Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok ilyen? Pedig nem...

Miért vagyok ilyen? Pedig nem szeretném!

Figyelt kérdés

Édesanyám 43 éves, példamutató anya. Kidolgozza a lelkét is, csak a családjáért van. Sajnos már szinte teljesen tönkre van menve, az anyagiak miatt és miattunk mindig idegeskedik. Sokat sír. Nagyon fáradt mindig, folyamatosan fogy. Nevelőapám és én mégis sokszor mocskosok vagyunk vele. Egyik nap pl. a szemére hánytam, hogy én nem akarok ilyen rossz életet élni, utálok itthon lenni. A háta mögött olyanokat mondok rá pl. hogy gonosz.. Sokszor ordítok vele, csak úgy hozzávágom a szavakat, pofákat vágok meg morgok rá.. Ezektől mindig kiborul.. Nevelőapám üvöltözik vele, fikázza a főztjét és cifrábbaknál cifrábbakat mond rá.. Egyedül a 7 éves húgom tiszteli, szereti, becsüli - szerinte. Hozzá kell tenni, hogy borzalmas gyerekkora volt, mindig rettegett, mert.... mert nem akarom részletezni. Sok mindenen ment keresztül szerencsétlen. Többször is mondta, hogy csinál magával valamit, csakhogy ne kelljen élnie, de mindig a húgomag nézte, hogy ne anya nélkül nőjön fel.

Ordítani tudnék a fájdalomtól, hogy miért vagyok ennyire hálátlan, mocsok vele szemben.. Nem osztom meg vele a dolgaimat, a problémáimat, szégyenlős vagyok előtte... Mindig mondom neki, hogy utálok itt lakni, legszívesebben mamáékhoz költöznék.. ha tehetném, megölném magam, rettentően fáj, hogy ő aki önzetlenül szeret minket, miattam is szenved.. Nem szeretnék így viselkedni vele, de sokszor kifordulok magamból és egy állat vagyok - elsősorban vele, rajta csattan minden.. pedig imádom őt rettentően.. ezeket a sorokat is bőgve írtam le. Azt mondta ma, hogy úgy érzi, nagyon fáradékony, s nagyon sokat fogyott. Úgy érzi, hogy senki sem becsüli a testvéremen kívül.

Mit gondoltok? Mit tegyek?

16/L.



2016. okt. 8. 13:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%

Te jó isten! ha így viselkedsz azokkal akiket imádsz akkor miképpen viselkedsz azokkal akiket nem szeretsz?

Én anyád helyében akkora pofont adnék neked minden gonoszságodért, hogy a fala adná a másik felét. Anyáddal egyidős vagyok. Anyád helyében fognám a húgodat és vele végleg elhagynálak téged is, és apádat is. Ha valaki ilyen gonosz, az meg is érdemelné, hogy hasonló bunkó szülőjével éljen együtt.. Remélem egyszer visszakapod az élettől azt amit te adsz anyádnak, mert bizony nagyon megérdemelnéd!

2016. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Tudom sajnos... csodálom, hogy nem őrült meg még miattunk szegény.😓😭
2016. okt. 8. 14:00
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Ne azokon az embereken vezesd le a napi feszültségeidet, akik nem érdemlik meg. Az anyud szeret és mindent megtesz érted. Azért, mert lehengerlőek a napjaid, arról ő nem tehet. Jobb lesz, ha inkább a békességre törekedsz. Az anyudnak és a hugodnak és neked is egyarant jo volna. Ja és valami hobbit találj ki magadnak, ha már nem bírsz magaddal és árad belőled a gyűlölet.
2016. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki változtatni a akar a viselkedésén, az tud is változtatni rajta. Aki meg nem akar az úgy is csak gyártja a sok idióta kifogást. Ahogy te is. Te nem akarsz változni, csak gyártod a kifogásokat, hogy miért nem megy. Ha akarnád már rég más ember lennél. De te élvezed, hogy gonosz vagy. Undorító.. Sajnos csak akkor fogsz rájönni, hogy mennyire rossz ember vagy amikor anyád korai sírjánál fogsz állni.
2016. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%

16 éves vagy és legfőképpen azok ellen lázadsz, akik szeretnek. Édesanyádban önkéntelenül is a saját sorsod beteljesülését látod, nem akarsz így élni és ezt sajnos rajta vezeted le.

Legbelül érzed, mennyit szenved, fáj nézned, ahogy nap mint nap küszködik, de egyben gyűlölöd is, hogy miért nem képes kitörni, nektek jobb mintát adni.

Nagyon-nagyon szállj magadba és segíts neki, amíg megteheted. Apró lépésekkel próbálj jobb lenni, ne kritizálni, javítani az életén, hiszen már nem vagy kisgyerek.

Tedd meg ezt a lelkiismereted miatt és azért is, mert ha valami történik vele és nem tettél meg mindent érte, amit tehettél volna, az egész jövendő életedre rányomja a bélyegét.

2016. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
Változtass magadon,a hozzáálásodon,változz meg,ne viselkedj ilyen undoritó modon,hiszen édesanyád,sokan szeretnék hogy ilyen édesannyuk legyen ,és te meg sem becsülöd.Azt kérded mit gondoltok mit tegyek,egyszerű a válasz becsüld meg édesanyád ,mert csak ő van neked,becsüld meg amig még megteheted.
2016. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
Néha menj oda hozzá és kérj bocsánatot amiért rajta vezeted le az ingerültségedet és mond neki hogy szereted. Amikor sok a dolga segíts be a házimunkába, vagy főzz meg helyette. Amikor a nevelőapád leszólja, te inkább dícsérd meg. Ha nem is tudod leküzdeni ezt a kígyót-békát mondok rá stílust attól még segíthetsz neki/rajta
2016. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Nekem szemet szúrt a fogyása. Mi van ha rákos? Mi van, ha nemsokára meghal? Ki fogja csontig kiny..ni a hátsótokat?

Szép és jó, hogy ismeretlen embereknek elsírod, hogy bánod a viselkedésed, de mi nem az anyád vagyunk, ezt neki kéne tudnia.

2016. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Most lehet azt hiszitek, hogy lepontozok mindenkit, meg mérges leszek.. de nem, sajnos azt kell mondjam, hogy mindenkinek igaza van..😔😥
2016. okt. 8. 15:02
 10/36 anonim ***** válasza:
75%
A nyolcadik válaszolónak igaza van. Aggasztó hogy anyukád lefogyott, és fáradékony. ez nagyon komoly betegségre utalhat. Először is állítsd le magad, és vegyétek le a lehető legtöbb terhet a válláról. Amíg még megtehetitek. Itt az oldalon sokan fújnak az anyukájukra, ki okkal, ki ok nélkül. De ezt csak addig lehet csinálni amíg van anyukájuk. utólag meg már csak bánkódni lehet, meg a bűntudat marad. Csak azzal az anyukák már semmit sem érnek.
2016. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!