Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti vennétek fel hitelt a...

Ti vennétek fel hitelt a szüleiteknek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szüleimnek olyan hitelek vannak a nevükön amit nem ők fizetnek, csak a nevüket adták hozzá. Viszont most van valami új adóságrendező rendelet amit nem is értek, de a lényeg, hogy apum nem vehette volna fel a nyugdíját ha azonnal nincs kifizetve minden. Anyu megkért, hogy vegyek fel 1 millió amiből letudják fizetni amit kell. Én magától érthetőnek tartottam, hogy segítek nekik, de néhány ismerős ferde szemnel néz rám, mert, hogy így pár évre adóságba vertem magam, de most komolyan mondtam volna nemet és néztem volna végig, hogy kb éhenhalnak?!
2016. okt. 16. 08:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy valaki írta, a jövedelem, tehát fizu, nyugdíj 30%ig terhelhető, nem létezig semmiféle rendelet, ami miatt ne lehetne felvenni a nyugdíjat.

Csak kamuztak valamit, hogy felvedd a hitelt.

Engem a helyedben ez bántana a legjobban.

Ezek után mégis mire számítasz?

Ha

2016. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
88%

Athidalo megoldas lehet ha minden honapba adsz egy bizonyos osszeget neki addig amig az 1 milla osszeghatarig ...


Az a baj a hitellel h ha felfeszel 1 millat lehet h 2 lesz mire kifizeted

De a fentebbi megoldassal ezt keulod ki

2016. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
NEM vennék fel hitelt,mert TŐLEM/TŐLÜNK a szüleink nem várnák el..mert nem hitelből-hitelbe élünk..nem veszünk fel csak úgí hiteleket. Nem is értem,hogy miért bátyádnak vettek fel hitelt a szüleid,miért nem vett fel magának?!
2016. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Feltettem egy kérdést ami fent nagyon jól látszik!! Erre órák óta kapom a családomat becsmérlő kritikákat amit nem kértem!! Én, veletek ellentétben ismerem a családomat, soha nem vernének át! Fizettek mindent amit kellett minden hónaoban, évek óta, soha sehova nem volt egy fillér tartozásuk sem! Egyik nap a bankból hívta fel az ügyintéző aki egyébként családi barát hosszú évek óta szóval ő sem az átverős fajta velünk szemben. És ha nem hisztek ebben a rendeletben az nem az én problémám és csak, hogy tudjátok igenis lefogta a bank az egész nyugdíját, mivel az reggel fél8kor érkezett a számlára és 8órakor mikor anyum elment felvenni nem volt rajta egy fillér sem!
2016. okt. 16. 13:42
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

"Fizettek mindent amit kellett minden hónaoban, évek óta, soha sehova nem volt egy fillér tartozásuk sem!"

Dehogynem. Amikor a hitelt felvették, ők onnan fogva tartozást szereztek. És ha a dolog odáig fajult, hogy kb. éhen halnak, akkor miről beszélünk?

Felvettek egy csomó hitelt, amit most ki kéne fizetni és mivel nem tudják, ezért azt akarják, hogy te felvedd, mivel ők már eleve nem is kapnának hitelt.

És hidd el, hogy nem azzal van a baj, hogy visszaakarják-e fizetni neked vagy sem, hanem hogy bármikor fennállhat olyan helyzet, hogy nem tudják önhibájukon kívül fizetni. Mert mondjuk elveszítik a munkájukat, vagy jön egy nagyobb kiadás, bármi és akkor neked kell visszafizetni, mert te leszel a hitelfelvevő! A legtöbb ember nem azért nem fizeti a hitelét, mert nem akarja, hanem mert olyan helyzetbe került, hogy nem tudja!

2016. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Feltettél egy kérdést egy anonim oldalra,ahol el kellene fogadnod h nem feltétlenül csak a kérdésedre kapsz választ,hanem leirják ismeretlenek a véleményüket!

Ha ez téged zavar, akkor minek tettél fel kérdést?!

2016. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 kovpet ***** válasza:
100%

"És ha nem hisztek ebben a rendeletben"


Ez nem hit kérdése.

Írd le a pontos helyzetet légy szíves, mert így mindenki csak találgatni tud, az meg láttad, hogy milyen.


Az "igenis lefogta a bank az egész nyugdíját" nem valami pontos leírás. Mi történt most, ha egyszer elmondásod szerint fizették a hitelt? Valami nem kerek itt.

2016. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalva:

A szüleid vettek fel kölcsönöket, amit " Fizettek mindent amit kellett minden hónaoban, évek óta, soha sehova nem volt egy fillér tartozásuk sem!"

Tehát fizették rendesen a törlesztőket, most mégis a bank a még hátralévő hitelt, nem havonta kéri, hanem egy összegben.

Ezért a nyugdíj teljes összegét levonta.

Így történt?


Csak mert így nem történhet!

Ha minden fizetve volt, akkor a bank nem kéri egy összegben a tartozást.

Ezt kár volt elhinni a szüleidnek.


Az adósságrendező hitel azt jelenti, hogy a már meglevő 1-2-3 stb. hitelt kiváltod egy ujabbal, és akkor csak azt az egy hitelt kell fizetned, de ha a régi hiteled le telt volna 1 év múlva, ezt az adósságrendezőt meg fizeted még 5 évig.

Ez megint csak a banknak jó.


Valószínű, hogy több nem fizetett hitel volt és azt kellett kiváltani az adósságrendező hitellel.

2016. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

"igenis lefogta a bank az egész nyugdíját, mivel az reggel fél8kor érkezett a számlára és 8órakor mikor anyum elment felvenni nem volt rajta egy fillér sem!"


bizalom ide, vagy oda, én mindenképp megnéznem a netbankon keresztül a számlamozgásokat. vagy anyukád hazudik, vagy valaki más vette fel apukád fizetését.ilyen nincs,hogy a bank leemeli az egészet. valakinek vaj van a füle mögött.

és amiket írsz,hogy jól bánik a család a pénzzel stb.. hát mégse úgy tűnik,ha így el vannak adósodva,hogy nem tudják fizetni a törlesztőt csak hitelből

2016. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nyilvanvalo hogy fogalmad sincs az adossagkezelesrol es egyeb penzugyi dolgokrol, teged a csaladod eppen ugy b**sz at (erre mar nem tudok szebb szot), ahogy csak nem szegyellik.
2016. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!