Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon kegyetlen lenne ezzel...

Nagyon kegyetlen lenne ezzel előállni?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon hosszú lenni, így rögtön kezdeném is a lényeggel. Már egy ideje gondolkozom, hogy konkrétan mit is szeretnék csinálni a jövőben. Most egy rendészeti középiskolába járok, mert amikor ide jelentkeztem, ez érdekelt. Nem azt mondom, hogy lankadt az érdeklődésem, csak máshol is szeretném kipróbálni magam. Idén érettségizem, mindenképpen megyek tovább egyetemre. Már most tudom, hogy milyen szakra és hogy miért, de ez most ebben az esetben lényegtelen.

Szóval mindezek mellett szeretnék énekesi pályára is lépni. Sokan mondják, hogy jó hangom van, miért nem foglalkozom ezzel komolyabban. Akkor még nem különösebben érdekelt, mert csak hobbiból csináltam, meg nem is nagyon merek olyan sok ember elé kiállni. Tudom, hogy ezt a félelmemet le kell küzdenem, mivel most már tényleg komolyan is gondolom. Jelentkeztem énektanárhoz is pont tegnap és már a hétvégére kiderül, hogy pontosan mikor tudok majd menni.

Tehát az ok, amiért feltettem a kérdést az az, hogy szüleim nem hiszem hogy támogatnák. Mármint ígyis kész tények elé állítom őket, hogy én már akkor is megyek énektanárhoz is és így fejlesztem magam tovább. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, de valszeg erről hallani sem akarnának és tuti rosszul lennének. Oké, tudom, hogy veszekedés sorozata fog következni, de jól szeretném ezt az egészet lereagálni és olyan döntést hozni, ami mindenkinek jó legyen.

Mint említettem, páran (akik előtt nem féltem énekelni) mondták, hogy tényleg jó hangom van, amihet az előnyös kinézetem is párosul. Nekik köszönhetem, hogy egy adtak nekem önbizalmat és így sikerült elhatároznom magam.

Az egyetemről még annyit, hogy próbálni fogom úgy beosztani az időmet, hogy mindenre jusson. Úgyhogy ezzel gond nem lenne, viszont tudom, hogy szüleim ebbe is beleszólnának..


A bunkó válaszoktól kíméljetek, nem áll szándékomban veszekedni senkivel, köszöntem :)


18 éves fiú vagyok ha ez számít.


2016. szept. 13. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, mivel akarsz előállni? Azzal, hogy egyetem mellett járnál tanulni énekelni? Még ha az énektanár is azt mondja, hogy nagyon tehetséges vagy, semmi garancia nincs rá, hogy valaha énekes leszel.
2016. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi ebben a kegyetlenség? :)

Nem értem. Mondd meg, hogy ez lesz a hobbid :)

2016. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Igazából nem kegyetlenség kérdése. Inkább pénzé. Egyetem mellett sokan foglalkoznak valamilyen hobbival, néhány ismerősöm felvette a zenét - felnőtt fejjel is azért egy alapszintű gitár vagy ének tudást fel lehet venni elég kitartással és állandó gyakorlással. Össze tudsz szedni egy-két fellépést, be tudsz csatlakozni bandákhoz, stb.


A kulcskérdés az, hogy miből fizeted. Tizennyolc évesen még ezt nehéz előre látni, de az egyetem mellett azért elég erősen be kell osztanod majd a pénzed, hogy jusson mindenre. Szüleid pénzét meg nincs jogod beosztani egy hobbira, ami egyébként kifejezetten drága lehet.


Szóval, ha korrekt akarsz lenni, akkor emellé fel kell venned legalább annyi munkát, hogy ezt tudd finanszírozni. Ha erre is képes vagy, akkor elkönyvelheted, hogy tényleg elég komolyan gondolod ahhoz, hogy legyen értelme folytatni.


Protip: ne gondold azt, hogy jövőre már minden király lesz. A jó hang nem elég. Ehhez kell még hallás, technika, műveltség, repertoár, kiforrott stílus, stb. Egy ismerősöm idézete: "bárki megtanulhat énekelni két óra alatt: hetente kétszer, tíz évig"

2016. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
En 12 eves voltam,mikor vettem egy gitart. Utana elkezdtem enekelni,csak hobbibol a gitarozas mellett. Aztan kozepsuliban lett egy enektanarom,aki az elso oran megenekeltetett mindenkit az osztalybol. Utana kiszemelt maganak. Rengeteg kapcsolata volt/van,hisz o is egy hires enekes/zongorista. Eloszor csak sulis rendezvenyekre vitt el,ebbol meg nem volt baj. Utana mar elvitt magaval mindenhova enekelgetni. Anyu nem tamogatta. Nem tetszett neki. Felhivta,fenyegette,bezart a lakasba stb. Ezert apamhoz koltoztem,hiszen o tamogatott mindig. De aztan,sajnos vissza kellett mennem edesanyamhoz,aki tovabbra is tiltotta a zenelest. Mert hogy ebbol nem lehet megelni... Mondta o,en meg hazavittem minden hetvegen 40-50 ezreket.... Na a lenyeg,hogy a vegen belefaradtam a folyamatos harccal anyammal,ezert feladtam. Megszakitottam a kapcsolatot az enektanarommal, elmondtam neki,hogy nem akarok tobbet zenelni. Persze,o meg kuzdott utana ertem,mert hitte,hogy lehetek valaki. Igy 3 evvel kesobb nagyon megbantam,hogy anno feladtam. Most is eneklek,itthon,magamnak... Nagyon hianyzik az az elet. Szoval ne add fel az almaidat soha!
2016. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon örülnék, ha a gyerekem a zenét választaná hobbijának, de ha meghallanék egy ilyen mondatot a szájából, hogy "Mint említettem, páran (akik előtt nem féltem énekelni) mondták, hogy tényleg jó hangom van, amihet az előnyös kinézetem is párosul." akkor nagyon elbeszélgetnék vele. Jó dolog, ha valaki el tudja dönteni, mit akar, ahogy az önbizalom is, de egy 18 éves kamasz gyereknek ne az legyen az elképzelése az életről, hogy azzal juthat előrébb, ha előnyös a kinézete. Vagy hogy ez egyáltalán érdem lenne, vagy kiemelné mondjuk olyan énekesek közül, akiknek kevésbé "előnyös" a kinézetük. Lehet valakinek bármilyen angyali trillázó hangja, ha beképzelt, akkor se karrierje, se barátai nem lesznek hosszútávon. Ráadásul nem egy ember fordult már el amiatt a családjától is, mert önmagát valamiben nagyon jónak gondolta, ők pedig... nem annyira.

Bármit választasz is hobbinak, bármit is akarsz kipróbálni, azt csak azért tedd, hogy örömöt szerezz magadnak és másoknak. Az nem kegyetlenség, ha elmondod, hogy énekelni fogsz, de az csúnya lesz, amikor az egód miatt összeveszel a szüleiddel. Jól vigyázz.

2016. szept. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Például, ha bevonnád szüleid annyira az életedbe, amennyire ők is "bevontak" az övékbe...

Nem "odaállsz azt megmondom , hogy csak azért is, mert a barijaim azt mondák , hogy ügyes vagyok és szép", hanem

Kedves Anyu, Apu, képzeljétek van valami, ami engem érdekel és meg is akarom nektek mutatni mi lenne az ( itt elénekled az orgonaágátbarackfavirágát) és megkérdezed a véleményüket a dologról. Nem eldöntöd nélkülük. Vagy ha el is döntöd nélkülük, akkor legalább játszd el, hogy érdekel a véleményük. Engem nem az keserítene el, hogy a zenét választod, engem az keserítene el, hogy "kész tények" elé akarsz állítani, miközben , akár meg is kérdezhetnél. Ahogy itt is tetted.

2016. szept. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

"jó hangom van, amihet az előnyös kinézetem is párosul."


"Színpadi emberként" írom:

Közönség előtt fél siker a jó kinézet!!

Ha meg énekelni is tudsz majd, az csak további előny.

Ha megélni nem is, de csajozni mindenképpen tudsz majd. :))

Rögös az út a színpadig, ezért mindenképpen indulj el valamelyik tehetségkutatón, mert ez az egyetlen kiugrási lehetőség jelenleg M.országon.

Persze csak ha VALÓBAN tudsz énekelni, és nem csak a botfülű haverjaid szerint.

Üdv.

Egy előadóművész.

2016. szept. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Én csak annyit mondok, valósítsd meg az álmaid!

Ha nem teszed, később enni fogod magad miatta.

Vágj bele és sok sikert!

2016. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem énekelni/zenélni tanulni mindenképpen megéri (h van rá della). Én bőven felnőtt fejjel (40 fölött) kezdtem az éneklést. A nagyon sokadik óra után a tanár boldogan közölte, hogy a kezdőkkel innen szokta kezdeni.

Az éneklés ad egy nagy rakás képességet, amit az ember az élete más területén is tud használni. Ha nagy mázlid lesz és sikerül színpadra kerülni akkor pedig igen jó megélhetést is ad.

Ahogy már írták, csajozni nagyszerű, a "tehetségkutatókban" meghallasz egy csomó dolgot, amit az nem aki nem énekelt. Nekem egy negatívum lett belőle, hogy autóvezetés mellett nem tudok zenét hallgatni, mert arra figyelek a forgalom helyett.

2016. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Az ember próbálja megvalósítani az álmait, mert ha bizonytalankodás miatt kihagysz valamit, örökre benned marad a "nagy hiba volt..." keserű érzése.
2016. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!