Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek fel hitelt a...

Ti vennétek fel hitelt a szüleiteknek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szüleimnek olyan hitelek vannak a nevükön amit nem ők fizetnek, csak a nevüket adták hozzá. Viszont most van valami új adóságrendező rendelet amit nem is értek, de a lényeg, hogy apum nem vehette volna fel a nyugdíját ha azonnal nincs kifizetve minden. Anyu megkért, hogy vegyek fel 1 millió amiből letudják fizetni amit kell. Én magától érthetőnek tartottam, hogy segítek nekik, de néhány ismerős ferde szemnel néz rám, mert, hogy így pár évre adóságba vertem magam, de most komolyan mondtam volna nemet és néztem volna végig, hogy kb éhenhalnak?!
2016. okt. 16. 08:50
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Az elejét ugy értettem, hogy pl anno bátyámnak vettek fel hitelt mi apu nevén van de bátyám fizeti stb
2016. okt. 16. 08:51
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a "dominó" hatás egymást húzza a rosszba, és ha felveszel...és elbuksz te is...késve fizetsz...nem fizetsz...akkor soha az életben nem fog neked egy bank sem adni hitelt. (Mikor lehet szükséged lesz rá a saját életedhez.)
2016. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Elfogadom a véleményed, csak nem értem. Ezek szerint te hagytad volna, hogy a szüleid idős korukra mennyenek teljesen csődbe, tudva, hogy te tudtál volna segíteni nekik, de nem tetted? Mert ha nme tudtam volna az megint más téma
2016. okt. 16. 09:00
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

#3: Értem az aggodalmad, de a szüleid maguknak vállalták ezt a "terhet". Szerinted ha egyszer kihúzod őket, következőre ki lesz a megoldás? Te. Aztán meg majd más.

Komoly felnőtt emberek szívességből ennek-annak felvesznek hitelt a mai világban akkor el is kell gondolkozniuk...

2016. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez már egy tipikus adósságspirál, amiben te leszel a következő áldozat.
2016. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

NEM.

nyilván az ember segíti a szüleit ha kell,akár élelmiszerrel akár 1-1 számla befizetéssel.de 1 millió hitelt felvenni hülyeség lenne. ha fontos lennél nekik nem kérnének ilyet tőled.

és ne haragudj,hogy ezt mondom, de ők voltak a hibásak,hogy mindenféle hitelbe rántották magukat(Akár mások miatt). nekik kéne a legjobban tudni,hogy a hitel nem megoldás semmire és főleg,hogy ne vegyünk fel más miatt hitelt..

ne vedd fel. gondolom van mire költened neked is. mire azt az 1 milliót visszafizeted bőven nem 1 millió lesz.

komolyan,ha a szüleidnek fontos lennél nem is kérnének ilyet.

oldják meg ők + a bátyád meg mindenki aki hibás volt a hitel felhalmozásban. ne te,akinek semmi köze az egészhez.

és tényleg kb a lehető legrosszabb döntés a hitelünket más hitelből fizetni.. ne ugorj be ebbe.

mondom, segítsd őket ha kell, fizess be néha 1-1 számlát nekik, vigyél a boltból kaját nekik ha rászorulnak. ez is nagy segítség és nem vered magad több éves addóságba.

én nemet mondanék.

2016. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A hitel veszélyes játék. Könnyen bele lehet bukni.

Én max annyiban lennék benne, hogy mindenkivel(apa, anya gyerekek) közösen kifizetitek a meglévő adósságot. Úgy talán hamarabb túl lehet lenni rajta.

Egy milla nem egy nagy összeg, hogy egy év alatt ne lehessen 4 embernek kifizetni. Össze kell ülni és megbeszélni a helyzetet és, hogy hogyan lehet megoldani.

2016. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
100%

És arra van terv hogy miből fogod az 1 milliót visszafizetni? Mit fogsz ezért feláldozni és nélkülözni?

Szüleidnek nincs valami íngóssága amit el lehet adni? (Nyaklánc, autó, fűnyíró, daráló, rotakapa, bármi...)

2016. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik,hogy mivel múlt időben írsz,már felvetted."mondtam volna nemet,néztem volna".Akkor nem számít mit írunk.Én sem vettem volna fel.Felnőtt emberek,ketten vannak.
2016. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha arról lenne szó, hogy SOS ki kell fizetni 1 milliót, akkor összeszorítanám a fogam és megtenném, feltéve hogy tényleg muszáj.


Viszont hitelbe nem vágnám magam.


Egyrészt, akinek már 1 millióhoz is hitelt kell felvenni, az nem kereshet valami jól. Másrészt a végére 1,5 milliót fizetsz vissza és évekig szívsz miatta.

2016. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!