Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves fiam idegen helyen...

2.5 éves fiam idegen helyen kifordul magából, nem merem elvinni már sehova mert nem bírok vele, mit tehetnék? Másnak is van hasonló gyereke?

Figyelt kérdés

Itthon minden rendben, normális család vagyunk, szépen neveljük a 2 gyerekünket, a fiam itthon szófogadó, annyi hogy nagyon mozgékony, "hiperaktív" gyerek de bírok vele és jól kijövünk.

Idegen helyen, pl játszóház, bevásárló központ, de még itt a kis boltban is (falun belül) teljesen kifordul magából, megy előre, se hall se lát, kifut az útra ha úgy alakul mert épp nem érem utol (persze mindig a sarkában vagyok de közben cipelem az 1 éves húgát is), úgy kezel mintha idegen lennék a számára és nem tudná hogy szót kell fogadni. Amíg kicsi volt sok helyre vittük magunkkal, amint megtanult járni nem lehetett visszafogni, onnantól kezdve már kevesebb helyre vittük, az utóbbi időben meg csak időnként próbálkozunk elmenni valahova de nagy csalódás az egész.

1 hónapja elmentünk árkádban egy játszóházba, amint beraktuk a lábunkat az épületbe már rohant is, nem fogadott szót nekünk majd amikor utolértem és megkértem hogy várjon meg minket is nagy üvöltésbe tört ki, így mentünk be a játszóházba is, ott minden kellett neki, hisztizett ha más is játszott valamivel, teljesen kifordult magából, 20 perc után fogtam a gyereket és kisiettem vele az autóhoz, ő hisztizett, üvöltött, én sírva fakadtam már, szörnyű volt az egész.

Itt a karácsony, mikulás, nem merem elvinni Mikulás ünnepségre, adventi vásárba, sehova nem lehet vele elmenni.

Mit tehetnék? Januártól ovis lesz, abban reménykedem hogy ott talán változik majd kicsit. Tulajdonképpen miatta vagyunk bezárva pedig annyira szívesen mennénk velük többfelé is.

A húga teljesen más, nyugodt, csendes, már most szófogadó.


2015. nov. 26. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem volt hasonló a kisfiam, róla kiderült, hogy autizmus spektrumzavara van, szerencsére csak enyhén érintett, nagyon okos, normál oviba jár, bár most is vannak még viselkedésproblémái. Hasonló dolgokat csinált, mint, amit leírtál. De nem akarlak megijeszteni, azért ha csak ennyi a gond, az még nem feltétlenül autizmust jelent, ahhoz sok tünetnek kell lennie (midhárom terület érintettségének).
2015. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A védőnőnk szerint sem normális ez, közben a beszédfejlődése is vissza van maradva így jövő héten megyünk fejlődés neurológiára, lehet hogy ott kiderül majd valami. És nálatok kezelik valahogy a fiadat? (fejlesztők vagy ilyesmi) Javul(t) a helyzet?
2015. nov. 26. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehet hogy ő is érzi a bezártságot, és ilyenkor a rengeteg inger, felpörgeti?

Próbálj meg elmenni vele csak az utcára sétálni, a sétálás szabályait gyakorolni.

Utána bemenni gy kis boltba, csak egy kiló kenyérért és már jönni is ki.

És így fokozatosan növelni a teret, betartva a szabályokat.

2015. nov. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, próbálkozni fogok. Az utcában szót fogad, kiszoktunk járni biciklizni, sétálgatni, levelet gyűjteni stb...
2015. nov. 26. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom itt is járt a troll... Bennem is hasonló gondolat merült fel, mint amit a 3-as írt. Próbáld ki, hogy ha készültök valahova, akkor otthon megbeszélni, hogy elmegyünk a játszóházba, de szeretnéd, ha betartaná a szabályokat. Mondj el neki pl. 3 dolgot. Hogy ha nem fog úgy viselkedni, akkor szólsz, de ha még egyszer szólni kell, haza jöttök. Ezt még az autóban is elismételheted, esetleg a bejáratnál. Ha nem tartja magát, menjetek is haza. Ha haza értek, mond el neki, hogy azért jöttünk haza, mert megbeszéltük indulásnál a dolgokat, és nem fogadott szót. Legközelebb újra így.
2015. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ez az itthon megbeszélem vele dolog nem jön be. Itthon bólogat, megértette, jó fiú lesz, igen, megfogja a kezem, szótfogad. Az autóban még mindig helyesel, tudja hogy miről beszélek, megérti. Tudja hogy ha nem hallgat rám akkor haza kell menni de amint odaérünk a bizonyos helyre teljesen elfelejt mindent amit addig magyaráztam neki.
2015. nov. 26. 14:15
 7/8 anonim válasza:
0%
fogyatekos a gyerek
2015. nov. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 7-es.... :D Jót nevettem.... Elgondolkodtató hogy kettőtök közül ki a fogyatékos, te vagy a fiam... :D Kifejtenéd bővebben, hogy milyen fogyatékra gondolsz?
2015. nov. 28. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!