Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az osztályomban is meg van a két véglet:

- az egyik fele alig tanul valamit, minden hétvégén buliba megy, és ez meg is látszik az átlagukon;

- a másik fele szinte sehova sem megy, minimum 4-es átlagot hoznak.


Én a másodikba tartozom, így szinte nem telik el úgy hét, hogy ne hallanám itthon a folyamatos oktatásokat. Ez alatt értem a "Miért nem mész el valahova?", "A korodbeliek ilyenkor buliznak.", "A korodbeliek ilyenkor már csajoznak.", és társait. Hiába mondom, hogy ha nagyon el akarnék menni, akkor elmennék, vagyis nem vágyom jelenleg erre. Azt kell tudni rólam, hogy sosem voltam az a fajta, aki az első csoportba tartozóakkal barátkozott volna. Persze tudok velük beszélgetni, de nem tartoztam sohasem közéjük.



2016. szept. 3. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Én nem rég végeztem a középiskolával, nem rég érettségiztem le. Mikor még iskolás voltam én is megkaptam ezt. Most így 19 évesen már nekem is bulizhatnékom van és voltam is pár buliban a nyáron, ma is megyek elméletileg. :D

Ha nem vagy bulizós típus, akkor ne menj. De lehet hogy ez majd az évek alatt változik és mennél, én is így voltam. :)

Talán hogy a szüleid abbahagyják a cseszegetést egy ilyen lazább buliba elmehetnél és nem maradnál sokáig, max 1-2 órát. Csak hogy kipróbáld milyen, tudd hogy miből maradsz ki és ha nem tetszik, akkor hazamész. De nem minden buli egyforma. Van amelyikben jól érzed magaf, van amelyikben nem. Ez ilyen. :/

Vagy ereszd el a füled mellett amit mondanak és majd abbahagyják.

Vagy mondd meg nekik, hogy nem vagy bulizós típus, legalább is most úgy érzed, hogy semmi szükség rá, nem hiányzik az életedből, meg vagy így is.

2016. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell erőletetni a bulizást. Nem mindenki igényli. Én sem voltam soha. Szüleim sem voltak és nem bánták meg. Másképp is lehet szórakozni. Nemcsak diszkóban hányni.
2016. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én elit gimibe jártam. a legnagyobb bulizósok kitűnő tanulók voltak:D nagyon nem függ össze a kettő. aki akar tanulni,az leül és megtanul,megcsinálja a leckét. és utána megy el bulizni.

ettől függetlenül úgy gondolom,hogyha nem vágysz bulizni,akkor ne menj. ha most jól tanulsz,akkor gondolom mész egyetemre. na ott lesznek igazán jó bulik. van akinek akkora jön meg a kedve. én pl gimiben "kiéltem"magam a bulik terén, egyetemen nem vágytam annyira már. de a legtöbben akkor kezdtek el bulizni járni..szóval ne aggódj,nem maradsz le semmiről,lesz még lehetőséged

2016. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz, ne menj bulizni, semmi értelme olyasmivel tölteni a szabadidődet, amihez semmi kedved.
2016. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, esetleg dugj valami zenét a füledbe, hogy ne halljad őket, vagy pedig vágj vissza, hogy "na és te például miért nem mozdulsz ki valahova, akkor legalább addig sem zavarnálak, hogy itthon vagyok" Na jó, hát ezt a másodikat inkább mégse, inkább akkor már a levegőnek nézős módszer, bár az se a legjobb, akkor is találnak kivetni valót, hogy miért nem foglalkozol őfelségükkel, amikor hozzád beszélnek. Fogalmam sincs, nehéz eset. Mert akkor gondolom, akárhányszor elismételgetheted nekik, hogy téged az a "világ" nem érdekel, nem izgat, akkor se fogják megérteni. Szóval fogalmam sincs, mit lehetne tenni, tényleg nehéz helyzet. Mert ha meg megmondod, hogy foglalkozzon mindenki a saját dolgával, akkor meg lehet, hogy a fejedhez vágja, hogy el lehet költözni, ha nem tetszik valami, és akkor te meg visszamondanád, hogy költözzön el ő, akkor meg megint dühösebb lenne, szóval fogalmam sincs, de tényleg. Nem tudom, mi ennek a pszichológiája, hogyan lehet az ilyen kötözködőket megnevelni, akik keresik másban a hibát, mert hogyha valamiben nem olyan mint ők, adott esetben, akkor az már szerintük rossz is.
2016. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!