Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék az apukámnak?

Hogyan segíthetnék az apukámnak?

Figyelt kérdés
Apum kb az egész életét külföldön dolgozva töltötte tőlünk távol (mindezt úgy hogy anyával imádják egymást és házasok). Jelenleg is külföldön dolgzozik hogy minket (négyen vagyunk tesók) és anyát eltartson. Nemrég meglátogattam őt itt kint , és mivel a lakásbérlés itt nagyon drága , ő egy lepukkant szociális lakásban él és napi 8 órában dolgozik..szerintem enni sem eszik. Amikor megláttam hol él majdnem elbőgtem magamat.. Egyedül egy kis lyukban. Anyukám pedig annyira nem szeretne dolgozni és nem talál munkát. Én mit tehetnék? Ő annyi mindent tett értünk ..a legjobb ember a földön. Arra gondoltam ,hogy elmegyek dolgozni ,és mivel én még otthon lakom hazaadom az összes fizetésem (ami 120.000 ft). Szerintetek ez már elég lenne ahhoz hogy haza jöhessen hozzánk? 20/L
2016. szept. 14. 23:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Remélem neked nem kell csalódnod a tökéletes apaképben.


Hát ha anyud ilyen kis izé, hogy nem dolgozik akkor neki biztos nem lesz elég.. Sajnos nekem ebből nem az jön le, hogy anyud is imádja apudat. Esetleg már nagyon belejött a szerepbe. De az, hogy el kell őt tartani, szerintem régen rossz. Én bármit megtennék páromért, hogy könnyítsek az életén. Mert szeretem..

2016. szept. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Picit haragszom is ezért anyára.. Ő is látta hogy hol él apa és lenne lehetősége dolgozni ( óránként 3500 az órabére és max napi 2 órában kéne dolgoznia) de ő nem kedveli a munkáját ezért sokszor inkább lemondja.
2016. szept. 15. 00:22
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Te azt tehetnéd hogy elmondod a szüleidnek hogy mit érzel. Kicsit képzavarban vagy egyébként. Az anyád azért nem dolgozik mert4 gyerekre elég sok lòvét adnak. Legyen csak 3 ha te már melòzol. Az is sok. Nyilván ennyi gyerek mellett mi a francnak menne el keresni 60-80 ezer ft-ot ha egyszer nem kell.Apád meg tùlidealizálod. Baromi könnyű jò apukának lenni ùgy hogy fingja sincs mi van otthon a mindennapokban. Ő nem áldozat nem kell megmentened. Mentse meg magát ,felnőtt ember. Azért van ott mert így döntött. Csak azt nem értem minek a 4 gyerek neki már ne is haragudj. Apád ha veletek akarna lenni akkor megtalálná a modját hogy veletek is legyen. Ez van.Neki ez valamiért jò. Megszokta hogy egyedül van. Mondok neked valamit ,ne legyen igazam, de aki kimegy és megkeresi azt az 1000-1500 eurot ha nem többet+ családi +adòjòváírás az soha a büdös életbe nem fog 80 -120 000ért megdögleni egy gyárban mégegyszer Magyarországon. Felkéne nőnöd végre. A szüleid így döntöttek, rakosgasd el a pénzed magadnak. Boldogulj az életben.
2016. szept. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos kérdező ,nem annak vagy hálás, aki a nehezebb részt bevállalta. Èrtékes édesapád van ,de évek òta külföldön,az egèsz életét ledolgozva?

Szeresd , tiszteld igazad van.

Csak közben ne feledd hogy ki volt melletted az évek alatt. Ki vígasztalt, ki virrasztott ha beteg voltál te és a testvéreid. Nehéz lehetett neki is ! Becsüld meg mert ùgy olvasom egyedül nevelt. + szereti édesapád. Nem keresett mást .Nagy szò a mai világban. Gondolj kicsit erre is.

2016. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Melyik országban?
2016. szept. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Jajj akik itt anyukat dicsoitik.... Hat jo h virrasztott a gyereke mellett, ez a dolga. Dolgozni nyugodtan elmehetne!!! En a helyedbe mennek kulfoldre.
2016. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy négy, majdnem felnőtt gyerek mellett miért is nem lehet elmenni napi kettő órában dolgozni?

Efgyátalán nem értek egyet azokkal, akik ezt a hős, ám igen lusta anyukát dicsőítik. Mit kell virrasztani felnőtt gyerekek mellett? Nem a patakban kell mosnia, a gyerekek is be tudnak segíteni a háztartásba, azért már nem picikék, hogy állandó felügyeletet igényeljenek.

Az anyukád, kedves kérdező, egyátalán nem imádja az apukádat, azt imádja, hogy jól elvan otthon, amíg a férje beledöglik a munkába, távol a családjától, a gyerekeitől.

2016. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak mi a végzettsége, ami 3500-at fizet óránként?
2016. szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen nő egy ingyenélő prosti, aki kitartatja a p.csáját és az sem érdekli, ha más beledöglik érte a munkába. Alibinek szülte a gyerekeit. Bocs, de megvetem az ilyen embereket.
2016. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukádon akarsz segíteni, kérd meg, hogy segítsen neked ott munkát találni. Együtt kivesztek egy normális lakást, ketten jobban kijöttök anyagilag. Te is tudsz félretenni a magad jövőjére, amivel nagy terhet tudsz levenni a szüleid válláról, és tudsz te is hazaküldeni valamennyit, így apádnak kevesebbet kell, több marad a megélhetésére.

Tudsz neki segíteni az albérletet rendben tartani, főzhetsz rá néha, persze nem kell egyedül ellátnod a teljes háztartást, elvégre eddig is megoldotta.

Elrángathatod néha közös programokra, mehettek várost nézni, bebarangolni az országot.


Hidd el, mindenkinek ezzel segítesz a legtöbbet, és te is ezzel jársz a legjobban.


Ha most minden kereseted hazaadod, anyád azt is eltapsolja, apád is ugyanúgy hazaküldi az utolsó forintját is, és neked sem lesz lehetőséged soha, hogy saját, önálló életet kezdj. Most még lehet, hogy nem ez a célod, de ha találkozol egy megfelelő férfival, akkor igenis bánni fogod, hogy nincs félretéve annyid se, hogy össze tudjatok költözni.

És tartok tőle, ha anyád felé elzárod a pénzcsapot, nem az lesz, hogy hálás hogy eddig segítetted. Hanem ő fog hisztizni, hogy mi az, hogy már nem adsz!


Menj inkább te is külföldre apud után.

2016. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!