Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám érzelmileg zsarol...

Anyám érzelmileg zsarol engem, mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

Kamasz vagyok, 14éves fiú, egyke vagyok, szüleimmel élek.

Anyám már 9 kor alszik, mindenbe beleszól, ha nem mentem el fürödni 9 előtt, azonnal mondja, hogy én mit gondolok, hogy nem tud tőlem aludni, abba is beleszól hogy mikor megyek alidni, hogy mikor mosok fogat. Sokszor azért is szól ha 5 percnél vagyok bennt nagyvécén.

Szívesen elmennék bulikba is, de szőba sem jöhet, ha anyám meghallja, azonnal lehurrog, hogy mit képzelek, 18 eves koromig én biztos nem mehetek el ilyen helyekre.

Azt önmagában (bár nehezen) de el tudnám fogadni,

DE! ha nem csinálom meg egy percen belül amit mond, akkor azzal zsarol, hogyha nem csinálom amit mond, akkor énmiattam lesz beteg, és hamarosan meg fog halni.

Én ezt már nem bírom idegekkel, az öngyilkosságon is gondolkoztam már, de aztán azt gondolom, hog ÉLNI AKAROK!!!



2016. aug. 29. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképp se legyél öngyilkos!!!!

És ne hagyd, hogy zsaroljon ilyen hülyeségekkel. Dehogy lesz beteg miattad, dehogy fog meghalni. Ez egy baromság.

Apukád mit mond erre? Nem tudná kicsit helyrerakni anyád agyát?

2016. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Biztos nem leszek öngyilkos, amikor rágondolok mindig hülyébek érzem magam, apám nem tudná helyrerakni, ő sajnos nem olyan típus, anyum az erőteljes,apum inkább visszahúzódós típus.

Köszönöm válaszodat!

2016. aug. 29. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha ilyeneket mond, kérdezz vissza hogy miért mond ilyet? Nem fogja fel hogy ez esetleg neked rossz/fáj?

Valamint ha esetleg olyat kér ami ráér, vagy beleköt valamibe, kérdezgesd hogy miért miért miért.

Amúgy azzal együtt érzek, hogy figyelnek arra hogy mit csinálok este, mert nem tudnak aludi tőle... meg hogy nem engednek el sehova.. velem is ez volt. De már szerencsére kinőttük (17). Próbálj velük "jól kijönni", nem mint gyermekük, akkor majd megértőbbek lesznek. De szerintem se menj 14 évesen bulizni még, valamint azt se vedd komolyan, (szerintem) hogy nem fognak soha elengedni. Várj még, hidd el semmit nem veszítesz.

2016. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Közöld vele hogy nem fogod miatta elszúrni a fiatalkorodat. És ne legyél olyan papucs mint az apád.
2016. aug. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez érzelmi zsarolás.

Hamarosan kezdődik az iskola, iskolapszichológust megkérdezheted erről.

2016. aug. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azok közül amiket leírtál, vannak jogos dolgok részéről.

Ha ő 9 körül már alszik, na bumm, ő erre van beállva, sokan vannak így. Te valóan lehetnél tekintettel rá, és jogos elvárás hogy azért 9 előtt legyél már kész a napi dolgaiddal, a fürdést is beleétve.

De a másik, hogy nem enged el sehova... Egyrészről érthető, mert aggódik, félt téged. Másrészről pedig fullasztó, mert nem vagy már kisgyerek, alakul lassan a saját életed, ő pedig nem hajlandó elfogadni ezt, nem hajlandó elengedni, rád van telepedve rendesen. Ilyenkor kellene apádnak fellépni. Nem visszahúzódni nyusziként, hanem megmondani anyukádnak, hogy DE, a gyerek ELMEHET a barátaival. Pont neki kellene téged leszedni anyuci öléből!

A harmadik, az érzelmi zsarolás... hogy miattad lesz beteg... hát, beteges. Eez ellen lázadnod kell. Meg kell mondanod akár erélyesen is, hogy ezt a zsarolást hagyja abba, mert tönkretesz vele.

2016. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyi degeneralt szulot....


jogositvanyhoz kotnem a szülőséget....

2016. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy butaság amiket mond, nem miattad fog meghalni.

Szerintem próbáld meg elengedni a füled mellett.

2016. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!