Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy bátyámhoz költözök?

Figyelt kérdés

A bátyám 26 éves, 3 éve költözött el, pontosan azért, amiért én is akarok: állandóan kistesómmal vagyok, minden házimunka az enyém ( pontosabban majdnem minden: mosogatás, térítés, takarítás, teregetéd, állatok gondozása, kerti munkák ), nem járok bulizni, mozizni vagy egyáltalán "le", azt is saját pénzből ( de zsebpénzt nem kapok, az van amiért nyáron dolgoztam ), mégis mindig ( átlagosan, heti 3-4, néha 5 alkalommal ) megkapom, hogy hálátlan, tehetségtelen, semmirekellő vagyok, bezzeg a más szülő semmit nem tett a gyermekéért és mégis isteníti a gyerek a szülőt, el vannak tévedve, azt hiszik hogy az emberek olyanok mint 30 évvel ezelőtt. Tényleg sokat tettek értem, idővel, ha tudom vissza adom. De most már igazából elég volt, nincs időm még tanulni sem, csak este hulla fáradtan, mindennaposak a veszekedések és persze én vagyok a hibás, amiért a húgom rossz, nem ők hogy elkényeztetik, hanem mert "azt látja, hogy én semmit nem csinálok csak telefonozok". Egy 4 éves gyerekről van szó, ők nem szabályozzák ( megjegyzem, hogy ha valami miatt rászólok, mindig szólnak, hogy nem én vagyok a szülő ).


Tehát szeretnék elköltözni a bátyámhoz, aki itt lakik a városban, a suli, stb nem változik semmit ( Ja igen, idén érettségizem ), csak nem tudom hogy mondjam el nekik.


2016. okt. 4. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
de miből akarod fenntartani magad?
2016. okt. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Anyu, apu, a bátyámhoz költözök.


Ő tud erről? El tud tartani, vagy mész dolgozni? Gondolod, hogy ott könnyebb lesz?


Ha 18 alatt vagy, akkor meg nem mész sehova, ha nem egyeznek bele.

2016. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy közöld? Pontosan így, ahogy most leírtad! :) Ha ezután nem marasztalnak, sőt, megint elkezdenek támadni és elkezdenek fölényeskedni, hogy úgyis hazajössz, meg miből tartod el magad, stb stb akkor tényleg nincs más megoldás.
2016. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
A bátyád tud róla, hogy ezt akarod? El tud tartani? Van munkád? Vagy tovább akarsz tanulni? Nem két fillér ám az önfenntartás.
2016. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem engednek, akkor nem tudsz menni 18 alatt, de ez már csak pár hónap lehet. A kérdés inkább az, hogy a bátyád eltud/akar tartani?
2016. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, tehát nem kell szüleim beleegyezése.

Bátyám tud róla, sőt hónapokkal ezelőtt még ő vetette fel, hogy egyedül van, nem-e költözök hozzá.

Egyébként el tudná tartani, de a középiskola befejezése után besegítenék ( munka és mellette levelezőn tanulnék, tudom hogy mivel jár ez, másik bátyám és szüleim is így végezték el az egyetemet pár éve ).

2016. okt. 4. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Szépen csöndesen összepakolsz, feltűnés nélkül a fontosabb dolgokat átviszed tesódhoz, majd megkéred a bátyádat hogy jöjjön érted és a maradék cuccokért kocsival, és amikor ott van, akkor közlöd a tényállást, összekapod a cuccaidat és elhúzol.
2016. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Családi pótlékot kérd a saját nevedre!
2016. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!