Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam el anyámnak...

Hogyan magyarázzam el anyámnak, hogy nem fogok elszökni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves fiú vagyok. Világéletemben itthon ülő voltam, mert az iskolán kívül sehova sem engedtek ki a szüleim a házon kívül. Most nyáron se hagyták itthon a kulcsom, ne hogy kimenjek az utcára és bajom legyen. Nagyon féltenek, amit megértek, de ez már túl sok. Nem mehetek el barátaimmal találkozni, mert féltenek. Most kezdődik az iskola és eddig anyám mindig előbb ért haza a munkából mint én suliból így tudta figyelni az órát. De most megváltozott a beosztás és este 6-ig van bent. Nagyon félnek, hogy így hogyan jövök haza, mert nem akarják, hogy elkóboroljak a barátaimmal sétálni meg semmi ilyesmi. Nem tudok rá hatni, hiába mondom hogy nem kell félni, hazajövök. Igazából már ki szeretném próbálni, milyen lenne a barátokkal lógni szóval valószínűleg 1-szer kétszer elfogok velük menni titokban. Hogyan győzzem meg anyum?

2016. aug. 30. 13:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
9-es volt egy időszakom 13-14 évesen amikor lázadtam, de nem tudtam hatni, anyukám türelmes volt, mert iskolában dolgozik és tudja, hogyan kell hatni a gyerekekre. Egyet megszólaltam elvette az internetet, tv-t 1 hétre, aztán ha meg is tettem valamit, akkor kiterjesztette mindenkinek, hogy a fiam mekkora egy önző barom, aki kokainfüggő akar lenni, meg 14 évesen teherbe ejteni lányokat.
2016. aug. 30. 14:41
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
9 vagyok. Anyukád akkor se normális. Szerintem komoly mentális problémái vannak. Normális szülő ilyet nem csinál a gyerekével. Gyámhatóság.
2016. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

És mit tesz anyukád, ha nem érsz haza időben? Előfordult már? Mi a büntetés, mivel fenyeget? Szobafogság? :D


Én simán találkoznék a barátaimmal heti néhány alkalommal, nem érdekelne mit mond, itt neki kell észhez térnie...

2016. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Internetet kilövik, gépet elkobozzák és nem hagynak szórakozni semmivel sem.
2016. aug. 30. 14:46
 15/27 A kérdező kommentje:
Előfordult, hogy a busz kiesett vagy késett, de akkor fel kellett hívnom ez ügyben és ő kisétált a buszmegállóhoz megvárni a legközelebbi buszt.
2016. aug. 30. 14:47
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

" csóró leiskolázatlan meg diploma nélküli mihaszna gyerekek"

Hogy a bánatba lennének 15 éves gyerekek diplomások? :D


Te jó ég, az én anyám is szigorú volt, de amit a tiéd csinál, az komolyan beteges. Nagyszülő, anyud valami barátja, valaki nem tudja meggyőzni, hogy menjen pszichológushoz?

Ezek a dolgok, amiket írtál, még egy 7-8 éves gyerek esetében elmennek, de egy 16 évesnél NAGYON durva túlzás.

2016. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
nincs mese elmész dolgozni így ha kilövik a netedet akkor is tudsz magadnak telót és hozzá netet venni vagy ilyesmi, legjobb megbízható haverodnál lennének a cuccaid amiket féltesz anyádtól és mindegy anyád hogyan reagál te lázadj tovább vagy várd ki a gimit és egyetemre messzire menj koleszba(18 éves korod után nem szólhat bele jogilag ebbe) addig pedig dolgozol és spórolsz, mert anyukád tuti nem fizet majd neked semmit ,mondván akkor biztos otthon maradsz.
2016. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel anyád csak 2 dolgot fog elérni. (vagy ez vagy az)


1. Ahogy lehetőséged lesz rá elmenekülsz.


2. Még 40 évesen is otthon leszel és ő fogja megmondani mikor mit tehetsz.


Van egy műsor, amiben pont ugyanez a téma (a címe nem jut eszembe, azt hiszem A világ legrosszabb anyukája) csak ott a gyerekek kb 7-13 évesek és már ott is túlzás amit a szülők csinálnak (kb. Ugyanazt mint nálad) nem hogy a te esetedben.

2016. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem a felnőtteket,akik féltik a gyereküket a drogtól, cigiől, alkoholtól :D egyrészt honnan lenne egy gyereknek pénze rá? Másrészt a drogoknak is sok fajtája van, (nem megyek bele) de feketepiaci áron mindegyik nagyon nagyon drága. Aki már drogos, az nem osztja meg mással szívesen az adagját, főleg ha teljesen ismeretlen ember :D

Alkohollal ugyanez a helyzet, másrészt meg ki iszik hétköznapokon? Cigit még talán meg tudom érteni, de ha nincs cigis ismerősöd, akkoris lényegtelen. Nekem kiskoromban a nagypapám megkóstoltatta a cigit, és olyan sz*r volt, hogy egész életemben távol álltam tőle. Ha kiskorban történik, elmegy a kedve egy életre.


Visszatérve a kérdéshez, ne érj haza időben, és mondd meg anyádnak, hogy jogod van szabadidőre és szórakozásra, azt is mondd hogy így a jövődet rontja el, nem tudod elsajátítani az ismerkedést, nem lesznek barátaid, és ne felejtsd el mondani, hogy nem vagy már 5 éves kisgyerek. 16 évesen mentem az első bulimra, házibulivolt, szóval elengedtek a szüleim, mindegyiküket ismerték szóval jah.


Szóval tedd ezeket az elkövetkező hónapokban:

-Ne érj haza időre

-Ne telefonálj neki

-Ha ő hív és hisztizni kezd, rakd le

-Menj el nyugodtan a barátaiddal beszélgetni, szórakozzatok nyugodtan.

-A szomszédtól kérj bocsánatot amiért őt cseszteti az anyád

Hajrá!

2016. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Most azzal vagy sakkban tartva, hogy nincs net? Ez komoly? És ha elveszi a netet, akkor mi van? Rájössz, hogy nélküle is van élet. Hajrá. Ne menj haza időben, anyád elveszi a netet, így neked több időd lesz a haverokkal bandázni. Nos, ki jár rosszul? Megsúgom, nem te.


Amúgy az én fiam is ezt csinálta. Mondjuk ő arra fogta, hogy nagy volt a sor a menzán. Ja az osztályfőnök meg engem hívott pont előtte, hogy az én pici fiam, már megint nem ebédelt. Már rá sem rántok. 13 éves, és kisvárosban élünk, nem lesz baja. Amíg nem esik át a paripa másik oldalára, már nem izgat.

2016. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!