Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért védi a legtöbb szülő...

Miért védi a legtöbb szülő szinte minden esetben a kisebb gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ha vita van a két testvér között, a szülők szinte mindig a kisebb gyerek oldalára állnak, függetlenül attól, hogy kinek van igaza.

Esetleg ha nagyon egyértelmű, hogy a nagyobbnak van igaza egy vitában, akkor mindkét gyermeket leszidják, de akkor sem csak a kicsit.

Miért van ez, miért nem tud sok szülő igazságos és korrekt lenni?


Ezt a videót most láttam egy itteni kérdésnél:

https://www.youtube.com/watch?v=y0jyOAnP_vY&feature=youtu.be

A két testvér vitatkozik, egyértelmű, hogy a nagyobbnak van igaza, de az anya oda se megy megnézni, csak szidja a nagyobbat. Aztán mikor egyértelmű, hogy a nagyobbnak van igaza, akkor rászól a kicsire is, de közben folytatja a nagy szidását.



2016. aug. 22. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenek a szulok, ez egy oszton. En is a kisebb teso vagyok, es engem is mindig megvedett anya a batyamtol, de ahogyan cseperedek, egyre kevesbe. Es ez szeritnem jobb is.

Mondjuk nalam annyira nem volt gaz, mert, ha a batyamnak volt igaza , akkor neki volt igaza.

Mindenesetre, emlekezz erre a videora , es ne legyel ilyen szulo :D

2016. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez a jelenség engem is nagyon idegesít.
2016. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Anno amikor kicsi voltam nálunk is ez volt.

Nem volt sok év különbség meg semmi extra, hanem 16 hónap, tehát kicsivel több mint 1 év.


És mégis.

Mintha ég és föld lettünk volna a tesómmal.


Neki mindig mindent lehetett, én voltam mindenért a rossz.


Annyira gáz ezeket leírni, mert már mindketten 30-ak múltunk, de bennem ez nagyon-nagyon bennem maradt.

2016. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én a középső gyerek vagyok, de ha úgy nézzük mindig én voltam az, aki vigyázott a többiekre stb, tehát én "voltam" mindig is a nagyobbik. A húgom nagyon sokszor szemétkedett a nővéremmel, ezért én sokszor vitáztam vele, és anyuék azt szokták ilyenkor mondani, hogy mennyire gyűlőlöm a húgomat. (Pedig csak a nővéremet védtem, akit leh*lyézet a húgom, azt mondta rá hogy fogyatékos stb) Engem is rettentően idegesít. Plusz nem csak ebben kivételeznek. Nálunk pl volt egy nagyon jó barátnőm még általános 8.-ig. Ha a lány este 8kor még nálunk volt, akkor anya már morgott, és többször beszólt, hogy menjen már haza, és nálunk sem aludhatott.... Húgom most megy középiskolába. Neki a barátnői itt vannak nálunk este 11ig, de van hogy éjfélkor mennek haza. Húgomnak több barátnője is itt aludhat. A húgom és a barátnői ehetnek a szobájába, viszont én régebben, mikor egy barátomnak, aki meglátogatott, a szobába vittem egy tányéron két szendvicset, nagyon kiakadtak. Tehát igen, a kisebb mindig előnyt élvez, ami így idősebbként számomra sok irigységet, dühöt teremtett bennem. Úgyhogy ezekre vigyázzatok!
2016. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Mert a kissebb gyerek nem ért meg bonyolultabb dolgokat, hogy példáulmiért nem neki van igaza, csak azt ha nem őt védik meg.

Namost ezzel az a baj, hogy képes komolyabb lelki károkat okozni bennük, aminek tünetei is lehetnek, pl: dadogás vagy újból bepisilés, vagy a későbbiekben mindenféle komplexusok stb...


Egyébként meg nem egy súlycsoport sem szellemben, sem testben, hogyne adnának már nekik igazat mindenben!

Még szép, hogy nekik adnak! Hiszen védeni kell őket.


A kisgyerek védett állat!

Ennyi!

2016. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Aki így csinálja annak nem kéme gyereket vállalnia.
2016. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Mert a legtöbb szülő teljesen alkalmatlan. Elkényeztetett, hisztis, követelőző zombikat nevelnekm
2016. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Hugom 2 evvel fiatalabb csak nalam, megis mindig en voltam lecs_szve mindenert. Igen, meg akkor is, amikor egyertelmuen hugom volt a hibas. Apam csinalta allandoan ezt, mindig csak engem szidott, ha hugommal osszevesztunk -es ahogy te is irod- miutan kiderult, hogy hugom volt a hibas, attol meg apam engem is ugyanugy belevont a szidasba.

Egy konkret eset nagyon megmaradt bennem: 4-en voltunk a szinhazban (szuleim, hugom es en), hugommal termeszetesen mar megint osszevesztunk, apam meg el kezdett engem szidni stilusahoz meltoan ha ideges, nagyon ronda szavakkal. Tobben is voltak korulottunk, egy holgy volt a kozvetlen kozelunkben, aki ezt mondta apamnak: "azert a kisebbet se kell felteni, o is ugyanugy benne volt", vagy valami nagyon hasonlot mondhatott. Jol esett, hogy vegre valaki kiallt mellettem, meg ha az illeto szamomra teljesen idegen, ugyanis anyam sose tette meg ertem. Ez az eset kb 7 eve tortenhetett, de ez igy nagyon megmaradt bennem.

Tobbszor is kerdeztem, hogy miert mindig engem szidtak le mindenert, mire csak azt a valaszt kaptam hogy: "te vagy a nagyobb, te legyel az okosabb" meg hogy: "neked kell tobb eszed legyen".

Hidd el, ez bennem is nagyon keseru nyomokat hagyott, soha nem fogom elfelejteni.

2016. aug. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%

Egyrészt, a nagyobbnak illene okosabbnak is lennie. Miért nem tud a nagyobb mindig okosabb lenni, és veszekedés nélkül elintézni a dolgokat?

Másrészt nem igaz, hogy mindig a kicsit védjük. Ez túlzott általánosítás.

Harmadrészt, szerinted amikor megyek be a szobájukba este fél tízkor, mert mind a kettő üvölt, mint a fába szorult féreg, és dübörögnek mint az elefántok, ... és jön az egyik hogy "de átmászott az ááágyambaaa" és jön a másik "de ő meg elvette a nyuszimaaat" szerinted akkor hogy a rákba lehetne igazságot tenni?


A videó lehet, hogy igazságtalan, de lehet, hogy a nagyobbik gyerek aznap már 25x kihúzta a gyufát, és ezért kapta azt, amit kapott.

2016. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem mindig az idősebb a hibás.
2016. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!