Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember válik az elhanyag...

Milyen ember válik az elhanyagolt és az elkényeztetett gyerekekből?

Figyelt kérdés
2-en vagyunk testvérek. Én kis koromban el voltam kényeztetve és amikor megszületett a húgom, akkor hirtelen elhanyagoltak, ami nagy lelki traumát okozott nekem, azóta se szeretnek a szüleim és várják, hogy elköltözzek. Amióta húgom él, azóta elkényeztetik minden ajándékkal, mindent amit kér, megkap és mindent csinálhat felügyelet nélkül. A családi vitákat mindig ő nyeri meg, mert ő a kicsi. Én azóta semmit nem csinálhatok, sehova nem mehetek, csak is itthon ülhetek a gép előtt csöndbe. Viszont szüleink sose foglalkoztak velünk, mindig TV-znek vagy interneteznek, buliznak, stb. Ha odamegyünk hozzájuk, csak elhesegetnek. Sose beszélgetnek velünk, így számítógépen éljük ki az életünk. Milyen ember válik belőlünk? Én 17/f, húgom 7/l

2016. aug. 14. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tesztek semmit akkor mindketten bizonytalan, szorongo emberek lesztek. Ha ugy dontotok akkor pedig barki valhat beloletek.
2016. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az pozitív hogy rájöttél, hogy ez nem okés. Fókuszálj az életedre, a céljaidra. Esetlg leülhetsz velük beszlni, hátha tudsz rájuk hatni.
2016. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyanná válsz, amilyenné te akarsz...
2016. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok általánosítani, de akit elkényeztettek, az hajlamossá válhat arra, hogy olyan párt keressen magának, akitől ezt szintén megkaphatja, elvárja hogy szolgálják ki, mindent intézzenek el, tegyenek meg helyette, óvják meg az élet nehézségeitől.

Anyagi problémák is lehetnek, ha az illető magát kezdi kényeztetni és minden pénzt magára költ azért, hogy státusz-szimbólumnak tartottt dolgokat vehessen magának, vagy az éppen aktuális csúcsszuper elektronikai készüléket.

2016. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ezen. A felismerés azt mutatja, hogy jó úton haladsz! 17 éves szinte már felnőtt ember vagy. Gondolkodj éretten és legyenek terveid. Ennyi. Nem szép tőlük, de nem Te vagy sajnos az egyetlen... :/
2016. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Olyan mint a bátyám. 18 évesen önző, nagyképű, idegesítő, állandóan szar poénokat mond, engem szivat. És ennek az az oka, hogy kiskorától fogva elkényeztetik a szüleim.
2016. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abból amit leírsz, nem vagy elkényeztetett, egyáltalán. Szeretetéhes és érzékeny vagy, és ezzel nincs semmi baj, csak jobb ha tudod magadról.
2016. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!