hogy a húgom nem akart. Szüleink még most se tudnak semmit, apám szerintem meg is ölné a gyereket ha megtudná..



2016. febr. 10. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem tetted rosszul csak védeni probáltad a húgodat ami teljesen érhető mivel szereted.!
2016. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Akárki akármit mond, szerintem jól tetted. Ha rendőrségi ügy lesz belőle, akkor is megúszod maximum egy figyelmeztetéssel, meg a perköltséggel, cserébe a húgodat nem veri agyon.
2016. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is jól tetted. Lehet többet is megéremelt volna. Csak sajna a hugod ezt nem látja be.
2016. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Abban bízok, hogy idővel belátja. De fel nem tudom fogni, hogy hihetett neki. Még az első eset után esetleg, bár én soha nem tudnám megütni a párom. De hogy rendszeresen és mindig elhiszi neki, hogy megváltozik??
2016. febr. 10. 21:18
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
ideje a történetbe beavatni szerintem a szülőket is... talán ők jobb belátásra bírják húgodat, hogy nagyon is helyesen cselekedtél. nem teheti tönkre az életét, egy ilyen agyament fickó. micsoda dolog, hogy rendszeresen veri, miközben eltartott valójában.
2016. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Bárcsak nekem is ilyen lenne a bátyám!

Jól tetted,de szólj a szűleiteknek is!

2016. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Minden tiszteletem a tiéd. A húgod remélhetőleg idővel rájön, hogy ezzel nagyon sokat segítettél neki. :)
2016. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, teljesen jól tetted. Bár a beszólás tényleg durva volt. De teljesen korrektül jártál el. Nem mellesleg az a te házad is. Az is jogos,hogy nem akarod, hogy ott éljen az a barom. A húgod meg majd megérti, hogy csak segítettél neki.Van más pasi is a világon, aki tisztelettel bánik majd vele..Idővel hálás lesz, hidd el nekem.
2016. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szülőknek szólnék félek csak olaj lenne a tűzre. Apánk kicsit hirtelen haragú, tuti nagyon leordítaná a fejét, aztán azért is én lennék a szemét, hogy szóltam nekik. Lehet anyukámnak szólok, hogy ő beszéljen először tesómmal, apánknak ne mondjon semmit egyelőre.

Köszönöm a válaszokat, igazság szerint nem vagyok büszke rá, de kétségbeesésben tettem.

2016. febr. 10. 21:34
 10/28 anonim válasza:
91%
Egyszer mèg hálás lesz neked èrte tesód.szerencse,hogy nem szült ilyen embernek.
2016. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!