Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A fogamzásgátló tabletta...

A fogamzásgátló tabletta szedése a későbbiekben, ha majd babát szeretnénk, problémát okozhat?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni tablettát szedni, de pár év múlva (5-6) már szeretnénk babát vállalni a párommal. Ha most tablettát szedek, az később megnehezítheti a teherbeesést?

2016. ápr. 8. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Sőt, ha egyet kihagysz, akkor is esélyed van teherbe esni.
2016. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
71%
Sőt...ha szépen, rendesen is szeded sem véd 100%-ig.
2016. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Ezek a mostani tabletták már nem tartalmaznak annyi hormont, mint évtizedekkel ezelőtt.

Én 10 évig szedtem, majd az első hónapban teherbe estem, amikor terveztük. Most már 3 éves a fiunk.

Viszont most már nem tablettával, hanem hüvelygyűrűvel védekezünk, ami még kevesebb hormont tartalmaz, és nem kell Naponta figyelgetni, hogy el ne felejtsd beszedni.

2016. ápr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Okozhat, általában akkor ha rendszertelen ciklusra írják fel. Post pill amenorchea.


Én rendszeressel szedtem, mégse jött meg fél évig utána, gyógyszeresen kellett meghozni. Ha akkor akartunk volna gyereket, gondban lettünk volna.


Ettől függetlenül évekkel később elsőre összejött.

2016. ápr. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Ha idősebbektől hallod ezt, akkor az azért van, mert régen még - ahogy mondani szokás - bajszuk nőtt a nőknek tőle, ma már nem. Azért szeded, vagy használod naponta, mert egy nap múlva már nem véd tökéletesen.


11 év Nuvaring után 1. hónapban sikerült a gyerek.:)

2016. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen tönkre tette a ciklusom. azóta nem volt peteeres, hogy abba hagytam, 1 éve. De persze nekem nem is szabadott volna szedni, amit senki nem mondott. Pajzsmirigy alul működéssel és pcos el. ( a pco most derült ki) Mindenképpen bizonyosodj meg róla, hogy nincs semmi féle hormon vagy egyéb problémád mielőtt elkezded szedni. sokaknak semmi hátulütője nincs, de rossz annak az egynek lenni akinek van. :(
2016. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs pcos-od vagy ir-ed oké lehet, viszont ha ezek fenn állnak tonkrevagnak rendesen. Mielott elkezdened szedni szerintem jarj utana van e ilyen betegseged.
2016. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:

PCOS-oknak sem teszi tönkre a hormonrendszerét, csak elfedi a tüneteket, amik az abbahagyása után újra előjönnek, amitől úgy tűnik, mintha a gyógyszer okozta volna. Mivel ez a betegség kezelés nélkül az évek múlásával egyre rosszabbodik, (akkor is ha nem szed az illtő hormontartalmú gyógyszereket), nem kellene az okok közé sorolni. Én majdnem 2 évig szedtem egy mai mértékkel erősnek számító fogamzásgátlót. Az abbahagyása után azonnal rendesen beállt a ciklusom, pedig mint később kiderült, IR-es és pajzsmirigyes vagyok.

Szóval ha most nem szeretél babát, nyugodtan szedhetsz fogamzásgátlót, ez a későbbiekben nem fog gondot okozni. Ha pedig nem megfelelő számodra ez a módszer, az hamar kiderül, és akkor keresel más megoldást.

2016. ápr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem rég egyéb okokból kivizsgáltattam magam PCO-ra, és negatív lett. Az IR, ha az inzulinrezisztenciát takarja, akkor nagyon kis mértékben áll fenn, és nem okoz problémát, csak a túlsúly okozza (a PCO mellett erre is teszteltünk). Eddig minden nőgyógyászati leletem rendben volt, sőt, kifejezetten jók lettek (ezt így írta a doki a leletre). A vérvétel eredményét még várom, de januárban voltam már egyszer, és akkor egy-egy apró, a ciklusomat nem befolyásoló eltérésen kívül minden rendben volt. Remélem, így nem lesz akadálya a tablettának és később sem lesz gond belőle. :)
2016. ápr. 10. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!