Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő, aki túlgondoskodó...

Egy szülő, aki túlgondoskodó a gyermeke fizikai szükségeit illetően (mindig legyen főtt kaja, stb. ), de minimális személyes időt tölt a gyermekével, a gyermeke lelkivilágával már nincs kapacitása foglalkozni, az érzelmileg elhanyagolja a gyermekét?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
mi a kérdés?
2016. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt a szülőt szinte mindig a konyhában találod, lehet, hogy már a 18-at betöltötte a gyermeke, és még mindig az anya főz rá. Bár a gyermek kéri, hogy miatta ne fáradjon ennyit, nem baj, ha nincs minden nap főtt kaja ebédre vagy vacsorára, inkább töltsenek egymással több minőségi időt, fordítsanak a lelkiekre is. Az anya erre kiakad, és vádolja a gyerekét, hogy hogy képzeli ezt, ha főzne magára, akkor így meg ugy.
2016. szept. 5. 18:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ha főzne magára akkor így meg úgy???
2016. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

részletezni nem nagyon akarom, de a lényeg hogy az anyag a gyermeke fizikai táplálásába sokat áldoz, de közben szinte nincs jó beszélgetés köztük, tehát érzelmi kapcsolat


ez lenne az érzelmi elhanyagolás?

2016. szept. 5. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Attól még hogy főz a gyerekre, tudnak beszélgetni. Nem 0-24-ig szolgálja ki a gyereket, ez hülyeség.


Miért nem mondod neki, hogy beszélgessetek? De ne ezzel a stílussal, hogy kérlek anyám, fordíts kevesebb időt a fizikai táplálásomra és inkább a lelkiekre fordítsunk minőségi időt.....én ettől világgá szaladnék. Te miért nem tudsz vele beszélni és miért várod el, hogy ő kezdeményezzen?

Meg mi az hogy lelkiekre fordított minőségi idő? Minden nap üljetek le 1 órát és beszélgessetek? Úgy hogy mást nem is csináltok?


Én ezt a kérdést most jöttem rá nem is értem.

2016. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az anya hibáztatja a gyermekét, az már önmagában hiba! El kell fogadnia és segítenie őt mindenben.
2016. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

18.23-as



én kezdeményeznék hogy beszélgessünk, de elutasít

2016. szept. 5. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Az nem túlgondoskodás, hogy főz rá, szerintem ez kb. mindenütt normális, ahol otthon van a 18 fölötti gyerek. Még akkor is, ha a gyerek is tud főzni, én már 13 évesen tudtam ezt-azt.


Kérdés, hogy tényleg kapacitása nincs rá vagy igénye, képessége vagy hogy mondjam. Nem mindenki az a típus, aki lelki dolgokról beszél. Ha valaki egy csomót főz, még akkor is tud beszélgetni a gyerekkel, ha az a fajta.

De tényleg nem mindenki ilyen.

Az én anyám is a főzésre és hasonlókra koncentrált, plusz "dolgoztatott", ha kellett (ez jó volt, magamtól nem megy, de így OK volt. túl sokat nem várt ám tőlem), de sosem beszélgettünk lelki dolgokról, emiatt elég magányos is voltam, mert más rokonom vagy barátom sem volt a környéken. De ezzel együtt is sokat tanultam tőle s elfogadtam, hogy ő ilyen. Egy karácsony borított ki, mivel a karácsonyok sok ételről és hasonló mennyiségű idegességről szóltak (mert hatféle sütit kell vinni a rokonokhoz, ahol van már 20 féle, 3 emberre...). Egyszer pedig elutazott az anyjához és a testvéréhez s egyedül maradtam a házban, tépázott idegekkel (előző nap csak kiabálást kaptam s 24-én alig ettem, mert nem mehettem be a konyhába, ahol roppant stresszes sütés-főzés zajlott, karácsonyeste nem is volt) s fél tonna teljesen szükségtelen étellel. Ez azért durva volt, máskor elvoltunk. Szerintem nem jött le neki, hogy ez nekem, a kamaszkor és a nemi identitászavar közepette különösen durva, de szerintem máskor is az lett volna egy érző embernek. Egyszerűen más világban mozgott, nem volt összhang e téren. Ezzel nem lehetett mit tenni.

2016. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy főz, nem túlgondoskodó.

Másrészt: nem tudom nálatok, kérdező, hogy van, de nálunk aki főz, az nem a gyerekre, hanem a CSALÁDRA főz. Saját magára és a házastársára is. Nálunk alapvető, hogy minden nap mindenkinek jusson meleg étel.

Harmadrészt: a főzés egyáltalán nem zárja ki a beszélgetést. Ha nem is segít a gyerek (mert van, aki maga szeret főzni és nem szeret mással közösen), akkor is kint lehet és beszélgethetnek.


Ha a szülő elutasítja a beszélgetést, annak semmi köze a főzéshez. Ha a másik szülő minden házimunkát elvégezne helyette, akkor sem beszélgetne a gyerekével.

2016. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Jól értem, hogy amikor főz, és te kiülsz mellé a konyhába, akkor főzés közben nem hajlandó beszélgetni veled - mert a kavargatásra kell figyelnie?
2016. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!