Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a szüleim veszekednek, én csak hallgatom és közben végig görcsben van a gyomrom, mert félek h még jobban megsértik egymást vagy még rosszabb irányba megy a veszekedés?

Figyelt kérdés

Utóbbi pár évben nagyon sokat veszekednek a szüleim, és mindig az a vége, hogy én vagyok a hibás. És én semmit se tudok tenni, mindent megpróbáltam, és már nagyon elegem van. Amikor csak lehet nem vagyok itthon.

16/L



2016. aug. 14. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért van, mert mindkettőjüket szereted és az ember nem kedveli, ha az általa szeretett emberek veszekednek. Ha meg ráadásul téged hibáztatnak, akkor az csak azért van, mert már csak te tartod őket egymás mellett, Elég nagy vagy már, nyugodtan próbáld megértetni velük, hogy váljanak külön, ha már nem bírnak egymással élni.
2016. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

#1 Nálam azért volt görcsben a gyomrom, mert anyut féltettem, nem apámat. Őt sosem kedveltem, mert vert minket és alkoholista volt, szóval nem feltétlen mindkét félért aggódik az ember. Apámtól aztán elvált anyu, de az élettársa is alkoholista volt, akivel pár évvel a válás után jött össze. Tettlegesség csak egyszer fordult elő itt, de ha már egyszer megtörtént, a következő is bármikor megeshetett volna. :( Szóval aggódással telt a gyerekkorom.


Kérdező, sajnos nemigen tudsz ez ellen mit tenni. Én pl. ilyenkor nem mertem elmenni otthonról, mert féltem, hogy anyunak bántódása esik.

2016. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat veszekedtek, amikor kisebb voltam, de nyolcéves koromban elváltak, és újraházasodtak. Persze az új családjaikkal is veszekednek, szóval... Én már úgy vagyok vele, hogy teszek rá. Tudom, hogy elválni nem fognak, verni (már) nem fogják egymást, az öcsémnek meg itt vagyok én. Én a jég hátán is túlélek. A többi az ő hibájuk.


Annyit tudnod kell, hogy SEMMI nem a te hibád! A szüleid gyerekesek, nem egymásnak valók, valószínűleg el kéne válniuk. Eszedbe ne jusson semmit bevenni, vagy más, BÁRMI MÁS ártó cucchoz nyúlni! Legyél te a felnőtt a családban. Tudom milyen az, és nem lehetetlen. Legyél nyugodt. Ölelj plüssöt közben. Nekem kicsiként bejött.


Kitartás!♥

2016. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó, ez nagyon kedves volt tőled, köszönöm :)

2016. szept. 9. 21:04
 5/5 anonim válasza:
16 évesen már elmehetsz tőlük egy ingyenes kollégiumba, ahol nyugodtan befejezheted a tanulmányaidat, és érzelmileg független lehetsz tőlük. Talán ha elmagyarázod nekik, hogy el akarsz menni az állandó veszekedés miatt, felnőtté válnak és tesznek valamit. Ne vessz velük össze, mert a kollégium után vissza fogsz menni, csak akkor már egészen más lesz a kapcsolat, te is felnőtt leszel. Talán addigra el is válnak, és dönthetsz majd, hogy kihez mész vissza. Nincs nagymama a közelben? ő biztosan segítene.
2017. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!