Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hátam mögött kibeszélnek ha...

Hátam mögött kibeszélnek ha odamegyek hallgatnak szóváteszem ezt letámadnak vita után miért?

Figyelt kérdés
Anyám általában kitartóan kötekedik, vitázik, de én hamarabb belefáradok, otthagyom! Utána kibeszél. Nekem szánja amivel bosszantani akar, de az én jelenlétemben mégsem nekem mondja, hanem egy másik családtagomnak, mintha ott sem lennék, ha tiltakoznék, ami nem igaz, akkor úgy csinál, mintha nem hallaná, de ha válaszol is rá azt ugyanígy teszi. Elég kicsinyes, dedós, gyerekes dolognak tartom, nem akarok leereszkedni erre a színvonalra, de asszisztálni sem szeretnék abban, hogy a látvány a veszítés legyen, amikor elb...ssza a kedvem, és félrehúzódom. 3. személyben beszél rólam. Ha bent vagyok, ő kint a konyhában, akkor hangosan okoskodva. Akiknek meg mondja, azok partnerek ezek szerint ebben?! Anyámnak van egy friss kapcsolata, a partnere jóval idősebb, az előző jóval fiatalabb volt, az az előző 5 évvel ezelőtt megszakadt, 10 év után. Feltűnt, hogy amikor hapsi van a láthatáron, akármilyen ismerőse akit csak ő ismer jobban, mint én, vagy én nem ismerem, akkor elég dedósnak kezel, úgy szólít, úgy éget le, ha valamiért nem értek egyet, hogy "viselkedjél", "így nem illik, úgy nem", ilyen nagyságosasszonyt játszik. Meg nő létemben olyannal éget faszi előtt, hogy jól húzd le a wc-t, stb. xD Mintha még sose sz..rtam volna wc-n XD Ez deffektes!! Háhhh... A jelenlegi partnerénél, annak családiházában játssza meg ezt a házitündért, nagyon otrombán, gorombán leszid, ha egy ruhadarab félre van hintve, itthon ezeket nem csinálja... érdekes... Jah, és van az élettársának egy 25 éves lánya, fél évvel idősebb mint én, annak meg túlvilági hangon mindenben egyetért, még ki is szolgálja, helyébe viszi a dolgokat, ha kell, és még engem kért meg, hogy segítsek a párja lányának megpucolni a diót, mert adni akar neki, és én nyilván nem csicskázok egy plázapic....sának!Annak a kiscsajnak nem szól be, csak a háta mögött beszélt az apjának arról, hogy zavarja, hogy mennek oda zabálni akkor is, amikor ő ott van. Mikor itthon van, akkor meg engem akar nevelni, 25 évesen. Nekem most nincs párkapcsolatom, de aki volt 2 ember össz-vissz, azok előtt nem mert így még leégetni. A párja lánya jövő nyáron már férjhez megy, én a saját gyereke pedig jól elvagyok családalapítás nélkül, én inkább sportosabb, vagy lazább stílusú vagyok, ruházkodásban is eltér az ízlésem a plázapic....sáétól. Ilyen türkizkék lkkot viselt a csaj, anyám kinyalta a ... hogy "de jól néz ki, csinos" amikor még nem ismerte a párját, az én ugyanilyen lakkomat lefikázta. Anyám és az én kapcsolatom ilyen versengős, ilyen, görcsös... CSAK AZÉRT IS alapon mennek a dolgok, bár azért a jobb pillanatok akkor törnek felszínre, ha valami baj ér. Minden nap adódik valami, amin nem tudunk kiegyezni, ilyen pitiáner apróságokon, ha kék tusfürdőt vettem, és nem fehéret, akkor a szaga sz...r, vagy a minőségébe köt bele, ma pl a Lidl-ben tettem pe 1db palack folyékony szappant, de mikor hazaértünk 2db került elő, kiderült, hogy 2 db lett megvéve. A nagymamám egyértelműen állítja, hogy nem tett be még egyet (meg láttam is, hogy nem pakolászott), anyám tagadja, én meg emlékszem, hogy nem, és mikor mondtam, hogy lehet, hogy a másik vásárlótól gurult át szalagon, azt meg anyám nem feltételezi, pedig megeshet, hogy átsiklik valaki e felett és ezen is ment a cirkusz és 200FT-os kis cuccról van szó. Anyagiaskodik, ugyanakkor az élettársa megvesz neki mindent. Most, ha ha ha, hallom, nagyanyámba kötött bele, és még mindig a szappan a téma... Szóval, naponta vannak ezek, kaja miatt, akármi miatt... stb. mit tudnátok tanácsolni, hogyan szüntessem meg a feszültséget??? Érdemes egyáltalán erre időt fecsérelni??? 25L
2016. okt. 4. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen felesleges ezzel hergelni magad. Ez a dominancia kérdése: igazolni akarja, hogy ő az úr a háznál. Még talán valami miatt "féltékeny" is rád.
2016. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
"Anyám általában kitartóan kötekedik, vitázik, de én hamarabb belefáradok, otthagyom!" Innen kezdve nem lehet anyád ellen egy szavad sem.
2016. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Tedd helyre anyád, azt kész.
2016. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dominancia? Tényleg, ebben van valami. De bakker nem értem, mi ebben az öröm? Én szeretem őt is, őket, (kivéve a plázapic...sát, mert az majom az a csaj, de nem éreztetem vele, szia, szia, és ennyi), csak furcsa, ám tényleg bosszantó ez a jelenség. Második válaszoló. Lehet, nem jól értelmezem válaszod, ha így van kérlek javíts ki: Ellentmondást véltél felfedezni? Valóban előbb belefáradok, én nem is szoktam utána jelen lenni, félrevonulok, de attól még jól esett kiírni magamból, és igen, magamban még bosszankodok... De azóta már beszéltünk másról is, próbálom terelni a dolgokat, ha érzem, hogy vita lenne, ha meg olyan a téma, ami vitára adhat okot, inkább nem említem...
2016. okt. 4. 19:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 1. válaszoló: Mi oka volna féltékenynek lenni? Én nem vagyok ilyen csilli-villi, sportosabb öltözék, meg hát a lánya vagyok :/ 3. válaszoló: Hát terelem a kényes témát, legközelebbre meg megbeszéltem velük, hogy írjunk listát, ha vásárolunk... de ilyen a természetrünk, mint a mágnes 2 ellenkező oldala... ez is lehet, de a gyengébb láncszem az inkább én vagyok, gondolom, mert hagyom, azzal, hogy elballagok. Meg a zene megy a fülembe a fülhallgatón, vagy film... úgy nem hallom...
2016. okt. 4. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek megszokták, hogy elnyomhatnak másokat a fröcsögésükkel. Szeretnek balhézni, lealázni. Hidd el meglepődne anyád, hogy egyszer úgy rendesen visszaszólsz neki. Az asztalra csapsz, hogy "figylejél már kétszáz forintos szappanról vitázol, baki! Felfogtad? Nem kér enni az a szr, legközelebb majd nem kell venni és kész! menjél vegyél egy vibrátort vagy valami, mert kibírhatatlan vagy!" szerintem csak kammilázna, hogy mi van.
2016. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!