Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázzam el anyámnak...

Hogyan magyarázzam el anyámnak, hogy nem fogok elszökni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves fiú vagyok. Világéletemben itthon ülő voltam, mert az iskolán kívül sehova sem engedtek ki a szüleim a házon kívül. Most nyáron se hagyták itthon a kulcsom, ne hogy kimenjek az utcára és bajom legyen. Nagyon féltenek, amit megértek, de ez már túl sok. Nem mehetek el barátaimmal találkozni, mert féltenek. Most kezdődik az iskola és eddig anyám mindig előbb ért haza a munkából mint én suliból így tudta figyelni az órát. De most megváltozott a beosztás és este 6-ig van bent. Nagyon félnek, hogy így hogyan jövök haza, mert nem akarják, hogy elkóboroljak a barátaimmal sétálni meg semmi ilyesmi. Nem tudok rá hatni, hiába mondom hogy nem kell félni, hazajövök. Igazából már ki szeretném próbálni, milyen lenne a barátokkal lógni szóval valószínűleg 1-szer kétszer elfogok velük menni titokban. Hogyan győzzem meg anyum?

2016. aug. 30. 13:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogsz tudni hatni rá.

Most nem kezdem el ecsetelni, hogy milyen fiatalkorom volt egy paranoid skizofrén anya mellett, de hidd el, te még jó helyzetben vagy :D

A legtöbb esetben, nem is gondolnátok, de az áll a háttérben, hogy azért nem bízik meg benned a szülő, mert ő MEGTETTE, amitől félt. Így hiába bizonygatod neki, hogy te megbízható vagy, ő saját magából indul ki, és nem érsz el az égvilágon semmit.

Én pl. már akkor ku va voltam, ha csak egy plusz órát bent maradtam a suliban, mert meg volt győződve róla, hogy sráccal vagyok.

15 évesen szült, vajon lehet összefüggés? :)

Görcsösen antialkoholista, drogellenes, buliellenes, "mindenellenes", később bevallotta, hogy már gyerekkorában cigizett és iszogatott is, gondolom, volt ott erősebb is. És ezt persze mind-mind szépen kivetítette rám, szóval olyan sosem volt, hogy iskola után ne kellett volna hazarohannom, pedig cigit nem szívtam életemben, mert taszít a szaga, és az egészségem fontosabb.

Én azt mondom, tedd félre az észérveket, és kezdj el lázadni.

Ha egyszer nem jött be, és nem tettél semmit, ami miatt ne bízhatnának meg benned, mélyebbről gyökereznek a problémák, és te már nem tudod megoldani.

2016. aug. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Menj el és ne menj éjjel haza csak reggel. Akkor majd meglátja milyen igazából aggódni. (nekem is van egy oszt. társam aki ugyanebbe a cipőbe jár)
2016. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden rosszindulat nelkul: anyudnak orvosi segitseg kene, panikszeruen felt, nem szabad ilyet egy ekkora gyerekkel. Gondolom nincs betegsegtudata, nagyon nehez :(
2016. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Én16 évesen discoba jártam....senki se vert meg, nem rúgtam be cigi.......nos bulin becsúszott egy két szál. Ja és tudom milyen jó érzés 16évesen kb veled egykorú vagy idősebb lánnyal táncolni....Vagy anyud beteg, vagy te vagy buta mint a .....és anyud nem tudja elképzelni, hogy kihívásokat jól vennéd. Bár szokták mondani akit mindentől óvnak védenek nem alakul ki az immunrendszere. Ilyen vagy te is, nem tanulod meg amit 16évesen meg kellene tanulnod. Elsö szerelem elsö csók, elsö boros kóla....kicsi lázadás amikor azt érezheted, hogy élsz fiatal vagy...
2016. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is közöld vele, hogy már 16 éves vagy, a kortársaidat is elengedik suli után, vagy hétvégén találkozni a barátaikkal. Hivatkozz az osztálytársaidra. Ha ez kevés és elveszi a netet, tévét, csinálj úgy, mint akit ez nem hat meg, vegyél elő egy könyvet (hasznosabb is), járj el könyvtárba, keress különprogramokat (pl. szakkör, bármi ami ingyenes). A telefonodat dugd el azért, biztos ami tuti :)

Nekem is van két fiam, de mivel engem is elengedtek sokfelé a szüleim gimi alatt (pedig nő vagyok), én is el fogom őket engedni. Biztosan én is aggódni fogok értük, de ez az élet rendje. Nekem az a fontos, hogy megbízzanak bennem, és mindent el merjenek mondani nekem, így ha baj van, tudok segíteni. Másképp sosem lesznek önállóak, talpraesettek.

2016. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Alakult valami pozitív, Kerdező?
2016. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
De gyökér úristen... Aztán csodálkozik, hogy nem leszel boldog, mert ha 1x kimehetsz a házból, nulla baráti kapcsolattal és nulla tapasztalattal vágsz neki az életnek. Szólj a gyámhatóságnak!
2016. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!