Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megvennétek a gyereketeknek...

Ti megvennétek a gyereketeknek egy dzsekit?

Figyelt kérdés
Most kezdődött neki az egyetem, és mondta, hogy kinézett magának egy dzsekit, amit szeretne megvenni. A férjemmel nem igazán látjuk értemét, mivel van neki leglább 5 átmeneti dzsekije, plusz vagy 5 téli dzsekije. Hogy értessük meg vele, hogy fölösleges idén is dzsekit venni?
2016. szept. 21. 13:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Én is egyetemista vagyok. Diák melós pénzből szoktam ruhákat venni. Ha a szüleim úgy látják, hogy szükségem volt arra az adott ruha darabra, akkor kifizetik utólag. De ha szerintük értelmetlen (mint hogy jelen esetben van 10 kabátja), akkor én állom.

Szerintem ez korrekt módszer. Ha szerintetek felesleges és nem is telik rá, akkor ne vegyétek meg. De ha szerintetek fontos és anyagilag sem gond, akkor vegyétek. Rajtatok áll. Szerintem felesleges ennyi kabát, de mindenki maga tudja.

2016. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnék ki kérdést ilyen hülyeség miatt. Legalább 18 éve vagy az anyja, erre zsigerből tudni kellett volna a választ, mert mi nem látunk bele a bukszátokba és a gyereked sem ismerjük.
2016. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%
Megvenni akarja vagy megvetetni? Mert nem mindegy. Most kezdte az egyetemet, sok kiadással jár, meg gondolom ballagásra kapott pénzt, vegye meg abból. ha meg elszórta már hülyeségekre így járt, diákmunkázzon,különben sose tanulja meg hogy a pénz nem a fán terem. Utolsó kérdés: mennyibe kerül a kabát?
2016. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy eladna abből az 5ből 2t, mert nem hordja őket, nincs szüksége rá. Viszont nekem tetszenek azok a kabátok és megtartanám őket magamnak. De akkor ugyanott vagyunk ahol a part szakad...
2016. szept. 21. 14:20
 15/20 A kérdező kommentje:
A 2.évet kezdte most.
2016. szept. 21. 14:21
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha magadnak akarod őket, mond hogy választasz kettőt a kabátokból, cserébe megveszed neki az újat.
2016. szept. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mindez anyagi helyzettől függ. Ha jól keresek és az a kabát nem jelent gondot akkor megvenném. Nem adnám el őket ha nincsen szükségem a pénzre és úgy is alig kapna valamit érte használtam. (inkább a meguntat elvinném olyannak akinek szüksége van rá).

Ez attól függ hogy mennyi pénzetek van. Ha viszont magadnak akarod akkor mond meg hogy adja oda és megveszed neki. Mennyibe kerül amit szeretne?

U.I: Bár ahol egy kabátból ilyen téma alakul ki ott

-anyagi gondok vannak

-fillérb....szóak de nagyon, ha van rá pénz

2016. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, még egy lehetőséget kihagytál: a fiú egy horribilis összegű kabátot nézett ki. Mert szerintem egy átlag családban gondot jelent 40-50 ezret kiadni egy kabátra úgy, hogy van azon felül még 5 kabát otthon.
2016. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
16%

"A férjemmel nem igazán látjuk értemét, mivel van neki leglább 5 átmeneti dzsekije, plusz vagy 5 téli dzsekije. Hogy értessük meg vele, hogy fölösleges idén is dzsekit venni?"


Nő a kedves kérdező és mivel igényt tart a másik kettő kabátra igy a "gyerek"-->lány.

Nem tudom mi az átlagos és nem is érdekel, de 40-50 ezer forint azért nem mindenhol vágja haza a családi költségletést. Nem tudjuk mennyi a kabát ára. Lehet egy 150 ezres Burberry vagy pedig egy 20 ezres Zara is ( esélyesebb az utóbbi mivel ez a korosztály onnan vásárol legszívesebben).

2016. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol élsz, de a 40-50 ezer elég sok családot földhöz vágna, főleg ahol egyetemista gyerek is van. Itt a környékünkön ha egy család 200 ezerből gazdálkodhat, az már nagyon jó fizetés. Nos, ebből az összegből éljen meg minimum 3 ember úgy hogy jusson 40 ezer kabátra is.
2016. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!