Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermek ordítozik,...

Ha egy gyermek ordítozik, agresszív, káromkodik, olyanokat mond a szüleinek, hogy megöllek, az nevelés hiánya, a média vagy pedig az oviból/iskolából hozza haza ezeket?

Figyelt kérdés
Esetleg mind3?

2016. aug. 8. 11:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Hány éves a gyerek?
2016. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Túl kevés az infó.

Mennyi idős a gyerek?

Milyen a családja? Mert lehet, hogy ott hall ilyeneket. De az is lehet, hogy túlságosan ráhagynak dolgokat.

Milyen az oviban a csoport összetétele? Ott is lehet egy hangadó gyerek, aki problémás, és tőle hallja.


Tulajdonképpen mindhárom.

Pl. ha a médiából veszi ezeket, akkor is hibás a szülő, mert olyan tartalmakat néz, ami nem neki való, és nem szólnak rá.


Az ilyen viselkedést minden esetre nem szabad ráhagyni, rá kell szólni, és a szintjén el kell magyarázni, hogy miért nem viselkedhet így.

2016. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ezt így általánosságban kérdeztem. De amúgy ilyen a húgom is. (7 éves) Tőle vettem ezeket, meg amiket csinál de ő már visszafordíthatatlan állapotban van.
2016. aug. 8. 11:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
egy 7 éves éppen nem visszafordíthatatlan.. amúgy 75% nevelés, vagy annak hiánya.
2016. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Családi háttér: Rettenetes. Egész nap dolgoznak és nincs idő a gyerekkel foglalkozni. Ovi: Egész jó de lehet sunyiba tanul ilyeneket. És igen interneten lóg a gépen egész nap és azt csinálhat amit akar. De mint mondtam, ezt általánosságban kérdezem más-más háttérben.
2016. aug. 8. 11:36
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Nevelés hiánya. Jól nyakon kéne vágni
2016. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
mert a szűlök leültetik horror filmet nézni meg okos telefont adnak a kezükbe ahol sok szart látják.
2016. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 acelsziv ***** válasza:
95%
Akkor ennyi. Nincsenek korlátok állítva. Pedig ez nagyon fontos. A gyerek a határokat keresi és ha szép szóval nem megy úgy elkezd bedurvulni. Ez a részéről ösztönös viselkedés. A szülők hibája, hogy a gyerek ilyen. És később csak még ilyenebb lesz amikor elkezd drogozni és bűnöző lesz belőle.
2016. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg mentális probléma.
2016. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszönöm a válaszokat :)
2016. aug. 8. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!