Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a helyemben lennétek,...

Ha a helyemben lennétek, mikor mondanátok el a szüleiteknek, hogy melegek vagytok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, már külön élek a szüleimtől. Jó a kapcsolatunk, elég gyakran beszélünk, inkább telefonon/skypeon, mert hazajárni sajnos nem tudok olyan gyakran. Úgymond mindenem megvan az életben: jó munkahely, ami karrierlehetőséggel kecsegtet, folyamatban lévő tanulmányok, igaz barátok. A szüleim gyakran mondják, hogy büszkék rám.

Viszont akárhányszor hazamegyek, mindig felmerül az az egy dolog, ami szerintük hiányzik, hogy nem volt még kapcsolatom. (igazából volt egy barátom még középiskolában, de szakítottunk, még mielőtt bemutattam volna otthon. Nagyon jó ember volt, de a részemről nem volt meg az a bizonyos szikra, egyszerűen nem akartam, hogy hozzám érjen, ezért szakítottam vele, hogy ne pazarolja rám az idejét, amikor nincs értelme. Akkor még nem gondoltam azt, hogy leszbikus lehetek, azt hittem, hogy csak hozzá nem vonzódom "úgy")

Két éve biztosan tudom, hogy a lányok jönnek be, előtte is sejtettem, csak még magamnak se mertem bevallani. Eddig nem volt párom, nemrég viszont megismerkedtem egy lánnyal az egyetemen. Okos, gyönyörű, törődő, és nagyon boldogok vagyunk együtt :)

A szüleim mindig rákérdeznek, mikor hazamegyek, hogy mi újság a fiúkkal. Olyankor mindig jön a szokásos válasz: semmi. Aztán elkezdenek viccelődni, vagy azzal, hogy "és a lányokkal mi újság?", vagy azzal, hogy "de hát így az öcsédnél előbb lesznek unokák, mint nálad!"

Biztos, hogy az öcsémnél előbb lesznek unokák.

Lassan elő kellene hozakodnom ezzel, mert úgy érzem, ha elhallgatok előlük egy ilyen fontos dolgot, akkor nem vagyok őszinte velük. Viszont szinte biztos, hogy egy világ dőlne össze bennük, azt hinnék, elrontottak valamit, azért lettem "ilyen".

(Egyébként az öcsém tudja. Valahogy sejtette, rákérdezett, én meg elmondtam, aztán nem történt semmi.)

A kérdésem tehát az, hogy a fenti információk ismeretében, mikor és hogyan közöljem velük, úgy, hogy a lehető legkisebb csalódást okozzam? (bár ebben a helyzetben a csalódás sajnos elkerülhetetlen).

21/L


2016. okt. 2. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kábé édesmindegy. Külön élsz már, ha megállsz a saját lábadon és nem kell a szüleidre támaszkodnod (most a legrosszabb esetet nézzük), akkor bármikor. Alapvetően amúgy, ha nem homofób a családod és a viszony is jó, szerintem egy kezdeti sokk és értetlenkedés után nem lesz ebból semmi különösebben, idővel belenyugszanak.
2016. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja, azt kihagytam, hogy ezt az "elrontottak valamit, biztos az ő hibájuk" mártírkodást meg zárd gyorsan rövidre első körben. Senki nem dönteni el, hogy kibe szeret bele/kihez vonzódik, NEM nevelés kérdése. Ha a fejükön pörögnek, akkor sem lesz belőled heteró, ugyanez rád is igaz. Te egy mást szeretsz, mint az átlag, de nem másként, ezt kell nekik felfogni.
2016. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem már tudják, ha rá is kérdeztek. Öcséd biztos elkotyogta már. Vidd haza bemutatni a csajodat, aztán ki is maradhat a leülős, lelkizős rész, egyértelmű lesz a helyzet.
2016. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem hülyék akkor szerintem ezt tudják már ők is csak várják hogy te mond el :D
2016. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb most ideje lenne. Írod, hogy összejöttél egy lánnyal, szóval egy idő után zavart okozhat a kapcsolatotokban, ha bujkálnotok kell. Főleg, ha az ő szülei tudják, esetleg bemutat téged és akkor egy idő után kezd necces lenni, hogy ő nem ismerheti meg a te családodat. Legközelebb amikor hazamész, akkor mondd el nekik, hogy meleg vagy a többi pedig a reakciójuktól függ.
2016. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
67%
Nekem úgy tűnik hogy az öcséd már elkotyogta és ezért kérdezik hogy "és s lànyokkal?"
2016. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ha viccelődnek a témával, akkor nagy baj úgysem lesz. Inkább azoknál a családoknál van gond, akik tabuként kezelik.
2016. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű a beszélgetés, de előbb-utóbb túl kell esned rajta.

Ha igazán jó család vagytok, akkor a szüleid, a kezdeti sokk után tudomásul veszik a tényeket, mert normális esetben a szülőnek a gyereke boldogsága a legfontosabb.

Én azért ajánlanám, hogy erre a beszélgetésre ne vidd magaddal a barátnődet.

2016. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Leírom, mi volt, ha esetleg valakit érdekel a kérdés utóélete, vagy ha egy másik meleg ember idetéved :)

Mikor megkérdezték, hogy "na és a lányokkal", akkor mondtam nekik, hogy örülök, hogy ezt így felhozzák, mert így nem olyan kínos közölnöm, hogy a lányokat szeretem, vagyis konkrétan egy lányt.

Ezek után főleg anyukám kérdezett, a barátnőmről, arról, hogy hogy ismerkedtünk meg, mióta tart "ez az egész", biztos vagyok-e benne, hogy meleg vagyok.

Apukám nagyon csendben volt, aztán kibökte, hogy ez biztos azért van, mert mikor kicsi voltam, kamionozott, és nem volt előttem megfelelő férfipélda. Mutattam neki cikkeket, ajánlottam filmeket, elmondtam, hogy a barátnőm apja végig otthon volt és ő is nagyon jó apa volt, a barátnőm mégis meleg, szóval azt hiszem, sikerült megnyugtatni a lelkiismeretét.

A barátnőmről nem kellett sokat mesélni, egyszer már járt is nálunk, csak akkor még nem voltunk együtt, szimpatikus volt nekik.

Utána visszajöttem az albérletembe, szüleim mondták, hogy nem bennem csalódtak, de azért kell nekik egy kis idő, amíg ezt felfogják. Az öcsémmel ez még közelebb hozott minket, mármint az, hogy rájöttem, hogy egész eddig falazott nekem :D

Két nappal később felhívtak, hogy akkor hogy karácsonyozunk, mondtam, hogy úgy, ahogy eddig, a batárnőm is otthon karácsonyozik.

Szóval elég simán ment, sokkal nagyobb kiakadásokra számítottam. Azért egy szülőnek ez nem lehet könnyű, valamiért mindenki biztosra veszi, hogy a gyereke hetero, akar majd családot, stb. De anyáék ugyanúgy kezelnek, mint azelőtt, csak két napra volt szükségük, hogy feldolgozzák a mondanivalóm :)

Ment a zöld kéz mindenkinek.

2017. jan. 4. 18:33
 10/10 A kérdező kommentje:
*mármint anya arra volt kíváncsi, hogy úgy ismertük-e meg egymást, hogy rögtön összejöttünk, vagy csak összebarátkoztunk, és "lett", mert volt már nálunk vendégségben a barátnőm, és tudni akarta, hogy már akkor is együtt voltunk-e. Ez a rész félreérthető volt, bocsi.
2017. jan. 4. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!