Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki krédezte, kivel lakok....

Valaki krédezte, kivel lakok. Mondtam h anyukámékkal. (nem váltak el a szüleim. ) hogy értelmezhette az ilető h elváltak? Mivel nem szüleimet momndtam?

Figyelt kérdés
2016. máj. 9. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha valaki azt mondja, hogy "anyukámékkal", akkor én is azt gondolnám.. Azért mert csak anyukádat említed. A többes szám lehetne az új párja is vagy akár az öcséd is.


Ha azt mondod, hogy "szüleimmel", akkor az elég egyértelmű. Minden más esetben feltételezhetik, hogy elváltak. És nyilván azért mert elég gyakori a válás, senki sem lepődne meg azon, ha elvált szüleid lennének.

2016. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Az "anyukámékkal" kifejezés azt jelenti, hogy elváltak a szüleid, te anyukáddal, és az ő új élettársával laksz.
2016. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

de kérdezte megyek e nyaralni,akkor szerinem mondtam h a szüleimmel..

úgy rémlik

2016. máj. 9. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pedig nem jutna eszembe egytalán, hogy elváltak. :)

Gyakran szokták így is mondani, h anyukámékkal, apukámékkal, de lehet, hogy csak errefelé.

2016. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem úgy értelmezem, hogy elváltak. Az anyukámékkal az nekem szülőket jelent. Ez a default.


Nem arra gondolok, hogy anyukáddal meg egy faszival.

2016. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szülőkre gondolok alapból, de valószínű azért mert az én szüleim se váltak el így ebből indulok ki.

De helyzetfüggő is lehet hogyha van sejtésem hogy elvált szülei lehetnek akkor ezt megerősítésnek venném.

2016. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen természetes lenne, hogy az "anyukámék" az mindkét szülődet jelenti. Csupán arról van szó, hogy anyukád közelebb áll hozzád, többet van otthon, többet beszélgetsz vele, így az ő megnevezése jött a szádra.

De ha valakinek nem világos kérdezzen rá, elváltak-e a szüleid. És akkor pontosan tudni fogja az igazságot.

Mondjuk engem aztán csöppet sem érdekelne, hogy egy futólagos ismerős mit gondol a mi családi felállásunkról.

2016. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!