Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért ennyire "áruló", elönyőre...

Mért ennyire "áruló", elönyőre válik, ha ugy kerül figyelembe hogy az az én személyes dolgaimat pletykája ki!?

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta van már, hogy anyám és köztem rideg a kapcsolat. Már nem tudok megbizni benne, mert minden egyes titkomat megszégyetinő, sőt gyalázatos modon elfecsegte. Pár példa:

1. Volt nálunk egy tanárnő, aki megengedte a diákoknak hogy ha éhesek vagy szomjasok, ihatnak- ehetnek egy falatot de CSAK olvasás közben, akkor is kulturáltam. De megkért minket, hogy csak megbizhato embereknek mondjuk el. Persze ki nem mondta el anyunak- apunak othon. De anyám erre igy regált:

Legelső szülöértekezlet alkalmával 12 szülő és az osztályfőnök elött elmondta hogy ehetünk magyarorán.. A tanárnő másik évben már nem tanitott, engem meg lehurrogtak es kikozositettek..

2. Mikor megjott a mensim, nem akartam hogy a család férfi része is megtudja (értem ezelatt apámat), de mentem tanbárba és anya nem vett, sőt elfejtett venni. Ezert mondtam hogy ut kozben majd bemegyek egyedul es azt mondom zsepi kell. Erre masnap reggel apuka (!) hozot 2 nagy szett betétet..

3. Összevesztem uncsimmal, és mindennek lehordtuk egymást (másnap ki is békültümk). DE azalatt miközben o sms-t köldött én a wc-n voltam és anya semmi gond nelkul beleolvasott a privát üzeneteimbe

4. Indult egy furulya szakkör és volt egy ösvén furulyám ami a garazsban hányodott meg minden, akartam egy másikot, de a régi is jol szot. Mondtam anyunak hogy farcson szol, és én ki fizetem saját pénzbol. Fel is hivta az oktatot (aki persze tudta hogy szépen szol) és momdta hogy vegyen egy masikot, mert ez ...- én mondtam felhangosan hogy leejtettem, és ő belemondta hogy farcson szol -.- a tanar mellesleg pszihologus is és tudja hogy jól szól de neki ennyire kinos helyzetbe kellet kevernie..

Mit csinaljak vele? már teljesen kiakaszt... 15/L



#anya #rossz anya- lánya kapcsolat
2015. okt. 5. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, hogy ne rágódj ezeken a dolgokon jobban jársz ha tanulsz egy kicsit. Mondjuk nyelvtant.
2015. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ahogy az előző írta a nyelvtan tanulás. Ez alsós szintet sem üti meg. a 4. pontból én nem értettem semmit. Apukád nem a szülőd, hogy ő nem tudhatná, hogy megjött az első menzid ? Anyukáddal történne valami kivel beszélnéd meg ezeket? Amúgy semmi megszégyenítőt nem tett anyukád.
2015. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekként kezel, és nem gondolja végig, mik lehetnek a következmények. Ettől függetlenül az, hogy nem hazudik a kedvedért, nem bűn - értem ez alatt a betétes és a furulyás történetet. A magyarórai kajálást sem teljesen értem, szünetben miért nem lehet enni-inni?

Nem tudok jobb módszert erre, csak azt, hogy nagyon határozottan, de udvariasan utasítsd vissza, hogy belenézzen a privát dolgaidba, ha kell, védd le jelszóval a telefont, és gondold meg, mit és hogyan mondasz el neki. Azt viszont ne várd, hogy stikliben, hazudozásban partner legyen, a te renomédat sem emeli ez a szemében.

2015. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
farcson = falsan
2015. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Én 2x annyi éves vagyok mint te és ugyanilyen az anyukám. Hamar el is veszítette a bizalmat nálam, most már ott tartunk, h évente hazamegyek az ünnepekre, 2-3 hetente felhívom és az időjárásról, munkáról, gyerekekről beszélünk. Semmi személyeset nem mondok neki, mert annyira nincs saját élete h úton-útfélen tesóim és én életemből referált egy időben a környezetében, a legintimebb témákban is. Egyedül csináltuk végig férjemmel a lombikprogramot mert egyszerűen neki ez egy szenzációs hír lett volna, nekünk pedig sok-sok felkavaró érzés és remény h egyáltalán sikerül. És persze veszi az adást h ennyire nem jó a kapcsolat de ahogy látom még az életbe nem tűnődött el azon miért lehet ez így.
2015. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Mi a kerdesed? Megfogalmaznad erthetoen mert nem csak a helyesirasi hibak miatt, de olyan, mintha nem tudnal magyarul! Anyukad ilyen, ezen nem tudsz valtoztatni sajnos.


Hova valosi vagy? A "farcson" es a "másikot" miatt kerdem.


A 4-es pontot nem ertem, leirnad erthetobben?? A tobbi is eleg katyvalek, komoly, hogy 15 eves vagy es nem 10?

2015. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!