Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ezt csinálnia?

Miért kell ezt csinálnia?

Figyelt kérdés
a neveloapam mindig kihangsúlyozza anyamnak h a TE gyereked.Oke,ezt megértem h nem vgyok a gyereke,viszont en sose mondtak olyat h nem az apam.Nem ertem miert csinalja?Mimek jött össze anyammal,ha tudjq h van gyereke?Massal is tud szexelni nem csk egy gyerekessel

2016. szept. 17. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Lehetséges, hogy nem csak szex köti őket össze, hanem érzelmek.
2016. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régóta egyutt vannak,mindigmegy a vita foleg a penzen
2016. szept. 17. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát, anyád kellett neki, te meg nem. Nem tekint a gyerekének. Nem mindenhol alakul ki jó viszony a nevelőszülővel, sajnos.
2016. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Amikor "rossz", illetve bármi probléma adódik a gyerekkel, akkor legyen hivatkozási alap , hogy "a te kölyköd, neked kellett volna megnevelned, megtanítanod" erre-arra, te vidd az orvoshoz, te menj be a szülői értekezletre.....stb.

A felelősség hárítása az esetlegesen előforduló nehézségek idején, kellemetlenségeknél vállalandó feladatok megoldása és a segítségnyújtás mulasztásának indoklása. Egy-egy "családban" leginkább a hímivarúak ( az úgynevezett apák és egyéb apapótlók) hivatkozása a csecsemőpelenkázástól egészen addig, míg a gyerek el nem szakad a szüleitől , megszűnik teher lenni azon szülő számára , akinek a gyerek annyit jelent csak, hogy "megcsináltam/megszültem", "a többi majd alakul" valahogy. A gyerek meg fölnő, mint vadvirág az árokparton.

Ne csüggedj, ezen át kell esned! És el sem hiszed, mennyi sok olyan gyereknek is, akit a vérszerinti apa "nevel".

Te csak tanulj ebből : a te gyereked majd ne halljon ilyet az édesapjától, illetve, ha valamikor nevelőapa leszel, hát a nevelőapjától se. Kitartás és ne rágódj olyasmin , amin változtatni nem tudhatsz.

2016. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

oké, hogy nem tud változtatni, de attól még egy nagyon paraszt dolog, és rosszul esik az embernek.

szerintem ez örökre a lelkébe ég, és később komoly gondokat okozhat.

szerintem itt az anyukának kéne lépnie, ez nem lehet egy boldog kapcsolat. egyrészt a pénzen is vitáznak, másrészt meg ha összejövök valakivel, akinek gyereke van, akkor tudom, mit vállalok. ha nem akarom más gyerekét vállalni, akkor véget vetek a kapcsolatnak.

az anyukának vagy ki kellene lépnie egy olyan kapcsolatból, ahol a férfi nem tudja elfogadni a gyerekét, vagy a minimum, hogy leül vele beszélgetni, és megkéri, hogy ezt ne hangoztassa már rendszeresen.


a kérdező nevében nem bírnám ki szó nélkül, az biztos. lehet balhé lenne belőle.

szokott a pasi neked ezt-azt mondani? bármi apróságot, pl. hozd be a konyhából a kólát, nézd már meg a postaládát, meg ilyenek?

mert amikor elsüti, hogy nem az ő gyereke vagy, akkor azonnal visszavágnék, hogy "te sem vagy az apám, úgyhogy jó lenne, ha dirigálnál, hogy mikor mit csináljak!"

kérdés persze, hogy kinek a lakásában laktok.

vagy ez már egy régi kapcsolat köztük, és közös gyerek is van?

2016. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Harmadik válaszoló, hova ítélkezel? Fogalmad sincs, hogy milyen téma kapcsán kerül elő ez a "te gyereked" Én magam is ismerek olyat, aki mindenért az új pasiját ugràltatta eleinte, hozzon (saját pénzén) dolgokat, vigye el ide-oda hétközben, mert ő munka miatt nem ér rá, hétvégente meg azért szervezzen programot a gyereknek, hogy nyugodtan tudjon házimunkázni... aztán egy nyegle kamasz igen sok bosszúságot tud adni, bizony olyankor még az édesszülő száján is kiszalad ez-az... pénznél ugyanez, mikor kéri a kis drága a legdrágább luxuscikkeket, akkor persze hogy odavágja az ember, hogy nem fogja a nyaralást az iPhone miatt elhalasztani, oldja meg ezt a gondot az anya, ha már az ő gyereke... szóval egy tini sirámai alapján ne kiáltunk ki senkit patás ördögnek.
2016. szept. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

"ha dirigálnál" természetesen "ha nem dirigálnál" akart lenni.


utolsó, szerintem nem ilyesmiről van szó.

bár nem ismerem a kérdezőt, de ezt most nem egy kamasz hisztijének érzem.

higgadtan, normálisan fogalmazta meg.

úgy írta, mindig ezzel jön a pasi.

tehát mondhatni egy család lettek, hiszen a nővel együtt vállalta a gyereket is.

de továbbra is csak a nő kéne, a gyereket elutasítja.

jogilag tény, hogy nem a gyereke, de mit hitt, a nő majd annyira szerelmes lesz, hogy lepasszolja a gyereket az apjának?

ha összejövök egy gyerekes emberrel, azt hiszem, úgy korrekt, hogy annak gyerekét is emberszámba veszem.

ha vacsorát főzök, akkor 3, és nem 2 személyre főzöm.

ha befizetem a nyaralást, akkor a kiskorú gyerek itthon marad?

az anyját elviszem étterembe, a gyerek nem jöhet velünk?

szerintem ez parasztság.

de biztos van, aki máshogy látja.

én igazat adok a kérdezőnek, ha csak egy szexpartner kell, akkor nem kell hosszabb kapcsolatba bonyolódni egy gyerekessel, nem kell összeköltözni. mert ha mégis megteszi, akkor meg illik normálisan bánni vele, nem folyton azt éreztetni egy sérülékeny kamasszal, hogy ő csak púp a hátukon, jobb lenne nélküle az élet.

ilyenkor a legsebezhetőbbek. nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem egy gyerek lett már öngyilkos amiatt, mert úgy érezte, nem szeretik a szülei, és jobb lenne, ha ő nem is létezne.

2016. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem valami kedves dolog a fickótól hogy ezt csinálja.
2016. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyám is állandóan ezzel jött apának.

A TE gyereked, TE bs.ztad el, ha valamit rosszul csinál, ez a felelősség teljes másikra hárítása, nem mellesleg nekem pl. nagyon szrul esett ezt hallgatni.


De emellett rendszeresen belepfázott, mikor-mit-miért teszek (szórakozás, suliválasztás, aztán már az evés is), a véleményem nem számított sohasem, de ha valamit elrontottam, jött a "te gyereked", meg az "én megmondtam".


Hát, már négy éve nem velük lakok, de nem is beszélek vele, köszönés és ennyi.

2016. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!