Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyura dühös vagyok, amiket...

Anyura dühös vagyok, amiket megtett vagy nem tett meg. Nem volt anya. Viszont amúgy nem rossz ember. A megbocsátást évek óta gyakorlom, de nem megy. Szeretném letenni az indulatomat, haragomat véglegesen. Hogyan tehetném ezt meg?

Figyelt kérdés
Vele már sokszor beszéltem erről, de nem akar változtatni, nem akar közel engedni, nem tud és nem akar szeretni. Ettől függetlenül szeretnék felszabadultan élni és nyugodtan beszélni vele, ha nagy ritkán felhív. Hogyan lehetne végleg letenni a millió terhet, ami anyuval kapcsolatosan alakult ki? Köszönöm.
2016. szept. 13. 11:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

„szeretnem kell az anyut, mert ő nevelt fel és megérdemli és nekem kötelességem…”

Te atyauristen!! Egy pszichologus hogy mondhat ilyet??!! Ez inkabb egy begyoposodott korlatolt gondokodasra vall. Aki a regi idok nevelese annyira beleivodott hogy szakemberkent sem tud ettol elterni. Jesszus.


Amugy ajanlom az en pazichologusomat. Hasonlo temaban jarok hozza. Ha gondolod megadom az elerhetoseget privatban.

2016. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kötelessségből beszél veled ? : o Ki a jó büdös franc kéri/ követeli ezt meg tőle ?

Az, hogy ő cspán a géndonorod...az anyád helyett ? Vagy a gyámügy áll ostorral a háta mögött ?

Ez a történet immár rólad szól és azzal, ha mondjuk 2hetente rádcsörög és felszakítja , ami tán gyorsabban gyógyulhatna az ő "kötelességtudása" nélkül, akkor rövid távon jobb , ha békénfelejt. Te tedd magadban helyre azt, hogy ha ő nem is volt anyád, te még lehetsz lánya---amint VALÓBAN szüksége van rád...és nem előbb ! Mondd meg, nem kell hívogasson.

Te bizonyosan találsz ismerősöket, barátokat, akiket szerethetsz és őszintén viszonozzák a szeretetedet.


Ugyanis , ha továbbra is azon pörög az agyad, hogy megbocsáss annak, aki eldobott , akkor kb annyit érsz el , hogy idő múltával még azért a kudarcért is őt fogod vádolni , amit nem ő okozott. Nem hivatkozhatsz majd, hogy "anyámtól így láttam", "azért történt ez így, mert "anyám annak idején" így bánt velem. Pl.családod , leendő élettársad, gyerekedet nagyon nem érdekli majd, édesanyád mit tett/mit mulasztott, hanem az, TE hogyan oldod meg akkor és ott a problémáitokat. Az viszont meg tényleg nagyban rajtad múlik , hogy a leendő konfliktusaiddal EGYEDÜL kell szembenézned, vagy SZERETTEIDDEL oldod majd meg. Márpedig leendő ismerőseid (legyen az bárki , család , barát...stb) nem "anyáddal akar majd együttélni" , nem őt akarja majd SZERETNI és ELFOGADNI , hanem téged.

Ez a langyi kapcsolat csak gátja annak, hogy a magad lábára állj , mindkettőtök bukása után bizonyítsd magadnak, hogy te akkor is különbül oldod majd meg a hasonló konfliktusaidat

Én visszafogottan is radikálisnak, határozottnak, "kegyetlennek" számítok ismerőseim között, viszont tudom kezelni azt is, ha vkinek ajtót mutatok és esetleg kiiktatom az életemből. Én az arany középutat nem ismerem. Az nem egyéb, mint a megalkuvás. Nem azért , mert rettenetesen kemény ember vagyok, ellenkezőleg! hanem mert tudom, mennyire sérülékeny vagyok. Ám azt is tudom , hogy sokuknak , ha segítség kell , nem számíthatnak majd azokra , akik ma fogpasztavigyorral kedveskednek nekik és lájkolják őket.. Bajban az édeskevés. h

És , ha másik hülyesége miatt én is tönkrevágom magam, akkor később --- amikor az illetőnek megjön a jobbik esze , felnő az embertársai felé érzett felelősségtudatig--- akkor már sem magamon, sem rajta nem tudok segíteni.

Egyenlőre ---ennyi infó birtokában nem mondhatok mást -- minthogy a legközelebbi megkeresésekor megkérném szépen, hogy a "továbbiakban vagy csak akkor hívjon ,

ha TÉNYLEG akar tőlem valamit.

Tehát HA AZ ÉN SEGÍTSÉGEMRE VAN "SZÜKSÉGE".

Értsd : A TE segítségedre---NEKI ! Majd meglátod , hív-e majd és ha igen , miért!

Legyen meg közöttetek az a lehetőség , hogy vész esetén felvehessétek egymással a kapcsolatot, de csak úgy, ha nem unalomból, "kötelességből", vagy azért hív, mert "hallani akarta a hangodat".

Ne egyedül akard ezt a problémádat megoldani , amíg az indulataidon nem tudsz túllépni , mert így nagyobb bajt csinálsz , mintha legyintesz és lesz@rod az egész történetet. Amíg magaddal vagy háborúban, mással sem jössz közös nevezőre. ( Anyáddal meg végképp nem) Keress szakembert ahhoz, hogy a további életedre kiható, eztán elkövetkező döntésedet CSAK AKKOR hozhasd meg a továbbiakban, ha önmagaddal előbb megbékélsz. Rólad, a te jövődről szól ez a történet. A zaklatott életednek JELENLEG nem az édesanyáddal való útkeresés kudarca az elsődleges okozója, hanem a TE dühöd, a TE indulataid, a benned felhalmozódott tehetetlenségérzés. Ne görcsölj, lazíts, kicsit oltsd le magad és keress szakembert!

Érdekel a sztorid. Ha hazajövök a kórházból -- és nincs ellenedre-- megpróbálom felvenni veled majd a kapcsolatot priviben. ( De csak akkor! :)

Üdv mindenkinek : legyen szép napotok!

2016. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolso te skorpio vagy? 😁 A nincs aranykozeput miatt kerdezem. Egyebkent en is ilyen vagyok de sajnos csak a barataimmal, ismeroseimmel oket hamar oda tudom rakni ahova valok es pikk-pakk megszabadulok toluk. De a szuleim?!..es egyeb rokonaim??!...


Sajnos a rokoni kapcsolatok a legnehezebbek a vilagon, en szerintem es az en tapasztalataim alapjan. A legnagyobb beklyok amit el lehet kepzelni jo vagy rossz egyarant.

2016. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ne erőltessük a megbocsátást! Ez is egy jó gondolat. A mérgező szülőket ezen a héten elolvasom. Megtaláltam a neten. Ezt is köszönöm. Egyelőre nem engedhetem meg magamnak a pszichológust. Most úgy tűnik, a hozzászólásaitok pozitív gondolatokat, elgondolkodtató dolgokat indítanak el bennem, ami nagyon jó érzés. Viszont elgondolkodtam azon is, mindenképpen ajánlás útján érdemes majd pszichológust választani, ha mégis újra szükség lenne rá.

Kötelességből szeret, ezt ő mondta ki. Elmondhatja a tesómnak, a környezetének, hogy ő tartja velem a kapcsolatot és a saját lelkét is nyugtatja ezzel.

„Ugyanis , ha továbbra is azon pörög az agyad, hogy megbocsáss annak, aki eldobott , akkor kb annyit érsz el , hogy idő múltával még azért a kudarcért is őt fogod vádolni , amit nem ő okozott.” Atyaég! Ez is teljesen igaz lehet. Egyedül dolgozom ezen a témán, mert a párom elment (nem tudtam jól értékelni a kapcsolatunkat és nem tudtam a szeretetemet megfelelően kifejezni; ebből már tanultam), a tesómmal sem tartom a kapcsolatom, mert őt nem érdeklem és egyelőre ismerős, barát, szomszéd, más sincs, akivel részletesen átbeszélhetném a megoldásokat. Egy rokonommal szoktam időnként beszélgetni, de őt nem akarom terhelni, mert éppen elég kardinális gondja van.

Jogom van „kiiktatni” anyut az életemből? Erre gondoltam már korábban, de valahogy lelkifurdalásom alakult ki. Az arany középutat én sem választanám, mert a kompromisszumot alakít ki, és azt vettem észre, csak a düh elfojtását erősítené.

Megkértem őt már pár éve, hogy akkor hívjon, ha van valami konkrétum vagy valamiben segítenem kell, mert a semmiről nem akarok sem vele, sem mással beszélgetni és engem nem érdekel, mi van X szomszéddal vagy mit vett a boltban stb. Ezt nem veszi figyelembe. Én már régóta nem hívom őt és amikor a semmiről beszél, akkor nem kérdezek, csöndben maradok, így szerencsére hamar elköszön, aztán 2-3 hónap múlva megint hív.

„Amíg magaddal vagy háborúban, mással sem jössz közös nevezőre” Ez is egy igen értékes, teljesen használható gondolat és igaz.

Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok, aki beteg.

Most az általatok írtakon gondolkodom és elolvasom a könyvet. Érdekes, de valahogyan bejött az a gondolatomba a soraitok olvasása közben, hogy jobban fogom tudni kezelni ezt a helyzetet.

Abban is van valami, hogy könnyebb megoldanunk a helyzeteket, akár így, akár úgy - egy nem családtaggal, mint egy családtaggal, pláne szülővel, mert valamilyen lelkiismereti csengő is megszólal ilyenkor, ami már torzítottan, de „cseng”. Az arany középutat én sem látom hatékony útnak.

Szép napot kívánok én is és hálás köszönetem mindenkinek.

2016. szept. 14. 09:42
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Jo olvasast nagyon nagyon jo konyv! En azt vettem eszre hogy elolvashatok akarmennyi konyvet ettol fugetlen de azok alapjan nem tudok valtoztatni az sokkal melyebb annal mint sem olyan egyszeru lenne.


Remelem mihamarabb eljutsz majd egy normalis szakemberhez, es igen jobb ha ajanlasra mesz.


Szep napot nektek es kitrtas!😊

2016. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
9%
sok a rizsa
2016. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves 16#!

Mindenki magából indul ki. Ezek szerint a Te életedben "sok a rizsa". Segíthetünk ezt feloldani?

2016. szept. 14. 11:39
 18/20 A kérdező kommentje:
Egyébként kedves 16-os! Neked van valamilyen használható javaslatod a düh letételével, megbocsátással kapcsolatosan?
2016. szept. 14. 11:50
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hogy vagy kérdező?
2020. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!