Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám vagy apám nevel jobban?...

Anyám vagy apám nevel jobban? Avagy két ellentétes nevelési elv megtapasztalása

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 15 éves fiú vagyok, a szüleim majdnem 10 éve elváltak. Én anyámmal élek, apámhoz kéthetente hétvégén járok. Anyukám nagyon kedves, önfeláldozó. Olyan nevelést kaptam tőle, hogy mindenről megkérdezte a véleményem, kb. 10 éves koromtól felnőttként voltam kezelve. Tipikus liberális, szabad szellemű nevelés. Sosem cs*szegetett tanulással, de erre nem is volt szükség, mert magamtól is tanultam. Nagyon jó, bizalmas kapcsolatunk van, mindent elmondhatok neki, maximális bizalom, ha írnék naplót, nyugodt szívvel otthagynám az asztalon, mert tudom, hogy sosem nézne bele. Gyakorlatilag mindent megkaptam, amire vágytam( az ésszerűség keretein belül persze) manapság nem nagyon igényelek extra, vagy luxuscikkeket. Sosem kérnék converse cipőt, vagy iphone-t, mert tudom, nem élünk olyan anyagi körülmények között. Egyke vagyok, aminek régen örültem, mostanában sajnálom kicsit. Ezeket mind azért írom csak, hogy ne olyan válaszok érkezzenek, hogy biztos nem kap ájfont az elkényeztetett egyke...

Egy szó, mint száz, anyukámmal szuper kapcsolatom van, tipikus liberális neveléssel. Aztán ott az apám. Nagyon nagyképű, igaz van mire föl, mert nagyon művelt, olvasott. Viszont tipikus poroszos nevelés, a gyereknek kuss a neve, ordít velem mindenért, ha leejtek egy vázát, vagy eltörök egy tányért. Rendszeresen megaláz, csúnyán beszél velem. Semmi nem elég jó neki. (Amúgy egy elit suliba járok). Ő otthonról hozza ezt, mert az apja is így bánt vele, sőt verte is. Szerintem evidens, hogy nem a legjobb a kapcsolatunk. Amúgy van egy felesége akivel megérdemlik egymást, és mindenen ordítozhatnak. De igazságtalan lenne azt mondani, hogy nincsenek jó, közös élményeink, vagy ne szeretném, vagy ő nem szeretne. Egyszerűen ilyen a felfogása... Még annyi, hogy az anyai nagyszüleimmel meseszerű a kapcsolatom, szinte ők az apám. Apai nagyszüleim hááát...

A kérdés lényege az lenne, mi motivál egy szülőt az egyik illetve a másik fajta nevelésre szerintetek?



2016. ápr. 10. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelmű, hogy anyukád.
2016. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem, hogy amikor náluk vagyok, a feleség mindig a kedvencemet csinálja, és figyelmesek velem. Csak aztán apámnak valamitől eldurran az agya és... régen vasárnap mindig sírtam otthon, mikor hazajöttem tőlük
2016. ápr. 10. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Apád nem nevel, hanem levezeti rajtad a feszültséget.
2016. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem valahol a kettő között kell legyen a megfejtés. :)
2016. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Hát... Alapesetben anyukád nevelése. Ha kábítós lennél és iskolekerülő, akkor viszont anyukád nevelése hatástalan lenne, inkább egy szigorú apa lenne akkor jó.
2016. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó anyukád lehet :) )
2016. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem dohányzom, alkoholt csak mértékkel iszom és ritkán, füvet egyéb drogot még nem próbáltam, nem is tervezem.

Kedves Utolsó, igen, tényleg szuper anya:)

2016. ápr. 11. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó életed lehet, az írásodon is meglátszik ,hogy nem egy hülye ember vagy :)

Ha apád kicsit lazábbra venné, akkor már-már egyenlőek lennének a nevelési szokások :)

2016. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ösnek mondanám hogy a papa nevelése semmikor sem jó. Az hogy valaki milyen emberré válik, a szülei mulik. Ezzel a nevelésel sosem lehet célt érni. Ha valaki gyereke kábítóssá válik, az a szülő nevelésének a csődje. Szigorral nem lehet elérni hogy egészséges személyiségű legyen a gyerek. Lásd. magát az apát. Szóval az anya nevelési elve az tuti...
2016. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki ugy nevel kb, ahogyan ot is neveltek. Nekem van egy negy eves kisfiam es szeretnek olyasmi anya lenni, amilyen a tied, szerintem kb ugy is csinalom. Elvaltunk mi is. Kerhetek toled azert tanacsot, irhatok privatban? Szeretnem, ha ilyen jo lenne a kapcsolatom a fiammal.

Amugy ugy gondolom, nem baj, ha a masik szulo kicsit maskepp nevel, egy ferfi mindig kemenyebb, hatarozottanb es nem baj, ha ezt a gyerek megtaoasztalja. De nem szabad tulzasba esni! Probald elfogadni apadat olyannak, amilyen. Kialakult szemelyised van nnar gyakorlatilag, peregjen le, ami bant, nem arthat mar neked. Csak szeresd es kesz.

2016. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!