Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném jobbá a...

Hogyan tehetném jobbá a kapcsolatomat a családommal?

Figyelt kérdés

Hosszú rege következik, így előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot, hogy elolvassa.

A helyzet az, hogy a családomban mindenkinek felsőfokú végzettsége van, ennek megfelelően vagy irodai, vagy vállalkozói munkája. Én még a gimnázium alatt eldöntöttem, hogy CNC-esztergályos vagy minősített hegesztő szeretnék lenni. megbeszéltem Velük, de hallani sem akartak erről, mert hogy a diplomával majd milyen jó munkám lesz. Kötöttem az ebet a karóhoz, de végül beadtam a jelentkezésemet az ELTE jogi karára, államilag támogatott képzésre. Az érettségi után kiderült, hogy arról 4 ponttal lecsúsztam. Akkor pedig ismét mondtam nekik, hogy elvégzek egy szakmát, és CNC-esztergályos leszek. Erre nagy balhé volt, és mondták, hogy akkor azt nem támogatják, mehetek dolgozni. Mondtam, hogy oké. Ki is mentem Németországba, mert németül meg angolul egész jól beszélek. Kint kaptam egy konyhai kisegítő állást egy szállodában, a félretett kevéske pénzből meg elvégeztem a CNC-s tanfolyamot. Ezzel azóta szerencsére sikerült munkába állnom. Azóta felépítettem a kinti életemet, de mégis bennem maradt, hogy ők azért mégiscsak a családom, és valahogy közeledni kellene feléjük. Csak ennyi év után nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Évente max 1-2-szer, ha beszéltünk, és gyakorlatilag ennyi. Meg tartok attól, hogy lenéznének, mert én nem lettem diplomás, mint ők.

Szerintetek hogyan fogjak hozzá? Remélem, tudtok majd valamilyen tanácsot adni, és csak azért kérdezek rá erre ezen az oldalon, hátha külső szemszögből más tippeket is kaphatok.

Válaszotok előre is köszönöm!



2016. jún. 9. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
szervusz, elég nehéz helyzetben vagy de nem kell ugy érezned, hogy kevesebb vagy mint ők hiszen felépítetted az életed ÖNÁLLÓAN! értem a problémádat és nem tudom hogy lehetne hozzakezdeni egy ilyen nyitáshoz.. Esetleg van valamilyen nagyobb családi összejövetel a közeljövőben? Nagy szülinapi ünneplés vagy valami hasonló ahova elmehetnél? Persze csak előzetes telefonos egyeztetés utan... Mert akkor elkezdődhetne valamilyen közeledés, (internetes kapcsolattartasi lehetőségekre gondolok) aztán ha év vége felé jön a karácsony újra tehetnél egy család látogatást.. Azt gondolom ezt az ajtót neked kell kinyitni, mert szerintem a családod nem fogja. Kívánom, hogy későbbiekben pozitiv változásokról számolj be. Minden jót szervusz.
2016. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fene tudja, ez olyan mintha megpofozna valaki és tőled várná érte a bocsánatkérést. Nálam a büszkeség játszana ilyen helyzetben, nem tudok közeledni olyan emberekhez, akik korábban bántottak és nem álltak ki mellettem. Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de erre is érvényes az "olyan szekér után nem futunk..." elv.
2016. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves #2, #1 vagyok.van igazság a szavaid mögött, de, Szerintem a kerdezőben ezek a negativ érzések elmúltak mar és ezért szeretne most jobb kapcsolatot teremteni a családjával, drukkolok hogy sikerüljön 😉
2016. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, én elég mereven kezelem az ilyesmit. Egyszerűen úgy venném hogy a közeledésem megadást jelentene, amivel elfogadom a korábbi bánásmódjukat és eltekintek a bocsánatkéréstől. Nem tudnám elfelejteni, hogy amikor nem az akaratuk teljesült, akkor lemondtak rólam és nem érdekelte többé őket a boldogulásom. A kérdező esete jól alakult mert talpraesett volt, megélt egy idegen országban és elérte a vágyott szakmát, de más élete talán pont azért megy gallyra, mert nem álltak mögötte a legkritikusabb pillanatban.

A kérdező fél a lenézéstől, mert eddig csak azt kapta akkor, amikor említette az álmait. Mi változna most? Az évente 1-2 beszélgetés arra ural, hogy marhára nem érdekli őket a gyerekük sikere, csak fújják tovább a régi lemezüket. Akarna a franc közeledni hozzájuk.

2016. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdező már elérte a célját amire igazan büszke is lehet es mar csak a családja hianyzik neki szerintem meg meger egy próbálkozást, de nem mint megaadas hanem emelt fővel es egy olyasmi jelmondattal hogy ..latjatok nelkuletek is sikerült.. Es azzal hogy nyitni próbál felül tud emelkedni a mult serelmein és azt mondani itt vagyok.. Igen nagy emberi erenyre vall!
2016. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem azért hogy (nagyon) kötözködjek, de ha valaki úgy kezd neki a közeledésnek hogy a másik orra alá dörgöli a régi sérelmeit az azok ellenére elért sikerek által, abból nem közeledés lesz, hanem egy újabb balhé.

Most elvonatkoztatok magamtól, ha a kérdező tényleg kezdeményezni akar, akkor egy találkozás megszervezése arra a legjobb módi.

Hiányoztok, kellene egy családi összeborulás, elásni a csatabárdot, régi marhaságokat elfelejteni és nem pazarolni tovább az időt, amit családként is lehet tölteni. Onnantól a labda náluk van, elfogadják és lelkesek -e, vagy közömbösek és húzzák-halasztják a dolgot.

2016. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia , szerintem mondd meg nekik hogy te megpróbálkoztál azzal , hogy felvegyenek ,de nem sikerült. Mondd el nekik , hogy most van egy jó életed és hogy azt csinálod amit szeretnél. Sok sikert , remélem valaki tud választ adni a kérdésedre.

:)

2016. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!