Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám naponta háromszor...

Anyám naponta háromszor felhív telefonon, már semmi magánéletem nincs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Naponta háromszor felhív ha otthon van, de van olyan is hogy ötször. Unatkozik. Este alig tudok elmenni valahová mert állandóan keres ha nem veszem fel skypeon akkor hiv mobilon hol vagyok ésmikor megyek haza. A semmiről beszélget. Megértem hogy unatkozik de felnőtt nő vagyok akinek van saját élete. Mit mondjak neki hogy abbahagyja mindezt?

25/N


2016. jan. 18. 19:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azt tenném, hogy csak napi egyszer venném fel a telefont- biztos, hogy nem fog tetszeni neki eleinte, idő, míg elfogadja ezt. Később lehet ezt is ritkítani. Hajrá!
2016. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban olyan szintén terrorizált hogy ma már a ház mellől kiugró macskatol is félek. Ordit, szid ha nem veszem fel a telefont.

Kifelejtettem: 1100 km. élek és évente 1-2 láttom.

2016. jan. 18. 19:12
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk mondd el neki azt, amit ide leírtál.

"Anya, zavar, hogy naponta többször is hívsz, előfordul, hogy bezavarsz a programjaimba is, ami nagyon kellemetlen. Felnőtt nő vagyok, saját élettel és szívesen beszélek veled, de azért szeretném, ha meghagynád a szabadságom, mert nem vagyok már kisgyerek."

2016. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
87%
Mond meg neki, hogy szereted, viszont arra semmi szükség nincs, hogy napi 4x beszéljetek. Ha ezt így elfogadja akkor szerintem kezdetnek minden nap beszélj vele, keress neki elfoglaltságot, hogy nem érezzen késztetést arra h mindenképpen felhívjon, akármi is történt. Már beszéltél vele erről?
2016. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem érti meg. Úgy kezel mint egy 15 évest.

Unatkozik, nem dolgozik mindennap. Ha nem a belvárosba van engem hivogat skype-on. Ez már iszonyú zavaró.

2016. jan. 18. 19:16
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne vedd fel és kész. Jelentkezz ki skyperól, nem kötelező mindig online lenned. Mondd, hogy nem voltál otthon és nem volt wifid.
2016. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
1100 km-re laksz ha jól értem. Mégis mit tud csinálni? Simán csak napi egyszer vedd fel kb. azonos időpontban, hogy kiszámíthatóan elérjen akkor. Ha ordít a telefonba, akkor közlöd, amit már írtak és hogy szívesen beszélgetsz vele normális stílusban. Ha nem fogja fel, leteszed. Másnap lehet újra próbálkozni.
2016. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Mobilon hiv vagy itthon a vezetekesen.
2016. jan. 18. 19:21
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az azért nagyon durva, hogy 1100 km-ről ilyen terrorban tart o_O

Ezen csak te tudsz változtatni. Igenis fel kell vállalni a konfliktust, és drasztikus lépéseket tenni: nem veszed fel a telefont. A skype-on se. Skype-on akár le is tilthatod, amíg meg nem tanulja, mi a rend. Az a lényeg, hogy nem szabad engedned, következetesnek kell lenned: ha elkezded nevelni, azt végig kell csinálni. Eleinte csak napi egyszer veszed fel a telefont. Sőt, egyszer sem, hanem este, amikor van pár nyugis perced, akkor TE felhívod. Elmondod neki higgadtan az új szabályt, és megmondod azt is, hogy minél erőszakosabban próbálkozik, annál ritkábban fogod felvenni/felhívni. Aztán szépen ki kell tolni a telefonálásokat heti 1-2 alkalomra.

29N

2016. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a megoldás, ha nem ért a szóból: Ne vedd fel a telefont, és Skype-on se beszélj vele, csak, amikor az időd és hangulatod is megvan hozzá.
2016. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!