Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nekem kell fesztiválra...

Miért nekem kell fesztiválra vinni azért, mert lebukott a fűvel? Csak szerintem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Anya új férjének a fia 15 éves. 1 hete lebukott a füvezéssel kapcsolatban és úgy is volt, hogy nem mehet a barátaival a Szigetre. Nem érdekelt, mert én is pont 2 hete vesztem vele össze.

Erre tegnap mondja anya, hogy velem lesz a srác az egész fesztivál alatt, mert bennem megbíznak és tudják, hogy vigyázok majd rá. Azt hittem, hogy ez egy vicc. A srác az a két lábon járó nagyképűség és bunkóság keveréke, ezen felül bárhová megy, csak bajt csinál és tuti balhé lesz.

Anyáék azt hiszik, hogy ez jó megoldás, mert a gyerek is jól érzi magát, én pedig tudok úgy szórakozni, hogy közben figyelek rá. De ez nem így van. A Balaton Soundon is eltűnt mellőlem, másnap reggel jött haza, vagyis a nyaralóba.

Úgy én nem tudok nyugodtan bulizni, hogy közben bébiszitterkednem kell és arra figyelni, nehogy beszóljon valakinek, vagy összeszedje valaki barátnőjét és nehogy megverjék. De anyáék nem így ismerik... Előttük előadja az udvarias kisfiút, aki mennyire megbánta, hogy egyszer kipróbálta a füvezést... Aha, egyszer...


Mit csináljak?

Ott úgyis összeszedi az idióta haverjait, képtelenség minden éjszaka figyelni rá.

17L



2015. aug. 10. 09:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem beszelsz errol az anyukaddal? Csak kettesben!
2015. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
15 éves és füvezik? Az azért nem semmi. Az apja jól megnevelte a fiát. Elsősorban az apjának kellene őt megnevelnie, azért még nem késő. Te meg annyit tehetsz, hogy mond meg nekik, hogy nem akarod ezt... Próbáld meg őt ész érvekkel meggyőzni, de amúgy én ezek után tuti nem engedném el fesztiválozni, az biztos. 21/L
2015. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
közlöd, hogy a fiú eddig miket csinált és hogy nem vagy senki dajkája, aztán azt is hogy ez nem következetes nevelés , mert így abszolút nem tanul az egészből semmit, ha mégis el lesz engedve. Te is szeretnél szórakozni és ha mégsem fejezik be, akkor simán "megszöksz" vagyis előbb lelépsz szó nélkül öcsi meg ott marad szüleid nyakán
2015. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ha elmondnám anyának, ő elmondaná a férjének. Azt meg nem akarom...
2015. aug. 10. 09:52
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bíznak benne, akkor ne engedjék Szigetre, így a te bulidat is tönkre teszik, mert gondolom te is baráti társasággal mennél. Mondd el anyádnak. Vagy menjetek el, aztán csinál mindenki amit akar. A lényeg, hogy együtt menjetek haza.
2015. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nem tudsz mit csinálni, ha annyira nincs szigor otthon hogy egy ilyen miatt ne engedjék. Én mondanám hogy akkor inkább én se megyek, mert nekem ez nem buli, csak tönkretennék neked az egészet, köszönöd szépen.
2015. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, hogy nem egy kisgyerek, akire vigyázni lehet.

Nyilván akkor megy el mellőled, amikor akar. Nem egy babakocsis csecsemő, aki nem megy sehova.

Hiába mész utána, hiába mondasz neki bármit, kényszeríteni nem tudod. Ezért tök felesleges, hogy rád bízzák.

Ha nem bíznak benne:

a) ne engedjék el

b) menjenek ők vigyázni rá

c) ha pl. pestiek vagytok, akkor csak egy-egy napra engedjék el, napijeggyel, úgy hogy haza kell mennie

2015. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
15 évesen amúgy sincs ott semmi keresnivalója
2015. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Te is gyerek vagy. Ne a te felelősséged legyen egy másik gyerek. Főleg egy fesztiválon. Nyilván nem fog a szoknyád mellett ülni, mint egy kis jó gyerek, hanem megy a haverjaival és ki tudja mit fog csinálni. Mit várnak a szüleid? Futkoss utána? Kövesd és figyeld, hogy mit csinál? Üsd ki a kezéből a poharat, ha alkoholt iszik?

Kérd meg az okos szüleidet, hogy mégis hogyan képzelték el ezt?

Egyébként én azt tenném, amit már írt valaki. Jöjjön velem, de magasról tennék rá. Ha elmegy és valami hülyeséget csinál, akkor meg megmondanám otthon, hogy elszökött mellőlem.

2015. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Pestiek vagyunk, de már van neki bérlete.

Azért félek ettől a "csinál, amit akartól", mert tuti, hogy valami bajba keveredne az én felelősségem alatt.

Azt nem mondhatom, hogy semmi keresnivalója nincs ott, mert én 14 évesen voltam először és azóta is megyek minden évben.

2015. aug. 10. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!