Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért költöznek/költöztök...

Miért költöznek/költöztök ilyen messze?

Figyelt kérdés

A fiamék az ország túlvégébe költöztek 2 éve.

Volt itt munkája, a menyemnek is lett volna hova visszamennie gyes után,3 éves az unokám.

A fiam kapott szerinte kihagyhatatlan állásajánlatot,ezért költöztek.

Most már a menyem is dolgozik.

Alig látom őket,5-6 hetente jönnek csak 1 napra (2 napra jönnek,csak a másik nap a nászéknál vannak).

Rendben hogy ott jobban fizető munkájuk van,bár a lakásárak az egekben,a magánovi egy vagyon,miért kell ilyen messze költözni?

Itt vannak itthon,itt a családjuk, itt volt az életük.

Azt mondják boldogok ott,megtalálták a számításaikat. De ér ez ennyit? Kidobni mindent ami volt


2016. szept. 18. 21:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen jó teszik, miért kéne a szülők nyakán élni x évesen is.

Tudod, az anyós messziről jó :)


És nem, a családjuk ott van, ahol ők hárman, ha hozzátok közöl, közel, ha másik országban akár, úgy ott.


Mellesleg mit féltékenykedsz? Nemhogy örülnél, hogy boldogok, ez a vergődés nagyon szánalmas, és passzív agressziónak nevezik. Az ilyen embertől én is elköltöznék az ország túlvégére.

2016. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én pl szeretem a családom, de inkább jó távolról. Az ő érdekükben is jobb, ha a diploma után elköltözök jó messzire, mert nem sokáig bírjuk együtt, és csúnya vége lesz.
2016. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki a sajat eletet eli. Te is, a gyerekeid is.


Az ember ott van otthon ahol jo erzi magat.


Ok nem kidobnak valamit, hanem gyarapitjak sajat magukat. Ok ezaltal tobbek lesznek, nem kevesebbek.

2016. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

De így nem lesznek igazi nagyszülei az unokámnak. Nem csak mi,hanem a nászék is csak 5-6 hetente látják egy napra. Tőlük is elmenekültek?

Nem nálunk laktak itt sem,hanem 10 percre innen,nem jártam a nyakukra,nem mentem bejelentkezés nélkül,kérés nélkül maguktól hagyták itt pár órára az akkor csak 3 hónapos picit nálunk.

2016. szept. 18. 22:15
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nemcsak a jobb fizetés miatt kihagyhatatlan az ajánlat, hanem a munka minősége, a tanulási-, karrierlehetőség, és egyéb szempontok (közbiztonság, gyereknek későbbi tanulási, sportolási lehetőségek, stb) is belejátszott a döntésükbe. Hayd a fiatalokra, tudják, mit csinálnak, ha látni akarod őket, te is elmehetsz hozzájuk időnként, csak beszéld meg velük előtte. Az unokát meg látni fogod sokat, ha máskor nem, a vakáció alatt, valószínűleg szükség lesz a segítségetekre, ha mindkét szülő dolgozik.
2016. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Tanítónéni a menyem,így nyáron ő nem dolgozik,nem fogják még pár évig egyedül ilyen messze hagyni,amit megértek.

Én nem tudok menni nagyon,édesanyámat én gondozom,rajtam kívül mást nem tűr meg maga mellett.

2016. szept. 18. 22:30
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"édesanyámat én gondozom,rajtam kívül mást nem tűr meg maga mellett."


Hat lehet hogy a minta amit mutattal, nem volt olyan vonzo...


En 1000km-re lakom a szuleimtol, de en 18 evesen elmentem egy masik varosba tanulni, kabe azota onallo vagyok. Ok meg ritkabban latjak az unokajukat, egy evben 3x.


Megis orulnek neki hogy jo sorunk van es megtalaljuk a SAJAT boldogulasunkat.


Szerintem az nem jo szulo, aki barmifele modon magahoz koti a gyereket, vagy anyagilag, vagy erzelmileg.


Ha az ember elkoltozik valahova akkor nyilvan keres valamit, ami addog nem volt meg neki. Az hogy szerinted megvolt mindenuk, az nem jelenti azt hogy ok is ugy ereztek. Raadasul nem csak anyagi dolgok vannak a vilagon, vannak emberek akik szivesen ismernek meg uj helyeket, embereket, munkakat, barmit.


Ahogy irtam, neked a sajat eletedet kell elned, a sajat celjaidat meghataroznod, es megvalositanod.

2016. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Manapság kevesen élik le egy munkahelyen az életüket és mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Neked rossz, a jelek szerint nekik nem, ez a helyzet. Járj te unokanézőbe gyakrabban, ha téged zavar jobban.
2016. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%
Én messze élek anyumtól ( apum már nem él), s bár családom még nincs,de nagyon hiányoznak a szeretteim. 😢 Én személyszerint visszamennék.
2016. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nem valami könnyű munkát találni kisvárosban. Én a dél alföldön élek, de itt mindenki úgy tervez, hogy egyetem után megy fel Budapestre, mert itt semmi lehetőség nincs
2016. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!