Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a későbbiekben...

Ottiliaa kérdése:

Szerintetek a későbbiekben lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés
A kisfiam nagyon ragaszkodó, és nehezen enged el bárhova.4 éves lesz decemberben. Mondjuk ha dolgozni megyek az még érthető, de szinte még a wcre se tudok elmenni, hogy előtte ne legyen egy kis könnyezés. Ebből a későbbiekben lehet probléma, vagy kinővi?

2016. szept. 9. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
huhh ezt már babaként le kellett volna rendezni pl. járókába tenni ahol magától ellehet stb. Nálunk is a család egy 2 évesének mindig a seggében vannak és már most nem tud magával mint kezdeni és visít ha pár m-rel messzebb mennek tőle. Nem lehetetlen leszoktatni,de sokkal nehezebb így ennyi évesen. Ne reagálj a könnyeire ,mert érzi hogy te kétségek között vergődsz ezért is feszegeti a határokat. Ha érezteted vele mi a helyzet pár hét alatt felfogja mi a helyzet.
2016. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
talán az lehet a probléma, hogy nem tud egyedül ellenni, játszani és így a fantáziája gyér lesz,de ez csak az egyik verzió. későbbiekben meg társfüggővé válhat...
2016. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha jól sejtem, te dolgozol, gyereked meg óvodába jár hónapok óta. Reggelenként eszerint cirkusz van, amikor otthagyod az oviban? Ez folyamatosan így van az óvodába járás kezdetétől?


Mert amiket írsz, azok olyanok, mintha beszoktatás körül lennétek. Akkor ui. van olyan hatás, hogy mivel a nap jelentős részében nem látta az anyját, a hátralevő időben végig őt és csakis őt akarja. És a kizárólagos figyelmére tart igényt, anya ne főzzön, ne mosogasson, ne beszélgessen apával.


Nyilván kisebb korban nem volt (eléggé) hozzászoktatva, hogy nélküled el legyen. Majd fog ez alakulni. Bátyáméknál a 7 éves gyerek is roppant anyás.


Az nagyon merész következtetés, hogy a fantáziája gyér lesz, meg társfüggő lehet később. Én abszolút nem képzelnék bele ebbe semmi ilyesmit.

2016. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az oviban elso heten volt csak baj :) azutan nem sir, csak mindig az ablakban megnezi mig elmegyek. Amugy meg egesz kicsi koratol ugy szoktattuk, hogy mindig minden kicsi sirasra nem kaptuk fel, mindig is egyedul aludt, nem mellettunk. Ha valahova nem johet, soha nincs egyedul hagyva, ott van vagy apuka, mama. Egyedul is mindig nagyon jol eljatszik, ha a kozelben vagyok. De veletlenul az o tudta nelkul eltalalok menni akar a wcre, nem marad konnyezes nelkul.
2016. szept. 9. 13:04
 5/10 Andi80018 ***** válasza:
53%
Ez ebben a korban egyáltalán nem normális. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne érdekelje, ha nem foglalkozol vele, de azért ez sok. Hogyan jár oviba? Miért alakulhatott ez ki? Nincs esetleg valami gond otthon? Apukájával milyen a kapcsolat? Kevés az infó így. Lehet hiszti is, elkényeztetés, de egyéb dolog is állhat a háttérben.
2016. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

én azért írtam a fantáziát és társait, mert öcsém ilyen lett. és a többi csoporttársa az oviban is... Nem durván kell elképzelni, hogy betegesen buta és szeretet éhes,de nem is normális szintű a dolog. Szerintem a gyerek érzi, hogy érzékenyen érint téged az vajon hogyan fog a pici érezni és ezt ő felismeri és lereagálja. Mint amikor rosszalkodik de előtte fél másodperccel körülnéz figyeli e valaki.

Lehet hogy már settenkedsz a Wc-re és ő ezt megérzi és úgy érzi sírnia kell, ahelyett hogy fölállnál és mindegy hogy bőg Wc-re mész, idővel szokja meg hogy életed van és kész. Ne a gyerek neveljen...

2016. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andi80018 ***** válasza:
56%
Ha az oviban nincsen gond, akkor nagy probléma nincsen. Egy gyerekpszichológust meg lehet kérdezni, mit lehetne tenni, hogy ő se sérüljön, esetleg ha van védőnő, a óvónőket, nevelési tanácsadót. Egyébként szerintem kinövi, az én fiam is sokat változott tavaly óta, önállósodott, ő öt lesz, szintén decemberben.
2016. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"De veletlenul az o tudta nelkul eltalalok menni akar a wcre"


Lehet, hogy csak véletlenül fogalmaztál így, de nem az a baja, hogy váratlanul tűnsz el?

Én pl. ha egyedül vagyok otthon a gyerekkel és mondjuk kiviszem a szemetet, előtte megmondom neki, hogy ki fogok menni, mit fogok csinálni és mennyi idő múlva jövök vissza. És hogy játszogasson tovább itt, és ne jöjjön utánam. Úgy érzem, jólesik neki, hogy nem csak megtörténnek vele a dolgok, hanem előtte elmondom neki ezeket.


Amikor otthagyod a gyereket jól ismert családtaggal, akkor gond nélkül veszi ezt tudomásul?


Egyébként, amiket leírtál, azok alapján azt gondolom, nincs vele semmi baj. A gyerekek sem egyformák.

2016. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! 2 gyermekem van, én mindig mondom nekik, hogy mikor hova megyek, de sokszor oda sem figyelnek :) mond neki, hova mész, és kész.
2016. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Be kell tenni a járókába s adni kell neki játékot amifel megpróbálhatja elfoglalni magát.

és figyelni hogy használ.


Az én fiam pl, 7 hónaposan a madzag labdához való illesztésének a problematikájával fél oráig is képes volt foglalkozzni,

2016. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!