Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem enged el sehova,...

Anyám nem enged el sehova, mit tehetnék? (többi lent)

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, most leszek gimnazista, elit gimibe megyek.

Anyám soha sem engedett el egy buliba sem, városi alkalmakra is csak úgy mehetek el ha ő ottvan. Pedig megbízható vagyok nem innám halálra magam, nem dohányzom, de ő mindig azt mondja hogy egy koktéllal is ölöm az agysejtjeimet, ami igaz, de szerintem nem olyan nagy baj ha lemenne heti 4cl vodka. Múltkor is elmentem a barátommal, ittam egy vodkanarancsot és úgy leordított, hogy én hogy kepzelem ezt.

Pedig olyan sok tini van aki halálra issza magát, dohányzik, nem értem nekik miért engedik meg a szüleik.

Ti hogyan vennétek rá anyum h elengedjen egyedül bulikba? 14/f (anyum 44/l orvos) (Jah és apum csak akkor engedne el ha anyum is)



2016. aug. 27. 22:53
1 2 3 4
 1/34 $$$$$ ***** válasza:
96%
Haver 14 éves vagy . Mit vársz ? Én 16 vagyok és mindig jönnöm kell haza utolsó budszsl 22:45 úgy hogy minden haverom reggelig van. Most először engedtek el egy haver szülinapjára 3 ig. De azt mondták hogy ne legyen rendszeres. Na azt hogy ide elengedjenek fèl éve még meg se mertem volnakérdezni. Idővel majd elengednek.... Amúgy is 14 èvesen még bőven ráérsz . Én is most kezdtem el eljárkálni eyg fèl éve max havi 1-szer....
2016. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Zedricht ***** válasza:
96%

Miért innál hetente 4cl vodkát? És ha ennyit iszol, akkor már inkább ihatnál egy sört. Egyébként elég eljárnod később is, legalább nem unod meg 16-17 éves korodra a bulizást.

16F

2016. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit szeretnék mondani, hogy van alkoholista osztálytársam aki 14 éves 3ig engedik el, egy bulin kb fél liter röviditalt iszik (hetente).

Nekem meg annyit sem engednek hogy elmenjek egy koncertre...

2016. aug. 27. 23:03
 4/34 A kérdező kommentje:
És nem szon van a hansúly, hogy ihassak, hanem h elmehessek egyedül oda ahová szeretnék.
2016. aug. 27. 23:07
 5/34 anonim ***** válasza:
26%
Én 12 éves koromban már lányokat vittem haza, és apu oda adta a kocsit is és adott a füves cigiből.
2016. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%
A vodkanarancs lányoknak való.
2016. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
apámék azt itták 25 éve, nekem bejön, bár eddig csak 1x ittam.
2016. aug. 27. 23:30
 8/34 anonim ***** válasza:
97%
Én 16 éves koromig nem mehettem sehova. Se buli, meg hazibuli se. Sehova! Otthon buliztam anyuekkal. 16 evesen mar mar elengedtek, de akkor se mindig. 17 evesen koleszos lettem,igy mar szabad voltam. 18 evesen meg mehettem amerre lattam. De en a mai napig jobban szeretek otthon bulizni a csaladdal, mint mashol
2016. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

Elég meghatározó tény lehet, hogy édesanyád egy régebbi világban nevelkedett, magad is írtad, hogy 44 éves, ami azt jelenti, hogy a nézeteitek nem azonos dolgokon alapulnak. Lehet, hogy te megbízható vagy, de ő túl sokat nézi a híreket. Vagy ugyebár orvos. Túl sok fiatal életet láthat elveszni, és nagyon félt. Tudod, én gyűlöltem, amikor ezt mondták nekem, főleg, hogy nem szorultam rá, de kicsit jobb, amikor féltenek. Az már más kérdés, hogy anyukád túlzásokba esik. Vonulj el vele, menjetek el egy közös programra, és hozd fel neki, hogy semmi értelme a tiltásnak, előbb-utóbb kiszakadsz a családi fészekből, nem tarthat mindig maga mellett, mert csak neked árt vele, ha burokban nősz fel, és semmit sem tapasztalsz a külvilágtól. Ha hajlandó kompromisszumot kötni, akkor légy benne társa. És ne hozd fel neki, hogy ez és az az osztálytársad mit csinált, meg mit ivott. Magaddal foglalkozz, láthatod, csak ront a helyzeten, ha szóba hozod az ismerősöket. Kérdezz rá, hogy miért nem enged el? A válasza valószínűleg az lesz, hogy félt. Kérdezd meg, hogy mi az, amitől félt? Attól fél(t), hogy bajba keveredsz. Mondd meg neki, hogy sokkal több eszed van annál, nem tennéd ezt sem vele, sem magaddal.

Még egy kérdésem van: miért is kéne innod?

Úgy is lehet remekül szórakozni, ha csak járjátok a várost, a kerületet, valami közös emlékeket csináltok, vagy amit akartok, de lehet ezt alkohol nélkül is. És, mellesleg, ahogy én látom, édesanyád ettől félt, az ivástól. Látom, hangoztatod is. Lehet, hogy nem iszod le magad (MÉG SZÉP, KÉREM SZÉPEN, undorítóak a részeg emberek), de tisztázd magadban, hogy eleve miért van erre szükség? Jobban érzed magad tőle, mint egy pohár víztől? Ne ronts a saját helyzeteden.

Beszélj meg édesanyáddal egy fix időpontot, amikor elmehetsz, és amikor hazajössz. Tudja, hogy kivel vagy és hol, mert ha hazudsz, és édesanyád még vaskalapos is, akkor bizony rossz fát teszel a tűzre. Annyit mondok, hogy beszélj vele, mindig légy őszinte. Ne térj ki másokra, maradj az eredeti, saját helyzetednél, miszerint szeretnél néhány alkalommal a barátaiddal lenni, és ne gondoljon rosszra. Hisz látod, hogy dühíti, amit csinálsz (vodkanarancs) (mellesleg...vodka? nemár.). Hanyagold. Ha okos srác vagy, rájössz, hogy nem kell neked. És édesanyád is rájön, hogy okos srác vagy, akkor minden klappol és mehetsz, ahová elengednek. De ne ess át a ló túloldalára. A legelején elégedj meg annyival, amennyit kapsz. Később, ha látja, hogy rendes vagy és állod a szavad, akkor tekerhetsz a következő szintre.

Ügyes légy!

2016. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Minek járt el a szád a vodkáról, ha tudod, hogy érzékeny erre a témára??

Ezek után szerintem még többet fogsz otthon ücsörögni.

Folyamatosan kellene haladnod lépésről lépésre. Mondjuk ahogy elnézem Anyud eleve az az aggódó tipus, aki mindent kontroll alatt akar tartani. Nehéz lesz. Téged még pluszban vonz az, hogy a barátaid iszogatnak, őket nem korlátozzák ennyire a szüleik. Nyilvan az ilyen nekem sem esett volna jol anno, de en azert taktikaztam. Jo jegyek, jo magaviselet..aztan nem kötöttem mindent a szüleim orrára Viszont arra mindig odafigyeltem, hogy ne keveredjek bajba. Vannak határok.

2016. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!