Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy B2-es nyelvvizsga miért...

Egy B2-es nyelvvizsga miért nem váltja ki az emelt szintű érettségit angolból? Csak szerintem igazságtalan, vagy van rá valami magyarázat?

Figyelt kérdés

2015. szept. 26. 05:51
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Az emelt szintű érettségi nehezebb egy B2-es nyelvvizsgán (B2-C1 között van). Ezért ha azt teljesíted, akkor tuti meglenne a B2-es nyelvvizsgád is.

Az viszont, ha megvan a középszintű nyelvvizsgád, nem garancia arra, hogy az emelt érettségit is meg tudnád csinàlni, mivel az nehezebb.

2015. szept. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Eddig abban a tudatban voltam, hogy egy szinten vannak.
2015. szept. 26. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Hivatalosan egy szinten vannak.

De mivel az emelt szintű kifejezetten felsőoktatási felvételire van kitalálva, érdekes lenne nyelvvizsgával pótolni. Egyrészt milyen pontszámot adnál magadnak a nyelvvizsga után? Másrészt az érettségi sokkal egységesebb, még ha különböző években is rakták le, mint az ezerféle nyelvvizsga.

2015. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazságtalan? Az igazságtalan az lenne, ha kiváltaná. Gondolj bele, a felsőoktatási felvételi eljárás az érettségieredményen alapszik, ezért fontos, hogy az a lehető legegységesebb legyen. Ha nyelvvizsgával lehetne érettséget kiváltani, akkor az a probléma állna fenn, hogy aki pl nyelvvizsgát tesz, az könnyebben szerezhet magasabb érettségi pontszámot, mint aki simán leérettségizik (nem kell igazolni, hogy így van, elég, hogy erre lehetőség van). És mivel a nyelvvizsgákat nem egy egységes állami szervezet bonyolítja le, ezért nincs garancia arra, hogy az érettségivel azonos szinten mozog.


NEM MELLESLEG: Nyelvvizsgáért kapsz többletpontot a felvételi eljárás során, ami máris hatályon kívül helyezi a problémát, nem mellesleg meg, aki egy középfokú nyelvvizsgát letesz, az az érettségit is jó eredménnyel tudja elvégezni. Az egyetlen, amit a tanuló "veszít", az pár óra az életéből, amíg elmegy érettségizni, ezen kívül nem kell többet dolgoznia érte. Tehát az egyetlen motiváció a nyelvvizsgák ebszámítására az egyszerű lustaság.

2015. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel 60 százaléktól lehet nyelvvizsgát szerezni az érettségiért, így szerintem simán lehetne egy 60 százalékos érettségit adni egy nyelvvizsgáért. Hol itt az igazságtalanság?
2015. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rájöttem, hülye vagyok.
2015. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítve #4-et: mivel az érettségi egy állami vizsga, ezért az állam az ellenőrzése alatt akarja tartani, hogy a csalási lehetőségeket a lehető legkisebbre csökkentse. Az érettségi vizsgák lebonyolítását közvetlenül az állam szervezi és ellenőrzi, a nyelvvizsgákét pedig a rendszerváltás óta már nem. És nem is vonatkoznak rájuk olyan szigorú lebonyolítási előírások.
2015. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!