Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért ilyesztgetik,...

A szülők miért ilyesztgetik, főleg a kisgyerekeket kitalált lényekkel? (pl. mumus) Miért jó ez? Van értelem? Nem káfos ez egy gyerekre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 07:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

A mi gyerekeink imadtak felni

Ha nem mi ok gyartottak maguknak szornyeket

Pincemonstar es barataik

Nem ijezgettuk oket megtettek maguk

A gyerek fejlodesejez kell egy kis retteges

2016. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

inkább neked jellene félni kérdező

jön a moderátor és kijavítja a hejesírási hibáidat

2016. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

#4, a gyerek nem idióta, csak gyerek. Képzeld, nekem kiskoromban is el tudták magyarázni, hogy ezt meg azt ne csináld, mert baj fog történni, és felfogtam. Pl meredek lépcsőn anya kezét fogva mászkáltunk fel-le, aztán hát nem voltam én hülye, éreztem, hogy ha nem tartana, akkor akkorát esnék, mint az ólajtó. Nem is kísértettem a sorsomat.

Nem tudom, sokan miért nézik hülyének a gyereküket, csak azért, mert az még gyerek....

2016. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Korfüggő. Mumus és társai nincsenek nálunk, de a vegyszerek (vagy bármi, amibe ha belenyal, beleiszik, akkor kórház lenne) általánosan vegyszernek vannak hívva és "bántanak", azért nem nyúlhat hozzájuk.

2 éves, hiába magyaráznám, hogy figyu, ha ablakmosót iszol, akkor bekrepál a májad és szörnyű fájdalmak között fogsz kimúlni.


Elzárva tartjuk őket, de volt, hogy használat közben próbálta megszerezni, mert szép színes... így nálunk is túlbiztosítás az, hogy a vegyszer bánt. Mondjuk nem is hazudunk vele, mert nem használ neki, az biztos.

Ha annyi idős lesz, hogy képes lesz normálisan kezelni és felismerni őket, akkor részletesebben elmagyarázzuk, hogy mi micsoda.

2016. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
29%

"Tudod, a gyerek nem hülye, csak kicsi... ;)"

Ez így van! A gyerekeimmel soha nem volt ilyen gondom, illeve nem szorultam rá hogy meg kelljen őket rémíteni kitalált lényekkel.

A gyerekek értelmesek, szépen el lehet nekik magyarázni hogy mit miért nem szabad.

Különösen a kislányom érzékeny ilyen dolgokra, nagyon tud félni, szorongani ha valahol hall ilyesmiről, vagy lát valami kicsit ijesztőbb mesét. Olyankor napokig az a téma, nem győzöm nyugtatni... Olyankor úgy sajnálom őt... Nemhogy még én ijesztegessem!

2016. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek azokkal, akik írták, hogy a gyerek kicsi, de nem hülye!

3 éves a kisfiunk.

Mi ecetet használunk a mosógépben öblítő helyett. Így egy palack ecet mindig ott van a mosóporok mellett, a padlón. Mint tudjuk, a mosóporok sem egészségesek, az ecet viszont kifejezetten veszélyes. Együtt szoktuk a mosógépbe bepakolni a ruhákat (ezt imádja!), majd beletöltöm a mosóport és az ecetet. Elmondtam neki, hogy az ecet maró hatású. Ha a bőrére kerül, kiszárítja, de ha a szemébe, akkor a látását is elveszítheti. Megszagoltattam vele, hogy érezze, csöppet sem kellemes a szaga és hogy tudja, ettől kell óvakodni. Azóta, amikor töltöm az ecetet a mosógépbe, mindig ő mondja, hogy "maró hatású" meg "vigyázni kell". Hátrébb is húzódik ilyenkor, mert azt is megmondtam neki, hogy amikor öntöm ne legyen közel hozzám, hátha fröccsen, vagy kicsúszik a kezemből a palack stb.

A poén az, hogy fel is éri a kilincset, be is tudna menni abba a helyiségbe (igaz, ritkán járunk vele ott, mert nem ott mos kezet, nem ott megy WC-re), de sosem megy be oda.


Saját tapasztalatom alapján tehát igenis rá lehet nevelni egy csomó dologra, hogy az veszélyes anyag, vagy törékeny stb. Most már pl. cserepes virágot is merünk a dohányzó asztalon tartani és nem csinál vele semmi rosszat.


Ha a gyereknek azt tanítják, hogy a pincében a mumus lakik, akkor könnyen lehet, hogy attól fog félni például, hogy onnan kiszabadul a mumus és fönt is bánthatja őt. Pláne ha este, sötétben megy el a pincébe vezető ajtó előtt.

2016. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
10%

4-es vagyok. Magyarázzam el egy, azaz kettő éves gyereknek,meg a 3 éves nagytesónak, hogy ha oda legy, akkor a minimum hogy a halottszállító jön érte???? Tudom, más gyerekek mindig azt csinálják, amit a szülő mond..... Hiába magyaráztam el nekik ezerszer, hogy ne csináld, megütöd, bibis lesz, fájni fog.... Van, amikor azért is megcsinálják. Akkor mondom, így jártál.…. De a 2 méter mély, meredek pincelépcső nem ez a kategória. Mindig zárva van, de az ördög nem alszik.... Biztosra megyek, mivel 3 kicsi gyerekem van, viszont csak 2 szemem, kezem, és lábam. Egy gyerek mellett könnyű ott lenni, 3 mellett már nem, pedig igyekszem őket egyszerre szemmel tartani.


A nagy pedig épp egyik nap mesélte nevetve, hogy emlékszem-e a mumusra????

2016. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
a mumus lejárt lemez, mostanában a rézfa.ú bagoly a menő
2016. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!