Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit reagálnátok ha a...

Ti mit reagálnátok ha a gyereketek bejelentené hogy elköltözik, de rátok hagyja a vadászgörényét, mert az albérletbe nem viheti?

Figyelt kérdés
A lány 24 éves, szeretne a barátjával albérletbe költözni. Viszont hosszas keresgélés után sem talált olyan lakást ahol megengednék a görénytartást, vagy ahol igen, az számukra már nem megfizethető. Szóval most itt a nagy dilemma, hogy mi legyen, hiszen az albérletezés nem örökre szólna, hanem csak 1-2 évig maximum, utánna saját lakáshoz jutnak, ha addig minden jól megy. Ezért nem szeretne új gazdit keresni az állatnak, főleg hogy még fiatal, még sok boldog éve lenne a saját lakásban ha az meglesz. Megoldásként arra gondolt, hogy ott hagyja a régi szobájában a görit, és a szüleit kéri meg a napi etetésre, viszont hetente 2 szer átmenne, kitakarítani, játszani vele. Tulajdonképpen ez a heti 2 látogatás amúgy is meglenne, a családban régóta így szokás, hogy a már idősebb testvérei átjönnek gyakran, ebédelni, segíteni a házimunkában stb. Ti mit tennétek? Bevállalnátok egy ilyen terhet, vagy azt mondanátok hogy keressen neki új gazdát?
2015. okt. 6. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Én nem bánnám. Lányomnak, fiamnak is volt teknősük, macskájuk, kutyájuk, amikor elkerültek az egyetem miatt, evidens volt, hogy nálunk maradnak. Igaz, ők koliba mentek, de egyébként sem bántam volna.
2015. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Igazán csak a szülei tudják eldönteni, hogy nekik ez teher-e, illetve, hogy betudják-e vállalni. Én bevállalnám, lehet, hogy később a főbérlő megengedi, vagy találnak olyan lakást, ahova vihetik.
2015. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy a szülők egyébként hogy állnak a görény témához. Én például rettenetesen félek tőlük, pedig még egy sem bántott soha, de egyszerűen nem bízom meg bennük. Ha így hagyná rám a gyerek a görényt, hát valószínűleg agyvérzést kapnék 1-1 etetés alkalmával. :D Tehát megpróbálnám azért, de hosszútávon biztosan nem lenne opció ez nálunk, hogy így legyen ez évekig.

Ha a szülők szeretik az állatokat, és itt konkrétan a görényt, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne ebből. Nyilván ha én kedvelném őket, akkor nálam sem lenne. Persze ha a szülők utazást terveznek, vagy hogy több napig nem tartózkodnának otthon, akkor szólnék a gyereknek, hogy menjen át és akár addig is lakjon ott és etesse az állatát, tehát azt nem hagynám és kompromisszumot kötnék, hogy azért az én életem ne korlátozza le a görény ottléte.

2015. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
En vallalnam a gondozasat, kiveve ha olyan allat lenne, amitol felek, pl pok.
2015. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ,hogy ráérek-e vele foglalkozni.
2015. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez csak és kizárólag a szülőkön múlik, hogy mi mit írunk, az tök mindegy.
2015. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Most megpróbálom a szülő helyébe képzelni magam. Az etetésért még nem akadnék ki. Ha nekem kellene viszont takarítani is, mert aztán mégsem tud jönni a kisasszony heti 2x (most nem arról beszélek, hogyha évi 1x elmegy 1-2 hétre nyaralni, hanem hogy egész évben rendszeresen), akkor kereshetne neki új gazdát.
2015. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem vágytam sose vadászgörényre. Ezek után sem fogok.

Tudod egy állatot nem addigra veszünk, amíg elköltözünk, amíg barátunk lesz, amíg gyerekünk lesz, stb, hanem örökre.

Gondoskodjon ő róla, keressenek másik albérletet, vagy pedig új gazda.

2015. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a vadászgörény természetét, nem tudom mennyire ragaszkodó, mennyire van szüksége a gazdára.


Kutyának macskának heti 2x átmegyek egy órára hülyülni vele, nem elég az biztos.


Ha lenne rá esély, hogy megbízható és szerető gazdát találjak, én biztos, inkább neki ajándékoznám abban az esetben ha a szülők tényleg csak az etetésre és nem a gondoskodásra akarják helyezni a hangsúlyt.


Én szülőként gondoskodnék az állatról, persze de úgy, hogy akkor lányom, felejted el, mostantól én vagyok a gazdája, nem játsszuk az állattal, hogy hol az egyik ember hol a másik a gazdi.


És nagyon melegen ajánlanám neked, hogy meg ne halljam, hogy állatot tartasz megint mert egyszerűen éretlen vagy hozzá.

2015. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as a helyes válasz!

Ez nem plüsskutya, hogy ha megunom, továbbadom.

2015. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!