Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez szülői szemmel mennyire...

Ez szülői szemmel mennyire lenne megengedhető?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy lehetőleg komoly és normális válaszokat kérnék.


Egy 18 éves fiú vagyok és jövőre fogok érettségizni. Eddig azért nem erőltettem, mert egyeészt tudom, hogy szüleim nem engednék, másrészt 18 év alatt még ők tartoztak értem felelősségel.

Nos, eléggé nyitott személyiség vagyok, szeretek más embereket megismerni, szeretek nyelveket tanulni. Valamint soha sem volt velem semmi gond, jó tanuló vagyok, fontos a jövőm, szeretnék egyetemre menni, valamint tavaly november óta diákmunkázom és ami szükséges, azt magamnak veszem meg saját pénzből (ruhák, a mobillomhoz tartozékok stb). Sosem voltam az a lázadó típus, de persze azért megvoltak a veszekedések szüleimmel és viselkedtem úgyis, ahogy nem kellett volna, de szerencsére jó a kapcsolatunk egymással valamint 2 éve bodog párkapcsolatban élek és barátnőm szinte családtagnak számít. Nagyon ritka manapság az, ahogyan a szüleim viselkednek. Legalábbis akárhányszor nézegetem itt a kérdéseket, annyira rossz látni, hogy annyi szülő van akinek nyűg a gyerek, meg veri a gyerekeit vagy mindenféle módon verbálisan és fizikálisan bántja. Nálunk sosem volt ilyen és ennyiből szerencsésnek érzem magam.


Ezeket csak azért írom le, hogy tudjátok, hogy nem egy mihaszna, semmire kellő, lusta vagyok. Szóval most jöjjön az a rész, amiért feltettem ezt a kérdést. Sok barátom van külföldön, eddig szinte csak ők jöttek hozzám, mint ők hozzám. Szüleimnek ezzel nem volt semmi bajuk, mindig megengedték, hogy nálunk aludjanak. Viszont azt kevésbé engedik meg, hogy én menjek hozzájuk, de 2014-ben elmehettem egy haveromhoz Németországba, mert vele nagyon régóta ismerjük egymást és ő is sokat volt nálunk. Ez a srác konkrétan mintha a bátyám lenne, nagyon közel állunk egymáshoz.

Nos, nem akarom sokáig húzni, úgyhogy most tényleg a lényeg. Beszélgettünk 4 haverommal (ebből 2 svéd, 1 angol és a fent már említett német barátom), hogy idejönnének hozzám augusztus 27-28-ig (szóval jövőhétvégén) és összedobnánk valami bulit. Nem tudom, szüleim hogyan állnának hozzám és persze nyilván ti sem tudhatjátok, csak azért kérdezem a véleményeteket, mert nagyjából tudnám, mi lenne a reakciójuk. Szóval a kérdés adott. Köszi a válaszokat ;)


2016. aug. 19. 19:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Most komoylan basszus, ne már. Leírsz egy kisregényt ahelyett, hogy megkérdeznéd a szüleid. Mit tudjuk mi, hogy mit reagálnak?? Kb. semmivel se másabb, hintha a városból hívnál át 4 havert. Nem kell ezen ennyit pörögni, kérdezd meg, kész.
2016. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg, csak kérlek ne csinálj keríts hozzá ekkora bevezetőt, csak a lényeget mondd.
2016. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

"Nem tudom, szüleim hogyan állnának hozzám és persze nyilván ti sem tudhatjátok"


basszus, akkor minek a tanács? nem mindegy mi lenne a reakciójuk? mindegy, én azt mondanám, rendben, ha viszonylagos csendben elvagytok, akkor legyen, de ha csúnyán ki akartok rúgni a hámból, akkor csakis a városban tehetitek meg vm. szórakozóhelyen. de azt ajánlom gyorsan vesd fel a témát őseidnek, mert ketyeg az idő és még repjegyeket kell foglalniuk

2016. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Ezért kellett életrajzot irnod?

Ha van lehetőség és akarják, akkor igent mondanak, ha nem akkor nem.


Az éretségi dolgot se értem. Jövőre éretségizel, mert eddig ugyse engedték volna.

2016. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%

Mennek hozzád? Akkor nyilván már tudnak róla a szüleid is, nem?

Szerintem nagyon sok függ attól, hogy hol éltek.

Egy kétszobás panelben fura lenne a buli. Praktikusabb lenne inkább beülni valahova.

De ha van hely, akkor nyilván nem lenne ellenemre, és nem tiltanám meg.

2016. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
23%
Tehát a kérdés az, hogy mit szólnék ahhoz, ha négy vadidegen bekoltozne hozzánk egy hétvégére gy, hogy csak pár napjajelentette ezt be a gyerekem? Nem. Nem engedném őket nálunk aludni, se bulizni
2016. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem lenne kifogásom ez ellen, különösen, ha a bulirészét a diákmunkával megkeresett pénzedből fizetnéd a látogatásnak. És természetesen, ha nem a házat óhajtod bulihelyszínként használni...:-) Szállás, kaja nem gond egy hétvégére, nálunk voltak már ennél többen is.

Amúgy amit leírtál a szüleidről, az az átlag, ne abból indulj ki, hogy a problémával küszködők vannak többségben egy anonim kérdezős oldalon.:-)

2016. aug. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

"eddig szinte csak ők jöttek hozzám, mint ők hozzám"


Ennek a résznek talán fuss neki újra. :)

2016. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg olyan jó a viszonyotok, akkor miért itt kérdezősködsz?
2016. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem gázos.. Az inkább az, hogy külföldiekkel baratkozol ennyire... Ha egy van azt mondom jo hat haverok lettetek. De minden orszagbol egy xdddd nekem az exem külföldi volt, de nem haverkodtam körbe europát 😊 Na mindegy te dolgod csak fura... Mondjuk a kérdesed is igy megválaszolva : D
2016. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!