Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki megszakított...

Van itt olyan aki megszakította édesannyával a kapcsolatot? Hogy érzitek magatok?

Figyelt kérdés
nem vagyok már fiatal,tehát nem holni kis csitri veszekedésről van szó.anyum már amióta az eszemet tudom eszi az életem.nem csak az enyém a család más tagjáét is.együtt lakunk,külön lakrészbe.anyu nagyon rosszindulatú.sokat hauudik,semmi sem jó neki,beleköt mindenbe,morog mindenért.azt képzeli hogy lopunk tőle,hogy becsapjuk őt.ezt hallom mindenkitől akivel beszélek,hogy mennyit panaszkodik anyám.már napi szintem gyógyszereket kelett szednem.nyugtatóval alszom csak.megy a hasam ha hazafelé tartok,és remeg mindenm ha beszélnem kell vele.van egy nagy és egy kis fiam is.az ő érdekükben és család többi tagjának a tanácsára most megszakítottam vele a kapcsolatot.nem megyek le hozzá,nem beszélek vele,kerülöm,és most már nappal nem szedek gyógyszert nincsenek remegéseim,de rossz érzés hogy pont az anyámmal vagyok igy,hisz nincs olyan ember akivel haragba lennék.ti hogy viselitek?
2016. szept. 15. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen, én, meg is volt rá az okom bőven.


Remekül érzem magam, semmi rossz érzés, sőt. Inkább hatalmas felszabadulás volt, amikor végre eltávolítottam az életemből azok után, hogy kis híján tönkretett. Attól még, hogy valaki rokon/szülő/családtag még simán lehet borzasztó ember, nem kell az ilyet sajnálni sztem. Persze mindenkire máshogy hat a lelki terror, engem pont megedzett, így egy csepp bűntudat vagy rossz érzés nincs bennem, hogy nem tartjuk a kapcsolatot lassan 10 éve.

2016. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb 2 évvel ezelőtt. Elköltöztem tőle. Azt híreszteli, hogy ő minden követ megmozgat, hogy újra jóban legyünk, ehhez képest kb 2x vagy 3x próbált meg felhívni, mióta ott hagytam. Szóval beigazolódott, hogy jól tettem, hogy eljöttem. Igazából szar érzés, hogy nincs anyám, de ő, mint XY személy egyáltalán nem hiányzik, nincsenek érzelmeim már felé. Nagyon csúnya dolog, de a viselkedésével olyan szinten kiirtott belőlem minden érzést, hogyha felhívna húgom, hogy meghalt anyánk, akkor az kb úgy érintene, mintha megtudnám, hogy a szomszéd meghalt. Elfogadnám tényként, de semmi több.

30N

2016. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Sokkal nyugodtabb és békésebb vagyok, cseppet sem hiányzik. Persze nyilván jó lenne ha lenne anyám és néha rossz, hogy nincs, de a személye nem hiányzik, az Isten mentsen meg tőle. Egyszerűen pszichopata, jobb szó nincs rá.
2016. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy irtatok.az az tény hogy nem beszélek vele,jol hat rám,mint irtam kevesebb gyógyszerrel élek,nincsenek pánik rohaim sem mostanában.de rossz érzés,már haragba lenni bárkivel is főleg hogy őt nevezik anyámnak,és róla ugy mond kuty kötelességem gondoskodni,vele illik joban lenni mert mégis ő szült.ez a sztereotípía sajnos él,ezért sokan megvetik azokat az embereket akik szakítanak szüleikkal.20 éves vártam hogy más legyen a helyzet,a 20 év alatt sokan romlottam,eltemettem apám is.és a bátyám is sokat szenved aki a piába menekül.a magam érdekében meg kelett tnnem ezt a lépést,bár sokan mondják,lehet ez nyitja majd fel a szemét.de nem hiszem,hisz apum halála se változtatta meg.sőt még rosszabb lett.
2016. szept. 15. 11:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"vele illik joban lenni mert mégis ő szült.ez a sztereotípía sajnos él"

Erre reagálnék.. Figyelj, az életben soha nincs olyan, hogy mindenkinek megfelelsz. Soha. Akárhogy élsz, akármit csinálsz, mindig lesznek emberek, akik leszólnak. Ne foglalkozz senki véleményével amíg a te lelkiismereted tiszta, ne mások szabályai szerint élj hanem magadért élj a saját szabályaid szerint. Ha meg leszólnak, akkor szarni rá, senki nem tudhatja mit éltél át, de nem is kell tudniuk. Ne érezd rosszul magad azért mert az egészségedre és lelki épségedre koncentrálsz.

2016. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,aranyos vagy.igen ezt hallom naponta másoktól is.nem nagyon tudom megvalósítani sajnos mert hiába mondom hogy nemérdekel más véleménye.mégis görcsbe rándul a gyomrom ha hallom a szomszédtól,hogy miket mesélt neki anyám.aminek semmi köze a valósághoz.igen,sokat mondogatom,hogy a kapcsolat ami csak árt,és hátrafelé visz az nem jó.és ez egy ilyen kapcsolat.megpróbáltunk vele joban lenni békésen élni,ő ezt nem viseli el.neki kell a napi veszekedés,a napi kedves beszólás.a sok gonoszkodás.ő ilyen,és tudom,hogy mennyit kapok azért is hogy most hátátfordítottam neki,életemben először.és most jó nekem.
2016. szept. 15. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom vele a kapcsolatot, sajnos nekem is megvan rá az okom. SOsem kaptam tőle szeretetet, nem állt ki mellettem, sőt...inkább ellenem bármilyen helyzet volt. Hiányzik és nagyon rossz, de sajnos be kell valljam, hogy nem kötődöm a saját anyámhoz és nem szeretem, mivel ő sem adott soha szeretetet. Viszont van egy cuki nagymamám, és keresztapám, akit imádok ( és ők sem tartják vele a kapcsolatot) és egy megértő párom. Szerencsés vagyok mégis. MÁsnak van szereő anyja, de egyedül öregszik meg. Én szerencsés vagyok, ha lehet így fogalmazni és próbálom a dolgok jó oldalát nézni :-)
2016. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak megszakitottam volna vele.
2016. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám volt ilyen, de nemrég meghalt. Átérzem a problémátokat, nagyon nehéz feldolgozni, hogy a saját szüleink így viselkednek.


Szerencsére édesanyám az egyetlen támaszom, eddig mindig ő volt mellettem, ha szükségem volt a segítségre.

2016. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van itt olyan aki megszakította édesannyával a kapcsolatot?"


Igen. Lassan 10 éve.


"Hogy érzitek magatok?"


Nyugalom,béke.

2016. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!