Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kivételezés a kisebb testvérel?

A kivételezés a kisebb testvérel?

Figyelt kérdés

Szóval van egy öcsém 10 éves... Az a fajta aki megkap mindent amit kiszól a száján. Most fog 5.-osztályba menni az elmúlt évek során minden nyári szünetbe én csinálom meg a kötelező olvasmány beadandojat...mert nem akkarom hogy megbukjon. Én két évente kapok új telefon most a Lumia 635 sz@rakodok...(28.000ft kerül) öcsémnek volt egy Samsung Galaxy Expressz ami sokkal többe került meg ügye jobb is. És hát ma meg kapott egy Samsung Galaxy 5-öt rendbe van egy így hogy egy 10 éves gyereknek ilyen telefont adunk es még tenni se tesz érte hogy ezt megkapja!!! Persze tőlem elvárják a kitűnő tanulmányi eredményt a jó magaviseletet+nyáron dolgozok is azert hogy sulikezdesre tudjak venni ruhát hogy azt is ne anyának kelljen vennie. Nem azt mondom hogy dolgozom mert még kicsi... De igen is neki is legyen valami felállítva azért hogy megkapjon valamit..

16/L



2015. júl. 26. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem lesz okosabb az öcsi te csinálod meg az ő szünidei kötelezőjét.Bukjon csak meg mit foglalkozól vele.Neki is meg kell tanulni valamit valamiért.Anyádnak kutya kötelessége neked ruhát venni,nem csak sulira!ha telik neki öcsinek telóra teljen neked is ruhára!te meg akkor vegyél a pénzedből magadnak telót.majd ennek is meg lesz az eredménye ha öcsi egy böffjére mindent megkap.lesz belőle egy here
2015. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem így működik sajnos ez...Nekem mindig is megkellet dolgoznom azert hogy valamit megkapjak öcsém eddig büszkélkedhet egy Quad-al egy kicseszet jó bicajjal és még sorolhatnám és mit tett ezért lélegzet...
2015. júl. 26. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, hogy apátok nem ugyanaz...
2015. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is, többé ne csináld a beadandóit, háziját. Ha megbukik, abból csak tanulni fog, csak ártasz vele, ha helyette megcsinálod a munkát, ő meg akartja jogtalanul a babérokat.. Komolyan mondom, lehet nem lesz könnyű, de attól még ez a helyes út.
2015. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

NE írd meg a háziját. Megbukik? Lehet. Majd tanul belőle. Ő házi feladata, ő felelőssége.

Kitűnő tanulmányi eredmény: magadnak tanulsz, nem az iskolának, nem a szülőknek. Majd pár év múlva rájössz.

Jó magaviselet: most ezt miért kell kihangsúlyozni? Alap dolog...

Azt pedig, hogy 16 évesen dolgozol, ne negatívumként fogd fel. Ellenkezőleg. Ha 16 évesen megtanulsz olyan dolgokat, amiket csak egy munkahelyen lehet megtanulni, akkor az élet más területein is könnyebben fogod venni az akadályokat.

Nokia Lumia 653537474... kislány, egy ősrégi nyomógombos telefonom van. A születésnapomra kaptam valakitől sok-sok évvel ezelőtt. Vehetnék ájfón 9-est, vagy szamszung jupiter galakszi szaturnusz 1200-ast, de nekem ez az ütött-kopott telefon kell, amíg csak működik.

2015. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem lep meg. Mindig is mondtam, hogy az anyák nagy része ilyen undorító módon viselkedik. A legkisebb fiúnak ki van nyalva, mindent megkap. Csoda, hogy a falatot nem rágja meg helyette.

Valahol meg is érdemled, amit kapsz. Tudod ki írna meg helyette mindent. Hagynám megbukni.

2015. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra! ne írd meg a leckéjét, ne told elé a vacsoárt. Tanulja meg hogy megkell dolgozni mindenért és semmit nem kap csak úgy ajándékba.

A szüleidnek is elmondhatnád mindazt amit itt leírtál. Én picit furcsának tartom hogy az egyik gyereknek mindent megadnak míg a másiknak csak alig.

2015. júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet... Legalább Te ne rakj mindent a segge alá...
2015. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!