Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan tudnám...

Szerintetek hogyan tudnám normalizálni a kapcsolatomat az anyámmal a múltunk fényében?

Figyelt kérdés

A kérdés lényegében azért vetődött fel bennem mert lassacskán költözni készülünk párommal és mielőtt ez megtörténne szeretném vele rendezni a kapcsolatot. Persze ez lehet nem kivitelezhető...

Pont ezért szeretnék tanácsot kérni hogy ti hogyan járnátok el az én helyzetemben? Mit tanácsolnátok?

De mivel ezt részletek nélkül nem lehet ezért nagyvonalakban vázolnám a helyzetet.

Kicsi koromban is már elég szélsőséges módszereket alkalmazott irányomba. Ha nem tudtam valamit megtanulni (8évesen) körömmel bele karcolta a hátamba pl a kezdőbetűjét a szónak. Mikor felnőtt fejjel rákérdeztem hogy nem e volt túl erőszakos ekkor annyit mondott hogy "de megtanultad nem?"

Aztán persze elváltak a szüleim ami alatt végig apámat szidta nekem. ( nem megcsalás miatt ért véget a házasság)

Mikor támaszt kellett volna nyújtanunk egymásnak akkor egész nap a chaten lógott és havi 10000 ft volt hogy pasikkal smsben csacsogott.

Nálam beütött a kamaszkor és változtam sokat de persze a viták sem maradtak el. Ezzel még nem is lenne gond hisz ez ebben a korban általános jelenség.

Aztán már nem telt el úgy nap hogy ne bántson a súlyom, kinézetem miatt. Közölte velem hogy a barátaim nem is miattam járnak hozzám hanem ő miatta mert rossz társaság vagyok.

Némi idő elteltével elkezdett hozzánk egy alkoholista rokonom járni. Pedofil hajlamai voltak. Zaklatott fogdosott több ízben egyebekkel is próbálkozott. Szóltam mindenkinek. Lehurrogtak hogy hazudok.

Évekkel később mikor ismét beszélni tudtam róla mindenki játszotta az agyát főleg anya hogy ő nem is emlékszik. Ne tegyem tönkre ilyen vádakkal annak a rokonnak az életét.

Jó pár évet töltöttem így rettegésben. A jegyeim megromlottak. Anya ezért a továbbtanulásra annyit mondott menjek gyenge iskolába ahol átrugdosnak. Abból csak még nagyobb gondok lettek. Ezután két évvel saját kezembe vettem a dolgot és átmentem egy másik iskolába szakmát tanulni. Ott ez a vonal rendbe is jött. Három szakmát tettem le plusz érettségi. Nem kellett fizetnie semmit önellátóan rendeztem az iskolai pénzeket stb.

De közben mindennapos megalázás bántás és lenézést kaptam.

Rengeteg dolog van még hasonló de most inkább a jelenre térnék rá.

23 éves vagyok és dolgozom. Minden költségemet én állom. Albérletpénzt fizetek neki és a rezsi felét. Korrekten kezelem így már az anyagi és érzelmi helyzeteket. Ám de minden nap furcsa dolgokat tapasztalok vele kapcsolatban. Minden nap hangoztatja hogy felnőtt vagyok. Mindezt maró gúnnyal. Aztán eltilik egy minimális idő és arra utalgat ő és a pasija hogy költözzünk el. De mikor mondom neki hogy persze elfogunk akkor pánikba esik és dühösen vagdalkózik hogy ki beszélte tele a fejem ilyen hülyeségekkel. Én ilyenkor csak tanácstalanul állok.

Egyébként nagy általánosságban mindenkivel azt csinálja hogy beszélnek hozzá ő néz elöre. Nem reagál. Aztán elkezd a volt pasijáról beszélni és gyakran ezt órákig képes csinálni bárkivel.

Nem tudom hogyan is kezeljem őt...



2016. szept. 13. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tíz évvel idősebb és tapasztaltabb vagyok mint te.

Hidd el, sehogy nem fogod ezt rendezni vele. Költözz külön, engedd el, tartsd tiszteletben, hogy az anyád (mégis csak valahogy felnevelt...), de nem kell vele tartani a kapcsolatot, ha nincs benne örömöd. Évente párszor rányitod az ajtót, aztán kézcsókom.


A költözésed lehet, hogy azért rémiszti meg, mert elég sok pénzt adsz haza, és ez hiányozni fog a kasszából.

De ez nem a te problémád, hanem az övé!


Azért nem lehet vele semmit lerendezni, mert ő nem érzi úgy, hogy bármiben hibás lenne, hogy elrontott volna dolgokat. Csak annyit érsz el vele, hogy te leszel a hálátlan dög, aki nem támogatja anyukát anyagilag erőn felül. Ne erőltesd!

Foglalkozz a saját életeddel, a saját érdekeid képviseld, ne számíts a támogatására, csak tartsd vele lazán a kapcsolatot. Ennél többet nem érdemes belefektetni az egészbe, mert csak kihasznál és érzelmileg zsarolni fog.

2016. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy mondás...

Jobb távolról szeretni egymást,mint közelről utálni.

A legjobb megoldást választod azzal,hogy elköltözöl.

Én a mostoha anyámmal nem tudtam kijönni sehogy.

A beszélgetések nem hatottak, végül teljesen depressziós lettem. Egy napon úgy döntöttem elköltözöm, nem mondtam el előre ,hogy mikor és azt sem tudták,hogy hová.

Ennek 20 éve, azóta rendeződött a kapcsolatom velük,de csak a kötelező köröket futom le.

2016. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is vannak gondjaim a szüleimmel hiába minden erőfeszítés hogy kicsit is magukba nézzenek, a korral az is együtt jár hogy egyre inkább a negatív tulajdonságok erősödnek.

ki kell zárni az életedből az ilyen embereket hiába az anyád mert lelkileg mindig bántalmazni fog. Egy anya mindig a gyerekei mellett kell(ene) hogy álljon nekik hinni nem másokra hallgatni! Bizni bennük mert akkor tudják mindent elmondhatnak.

én nem nyitnám rá az ajtót jóideig, nem fog változni. Hálával meg nem tartozol hogy felnevelt mert nem Te kérted hogy megszülethess!

2016. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Anyád zakkant. Menj olyan messzire amerre csak tudsz. Tudod mikor kellene nekem egy ilyen anya..mi az hogy a kezdőbetűt ahhh meg miért nem àllt ki melletted ha zaklattak? Lelkileg most is terrorizál nem veszed észre? Műbájolgás max amit adnék neki . Mikor elmész mond el neki nyugodtan hogy kiállhatott volna melletted és a szeretettel valò nevelést megpròbálhatta volna. Az meg alap hogy leszögezném előre hogy ha unokád lesz anyám meg ne pròbáld , vagy ne is gyere.
2016. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki hogy ezt nem így kellett volna.

Többször emlegettem neki hogy támogatásra lenne szükségem. Erre az a válasz hogy nincs pénze. Ilyenkor hiába próbálom megmagyarázni neki hogy én ez alatt szeretetre, törődésre és bíztatásra gondolok. Sosem a pénzre.


Sajnos évekkel ezelőtt kialakult bennem a kép arról hogy nem szeretném a gyermekem környezetében tudni őt.

2016. szept. 13. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Igen, ez teljesen jellemző. Nem érzi úgy, hogy neked hiányzott volna bármi a gyerekkorodból, vagy hogy most szükséged lenne rá anyaként. Ezért nem is érti, milyen támogatásra gondolsz. Viszont egyből védekező állásba helyezkedik, hogy "pénz nincs!".


Nagymamaként is pont ilyen lesz, nem akarlak elkeseríteni. Jobban is jársz, ha nem számítasz a segítségére, és néha találkozik csak az unokájával. A saját gyerekeimen látom, hogy ilyen nagymamára nincs szükségük, és nekik sem jó, ha erőltetitek a kapcsolattartást. Ők is csak sérülnek, de nem kapnak annyi odafigyelést és szeretet, mint szeretnének.

2016. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fáj a gondolata hogy majd a gyermekem nem tapasztalhatja meg milyen az igazi nagyszülői szeretet. Én anyukám szüleitől maximálisan megkaptaam gyerekként és a mai napig hiányzik mamám aki egy erős és okos és csupaszív asszony volt.

Ha eszembe jut a tekintetében lévő végtelen szeretet hát facsarodik a szívem.

Mindenkinek meg kéne tapasztalni milyen egy igazi nagyszülő.

2016. szept. 13. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Anyukád kissé pszichopata, nagyfokú lelki kielégületlenséggel, egy megfelelő partner kellene neki, akit szeretni is tud, ha képes egyáltalán ilyen érzésre.

Ne hagyd magad lebeszélni a költözésről, de azért hívjad fel hetente egyszer-kétszer, de ha akkor is vádaskodik, akkor ajánljál neki pszichológust vagy hogy hívjon lelki tanácsadót telefonon, ilyen is van, és mondd meg neki, hogy ha nem tud veled normális hangon elbeszélgetni az életedről, akkor nem fogod felhívni. Egyszer-egyszer hívjátok meg magatokhoz ebédre, egy-egy közös kirándulást is lehetne vele szervezni vagy színházlátogatást, hogy ne érezze azt, teljesen el lett hagyatva, felejtve.

2016. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom hogyan is kezeljem őt..."

Leginkább sehogy. Bármilyen fájdalmas is, ő egy szociopata, és csak tönkreteszi az életedet, meg a gyerekeid életét. Nem tehet róla, mint ahogy te sem tehetsz, mindazonáltal jobb távolról szemlélni az életét.

2016. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos én is úgy látom hogy nem tudom rendezni a dolgokat csak így.

Orvoshoz nem fordulna. Nem látja be semmilyen szinten hogy problémái vannak. :( Helyette inkább mindenkire rásüti hogy elmebeteg. Sőt igazából még szívből szeretni se láttam őt bárkit is. Annyira szomorú... :(

2016. szept. 14. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!