Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nézi rossz szemmel,...

Miért nézi rossz szemmel, hogy imádok utazni? Hogy békíthetném meg?

Figyelt kérdés

Mindig is világutazó voltam, imádok menni. Nem az a múzeumos típus vagyok, inkább a tengerparton/medenceparton heverészős, városban sétálós, bulizós lány vagyok, de a körutakat is szeretem, bár azokra már ritkábban megyek, a fő szempont mostanában a pihenés, szórakozás. Nem iratkoztam be az egyetemre, mert rájöttem, hogy nem azt szeretném tanulni, ahová jelentkeztem, így van egy szabad évem. Ezt külföldön töltöm és ennek anya nem örül, a többi ember körülöttem támogat. Azt mondja, hogy alig vagyok itthon 1 hete és máris itt hagynám, június óta alig látott és a tavalyi évben is alig voltam itthon, szinte olyan, mintha egy idegen lennék a saját házunkban.

Ő gyűlöl utazni, neki már az is probléma, ha Budapestről kell vidékre menni. Neki az a nyaralás, hogy itthon napozik a kertben. Ha el is megyünk valahová, végig hallgatjuk a nevelőapámmal, hogy mikor megyünk már haza, vajon mi lehet otthon, úgy aggódik, stb. Szóval ő nem érti ezt, neki ez felesleges hercehurca.


De mit tehetnék, hogy ne zsaroljon érzelmileg?


2015. szept. 12. 09:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
Ki fizeti az utakat?
2015. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem anyukám.
2015. szept. 12. 10:03
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is hasonló a problémám, pedig én még annyit sem utazom, mint te. Az is baj, hogy pár havonta feljárok Pestre 1-2 hétre...(Szerbiai vagyok) Minden út előtt csak a vita van, nem akarják megérteni, hogy minek megyek, hogy jól érzem magam... Aztán itthon meg a fejemhez van vágva, hogy mert nem voltam itthon, meg mert megint megyek, meg, hogy akkor inkább haza se jöjjek stb.:S Nem értem én sem, hogy ez miért akkora probléma.. Engem is mindenki támogat a környezetemben, még a szüleimnek is mondják, hogy hagyjanak, nem vagyok már 5 éves stb, de nem fogják fel.

Én azt tudom tanácsolni amit én is teszek, hogy ne engedj, a zsarolásokat meg egyik füleden be, a másikon meg ki. Nem rosszat teszel avval, hogy szeretsz utazni, és mikor tedd meg, ha nem most mikor fiatal vagy? Ők sajnos nem fognak megváltozni.. Én is próbáltam megbeszélni, de nem nagyon lehet.

21L

2015. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Ja és hozzáteszem, hogy még azt sem lehet mondani, hogy ők fizetik az utamat, mert mindig saját pénzből megyek, amit vagy megkerestem munkával, vagy pedig az ösztöndijamból tettem félre, amiért azt hiszem szintén én dolgozok meg.. Se ruhát, se semmit nem várom el, hogy ők adjanak rá, amire szükségem van megveszem magamnak. És akkor is ez van..:(
2015. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Hanem ki? Dolgozol a pénzért, kitart a barátod, apad penzel? Lehet hogy nem is az utazás a problémája, n hanem az, hogy honnan van rá a pénz
2015. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Hiába hagyom figyelmen kívül, akkor is nagyon rossz, hogy így kell elutaznom.

Nem a pénz a problémája, mert azért sosem szól, ha sokat költök valamire, ami elég gyakran előfordul.

Apa és a barátom is támogatnak anyagilag, de nem ez anya baja, ez biztos.

2015. szept. 12. 10:14
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Én is azt csinálom, amit te, csak nem tudom olyan szépen körülírni
2015. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
És ezt ki kérdezte?
2015. szept. 12. 10:21
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Talált, Süllyedt.
2015. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mégis micsoda?
2015. szept. 12. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!