Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja mindkét szülőm,...

Miért akarja mindkét szülőm, hogy gyerekem legyen, ha ők is elismerik, hogy az élet kegyetlen és a nagy része szenvedés?

Figyelt kérdés

Én nem akarok gyereket, mert tudom, hogy szenvedés lenne neki az élet. Reggeltől estig melózni kell, az embernek alig van szabadideje, hétvégén is melózom, az élet nem más, mint robot, egy forgó mókuskerék, ami csak megy-megy-megy és a végén meghalunk. Sussz-passz.

Beszélgettem erről a szüleimmel is és szerintük is szívás az egész. Akkor miért akarják, hogy az unokájuk 70-80 éven keresztül kínlódjon, aztán meghaljon és annyi? Miért nincsenek tekintettel az ő érdekeire?

Ennyire nem szeretik őt? Én már most szeretem és ezért elintézem, hogy soha ne szülessen meg.


2015. jún. 26. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom, te elég beteg vagy. Te alakítod a sorsod, az életed, nem feltétlen kell reggeltől estig 7/7nap robotolni éhbérért. Lehet normálisan tanulni, normális munkahelyet keresni, ha egyik se megy meg lelépni másfelé, ahol pénzt is kapsz a munkádért. Miért ne lehetne gyereke valakinek attól, hogy az élet ilyen? Ez csak hülye kifogás, semmi más. Egy gyereknél nincs jobb dolog a világon, tudni hogy belőled van, bármikor számíthat rád és te is rá.
2015. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Az élet nem kínszenvedés. Az, hogy van, akinek az, vagy úgy éli meg, már más kérdés. Nem robot és nem mókuskerék, csak meg kell tanulni megtalálni az örömöt, megtalálni és megélni az egyén felelőssége, nem a környezetéé. A végén meghalunk, de addig még sok-sok értékes és szép év van. A depressziódat azonban valóban először kezeltetni kellene, hogy lásd az élet szépségét, és akkor úgy tudsz gyereket vállalni, hogy értelmét is látod. Te nem szeretetből nem vállalsz gyereket. De jobban hangzik így teríteni, mint őszintén megmondani, hogy utálod az életed, keserű vagy és csalódott, szembenézni a saját felelősségeddel ebben a kérdésben, és még sorolhatnám. Sok problémád van és ezek közül egyik sem az Élet maga.
2015. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Abban igazad van, hogy neked nem kell gyerek. De nem azért, amiért te írod. Neked az a problémád, hogy így fogod fel az életet. Ezzel kellene valamit kezdened először. Tényleg nincs semmi, ami örömet okozna neked?

Ezt a munka dolgot sem értem nálad. Esetleg mostanában kezdtél csak dolgozni? Mert akkor még esetleg megértem, hogy így látod. De egyébként milyen munkahely az, ahol heti hét napot dolgozol, reggeltől estig? És főleg, milyen munkahely az, ahol lóg a nyelved, annyit kell melózni, de mégis van időd fényes nappal, munkaidőben a gyakorira kérdést kiírni?

2015. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Tanulni kell és akkor nem kell reggeltől estig éhbérért robotolni...
2015. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
77%
Az elet csodaszep ^.^
2015. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Akkor miért van annyi munkanélküli diplomás?
2015. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Kései Sirató ***** válasza:
54%

Dehogy szereted a gyereked! Az esélyt sem adod meg neki az életre! Pedig lehet, hogy ő egy szerencsés ember lenne, aki tehetséges..

Lehet, hogy egészen más világ lesz az, amikor ő felnő. Lehet, hogy külföldre kerül, ahol megbecsülik. Addigra itthon is más lesz a miniszterelnök. Kicsit beteg a gondolkodásod. Hidd el, az életben rengeteg jó dolog van! Nem voltál még szerelmes? És ez csak egy példa a millió közül..

2015. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

"Akkor miért van annyi munkanélküli diplomás?"

Mert olyan szakon tanultak, aminek nincs semmi értelme.

Aki egy normális szakon szerez diplomát, az max 2 hónapon belül talál munkát.

2015. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%

"Mert olyan szakon tanultak, aminek nincs semmi értelme."

Neked is érdemes volt megszólalnod.

2015. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen megkeseredett szülő mellett valóban kínszenvedés lenne neki az élet, legalábbis az első 18-20 év. Utána lehet, hogy ő képes lenne azokat az örömöket meglátni és átélni, amit te nem.

A többit már leírták.

2015. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!