Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van köztetek olyan, aki azt...

Van köztetek olyan, aki azt kívánja, hogy kiskorában bár elváltak volna a szülei? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Akkor nem kellett volna stresszben felnőnöm, nem nyomtak volna el, kevesebb verést kaptam volna.

jobb lett volna, az biztos

2016. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A szüleim miattam váltak el. Megláttam apát a szomszéd nénivel és elmondtam anyának. Aznap nem vittek óvodába.
2016. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi a tesómmal évekig könyörögtünk gyerekként, hogy apu váljon el, és végre zavarja el anyut a háztól. Végül amikor 14 éves lettem apám beadta a válópert. Ehhez persze az kellett, hogy anyám úgy megverjen, hogy kórházban kössek ki.(mindkét fülemben dobhártya szakadás ami maradandó lett, mert azóta rossz a hallásom, csonttörés, borda és jobb csukló) Mindkettőnket apunak ítéltek, bár sok értelme nem volt a válásnak. Apum végül is visszafogadta anyámat, és minden ugyanúgy maradt. Ezért amikor a tesóm betöltötte a 18 évét, én is vele mentem. )én 17 éves voltam)
2016. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Egy átmeneti időszakban igen. (Amúgy közel 40 éve együtt vannak a mai napig.)


11 éves voltam, anyám valamiért kiborult apámra. Anyám mártír típus, apám meg a diplomácia nagymestere, de szétszórt, feledékeny típus. A következetessége miatt egyébként gyerekként hozzá kötődtem jobban. Soha nem kiabált, de nagyon tiszteltem.


Az ominózus esetnél anyám bejelentette, hogy ő el akar válni, de már jó eséllyel meg fogják tőlem kérdezni, hogy kinél szeretnék maradni; "gondolom apádnál, hiszen ő jobban keres és őt biztos jobban szereted".

Már annyi idősen leesett a tantusz, hogy épp egy nem túl gusztusos játszmába akar eszközként bevonni, így annyit reagáltam, hogy ők a szüleim, viszont egymásnak házastársai. Tehát a témával szálljanak le rólam, az ő párkapcsolati gondjaikat én nem fogom és nem is akarom megoldani. Anyám döbbenten nézett és többet nem került elő a téma. Nem is váltak el.


Hogy akkor pontosan min borult a bili, a mai napig nem tudom, mert onnantól tudatosan hárítottam minden ezzel kapcsolatos témát, mondván, nem rám tartozik, oldják meg ketten.

2016. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen. És nekem szerencsére el is váltak.

Más kisgyerekek sírtak a válás miatt, meg össze akarták hozni a szüleiket.

Én meg örültem, hogy végre elválnak.

Apám alkoholista volt és agresszív.

2016. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Én.

Bár nem voltak hatalmas balhék otthon, sosem hallottuk a vitákat.

Az egész olyan rideg volt, mintha egy kriptában élnénk.

Mindkét szülőm boldogtalan volt, anyu depressziós.

A nagyim volt a ház haszonélvezője illetve képtelen lett volna eltartani magát, így ő is ott élt.

Persze folyton anyut piszkálta.

De annyira egymásra voltak utalva ők hárman mindig, hogy esélytelen volt a válás.

Viszont ebből a posványból eszük ágában sincs kitörni azóta se.

Eddig három gyerek nőtt fel, és mindegyikünkkel van gebasz.

2016. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. Semmi intimitás, gyengédség nincs köztük... talán most mintha kicsit jobb lenne a helyzet, de lehet, megszokták már egymást addig. Ellenben az egész gyerekkoromát végigordították, veszekedték. Egyszerűen két olyan ember összeházasodott, akik nem voltak egymáshoz valóak... anyám érzelmesebb, apám túlzásokba esően racionális... abban hasonlítanak, hogy mindkettő azt hiszi, mindig neki van igaza. Alapvető dolgokban, mint pl. gyereknevelés nem értettek egyet (sztem nem ismerték ki egymást előtte teljesen... de még azt is el tudom képzelni, hogy 30as éveikben mindkettő beijedt, hogy családot kéne alapítani, és az első normálisabbnak tűnőbel összejött). Plusz apám tipikus anyucipicifia, aki nem mer ellentmondani a mamának, mert bele lett anno verve, hogy szülő szent, gyereknek kuss van... aminek mindenki megitta a levét itthon, mert a nagyanyám elég szemét volt velünk.
2016. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerettem volna. Apám agresszív alkoholista volt, anyám estig dolgozott. Bátyám meg soha nem volt otthon, mindig a haverjaival volt. Én voltam otthon apámmal egész délután. Mire hazajött munkából, már részeg volt, és még egyszer vissza is ment a kocsmába. Utána jött a verés, mert mindig talált rá okot. Anyám meg csak azért nem volt hajlandó elválni tőle, mert hívő katolikus.
2016. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!