Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha tudnád hogy nem szándékosan...

Ha tudnád hogy nem szándékosan, de nagyon félrement a szülői neveltetésed, akkor mérges lennél a szüleidre?

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Hiszen írod, hogy nem szándékos.

Én is sok mindent máshogy fogok csinálni, mint a saját szüleim. De ettől még nem tartom őket rossznak, csak mások, más világ volt, mást hoztak otthonról, nagyon más lehetőségeik voltak. Úgy fogom fel, hogy ami nem tetszett, azon majd próbálok változtatni a saját gyerekem nevelése során. Aztán lehet, hogy neki meg az nem fog tetszeni :D

2016. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 striga ***** válasza:
91%
Lehet, hogy azért titkon egy kis részem mérges lenne rájuk, de ha nem szándékos, akkor megtudnék bocsájtani nekik. Más világban nőttek fel, mint mi, őket is meg kell érteni, viszont ők is minket. Neked pedig ott lesz a lehetőséged javítani hibájukon.
2016. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Én tudom, hogy félre ment elég sok dolog de nem haragszom rájuk emiatt. Sok dolog miatt neheztelek rájuk, és nem annyira jó a viszonyom velük, de tudom, hogy még ha nem is a legtökéletesebb eredménnyel, de megtettek mindent, ami tőlük tellett. Jó körülmények között, tisztességesen neveltek fel.
2016. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Felesleges haragudni, a múlton nem lehet változtatni, a harag viszont téged betegít meg, neked kell feldolgoznod a veled történteket és akkor leszel jobban, a harag nem vezet sehová, nem ad megoldást.
2016. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát, amikor érzem a következményeit, megmondom őszintén, van bennem harag. Racionálisan fel tudom mérni, hogy ez már az én felelősségem, és magamnak kell megtanítanom azt, amire ők nem tanítottak meg, de érzelmileg megvisel, amikor látom, hogy valakinek mennyire könnyen mennek bizonyos dolgok, ami nekem borzasztó erőfeszítésbe kerül. Úgyhogy ha nincs is pofám mutatni, de igen, az vagyok. Nincs mit szépíteni, én is tudom, mit illik mondani, de ez az igazság.
2016. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkié félrement bizonyos mértékben, bizonyos értelemben, nincs olyan, hogy tökéletes nevelés. De felnőtt ember módjára tudni kell együttélni a következményekkel, és tudni kell tanulni az ő hibáikból, aztán igyekezni nem elkövetni őket újra (még akkor is, ha tudjuk, hogy hajlamosak leszünk rá, mert akaratlanul is nagyon belénk égnek a minták).
2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:
82%
A harag bizonyos helyzetekben természetes emberi alapérzés, de bizonyos szinten felelősség hárítása is, így el kell engedni.
2016. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Mikor elered azt a kort hogy szuleidrol leszakadsz atool kezdve nem okolhatod oket.

Te eleted te jovod onnalosodj es old meg.

2016. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!