Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 12. -es...

Szerintetek egy 12. -es diáknak is ki kéne vegye a részét a házimunkába ha naponta 5 órákat tanul?

Figyelt kérdés

Alig jövök haza a suliból, eszek, átöltözok, össze szedem kicsit a szobám és késő estig tanulok. Szüleim szerint a házimunkára is (mosogatás, mosás, porszívózás) szakithatnák időt,de egyszerűen a sok tanulástól időm sem és már nagyon energiám sincs ahoz hogy dolgozzak.Ez megérthetnék szüleim?

(Hétvégén is tanulok,este pedig neha kimegyek barátokkal mert ennyi kikapcsolódás azert kell)


2016. okt. 3. 17:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem akarod kivenni a részed, akkor azt se várd el hogy kiengedjenek a barátaiddal. Tudod, valamit valamiért...azalatt az idő alatt míg barátozol, takaríthatnál is...
2016. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
Nincs az a diák, aki minden nap 5 órákat tanul egy huzamban úgy, hogy fel se áll a székből! Ha meg tartasz közbe szünetet, akkor az bőven jó arra, hogy takaríts. Legalább mozogsz is, nem csak egy székben ülsz egész nap. Egy fél óra bőven elég arra, hogy elmosogass meg felporszívózz. Utána tanulhatsz tovább, ha akarod.
2016. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Miért szerinted nem kéne kivenni a részét a házimunkából? Hilton szállodában élsz? Tudod anyád meg apád korán reggel elmennek melózni, akár fizikai akár szellemi munkát végeznek, mire letelik 8-9-12 óra jobban el vannak fáradva mint te. Anyád munka után boltba megy, bevásárol, hazamegy, főz, mos, takarít, csak, hogy te ne éhezzél, és másnap ne büdös ruhába menj suliba. Minimum, hogy kiporszívózol. Tudod mi is voltunk diákok, tudjuk mivel jár, és azt is tudjuk, hogy te ha hazamész a suliból nem megállás nélkül tanulsz 4-5 órát, hanem pihenteted az agyad időnként. AHogy most is, hiszen gyakorizol tanulás helyett. Gyakori helyett meg ki lehet porszívózni, rendet lehet rakni.
2016. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Meg egy főiskolásnak is,egyetemistának is. Nekem sikerúlt. Mondjuk,nem fészbúkoutam...

De megtanultam a házimunka mellett angolul,oroszul.spanyolul,meg be is jártam órákra.

2016. okt. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes lenne felkeresned egy szakembert, mert tuti, hogy rossz módszerrel tanulsz.
2016. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

Mi tudsz naponta 5 órát tanulni? A nyelvtant is beiktathatnád a tanulandók közé.


Amúgy igen, ne mondd már, hogy nincs napi 15 perced :)

2016. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Egyetemen ha albérletbe költözöl akkor is meg kell csinálni, az meg már csak 1 év és mehetsz oda. Szerintem egyáltalán nem nagy dolog emgcsinálni a házimunkát magad után, fél óra-1 óra alatt megvan az egész
2016. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

1, Anyádnak is kéne a kikapcsolódás, arra mégsem vagy ekkora tekintettel, így ez nettó önzőség. Ha besegítenél ketten 2x olyan gyorsan végeznétek és mindekettőtöknek maradna fele annyi szabadideje, mint amennyi most csak neked jut.

2, Ha napi 5 órát tanulsz suli után (kétlem) akkor nem írnád le a szakíthatnék szót úgy hogy "szakíthatnák", mint egy paraszt tehát ezt a vonalat en erőltessük.

3, Abszolút nincs még érettségi hajrá, szóval bőven rárénél kétnaponta, ne adj isten naponta 20 percet mosogatni

4, Diplomás emberként állítom, hogy ha ennyit tanulnál folymatasoan akkor haverokkal lógni se lenne kapacitásod, vagy nem elég intenzíven tanulsz csak kummantasz

5, Ha gimiben 5 órát kell naponta tanulnod (heti szinten 25+hétvégék) akkor komoly képeségbeli problémáid vannak és ne erőltesd inkább gyakorold be a mosogatást, takarítást


Összegezve, szerintem komolyan ferdítesz és csak büdös a (házi)munka mint minden mamahotel lakónak...

2016. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
16%
szerintem inkább tanulj és neérdekeljen más mit mond
2016. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Nem mondom, hogy te csináld a hétvégi nagytakarítást. De egyszer-egyszer elmosogatni, kivinni a szemetet, megöntözni a növényeket, berakni egy mosást, kiteregetni nem nagy dolog. Kb. 5-10-15 perces munkák.

A szüleid min. 8 órát dolgoznak, intézik az ügyeket és otthon is mindent ellátnak. Szerintem ennyit be lehet segíteni.

2016. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!