Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa úgy eszik, mint egy...

Apa úgy eszik, mint egy disznó. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Szó szerint elkap a hányinger, ha neki áll zabálni. Egy teát nem tud irdatlan szürcsölés nélkül meginni. Néha kimenekülök az udvarda, ha neki áll. Közben szippantja a taknyát, böfög, utána beleveri a fürdőkádba. Anyáékat is idegesíti, de senki nem szólhat neki, mert kicsinál utána. Próbáltam jelezni neki, hogy csináltassa meg a fogait, hátha ez segítene, de nem ér azt mondja. Egész nap itthon ül,mert nyugdíjas.
2016. okt. 16. 09:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A taknyát veri bele a kádba, kicsit félreérthető.
2016. okt. 16. 09:17
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Kerüld a közös étkezéseket, én is így csináltam anno.

Az én szegény apám (igaz neki agylágyulása volt) az étkezőasztalnál kivette a protézisét és lenyalogatta róla az ételmaradékot.

Szerintem ezt nem lehet überelni. :(

2016. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Nahááát!
2016. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Kezd el utánozni, de játszd túl a neked nem tetszőket, Pl.szürcsölj még hangosabban, legyél még gusztustalanabb, talán magára ismer, vagy "agyoncsap"
2016. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a bátyám nem tud normálisan enni.

Ő világ életében csúnyán evett én inkább mellé ülök étkezésnél akkor kevésbé zavar a látványa. A bátyám intelligens, jófej jól öltözködő igényes ember nincs vele baj semmi, nagyon rendes, de egyedül enni ne egyen vele senki egy társaságban mert egy hányinger ahogyan eszik.


Nála a leves evés azzal kezdődik hogy szürcsöl, ez még nem is zavar de ahogyan a kanalat belemeríti, szanaszét fröcsög az asztalon, ezért is szoktunk le a terítőről, meg persze a szájából is fröcsög ki a cucc. Gyümölcsöt leginkább az almát úgy eszi hogy nagyokat harapdál bele, ami olyan hanggal jár hogy az hihetetlen, és nyőg közbe, meg adja ki a hangokat, meg fröcsög és még le sem nyelte a megrágott almát már harap újra és annyira tele van olyankor a szája hogy már szinte bele lehet látni, ami nem éppen gusztusos. Ha húst meg olyan ételt eszik amit késsel vágni kell, akkor a tányérján a kaja fele kipotyog, aztán amikor a szájába veszi gyorsan beletesz egy kis köretet a szája dugig van és nyitott szájjal akár csámcsogással eszik ha szembe lennék vele akkor ott okádnám le, de így is idegesít mert hallom. Folyton nyőg nagy levegőt vesz, meg utána szuszog.... Apám ezért is kapcsol TV--t amikor eszünk hogy legalább valami elnyomja a hangot. Ha pörköltet vagy főzeléket eszik akkor a tányérján mindent össze pépel úgy összekeveri mint egy moslék olyan lesz a vége az egésznek aztán úgy lapátolja be mint a kismalac. Nem tud normálisan rágni fogai rendben vannak mert arra kényes és 3 havonta jár fogászatra. Nem egyszer tettem szóvá a dolgot de mondja mindig hogy ő ilyen fogadjam el. Étterembe ritkán járunk családdal, de ott tud viselkedni, ott semmi probléma nincs vele, igaz lassabban eszik mint mi akkor, de akkor szinte kellemes érzés vele lenni. Ha vendégek jönnek akkor is azért visszafogja magát de nem tökéletes. ezenkívül ha külön eszünk pl reggeli időben mert mindenki máshogy ébred, máshogy reggelizik, máshogy jár dolgozni vagy suliba. Akkor a bátyám amikor délutános, én meg suliba készülök, mindig kint a konyhába csinál magának kaját de hatalmas disznó ól van körülötte, minden szanaszét, aztán amikor elkezdi belapátolni magába a fele kijön a száján. Egyszer volt hogy valamire ráharapott és képes volt kivenni a megrágott ételt a szájából bele a tenyerébe, akkor szó szerint már én öklendeztem tőle. Ő neki is szokása a taknyát mindig kifújni bele a fürdőkádba vagy zuhanyzásnál is ezt hallani. Akkor szokta elfingani magát, a fürdő a szobám mellett van, néha áthallani dolgokat, meg nálunk szokás fürdés után magunk után eltakarítani, kifertőtleníteni a fürdőt. Ezt mindenki be is tartja, de volt hogy a bátyám épp sietett valami randira és akkor szólt hogy nem csinált rendet, jó elnéztük, mentem épp tusolni és amikor megláttam a kabint hogy néz ki, minden tiszta takony hát előtte jó vastagon átmostam mindent. Én nem tudom akkor hogy mi volt a randin de 24 éves létére csak dolgozni jár, meg néha egy egy buli de eddig soha nem volt még igazán barátnője. Volt rá példa hogy egy helyes kiscsaj átjött hozzánk és igen csak elvoltak a bátyámmal, én örültem ennek akkor igaz 15 évesen még nem láttam át úgy a helyzetet, de a bátyám akkor még gusztustalanabb volt mint most. Akkor is ketten reggeliztek másnap a bátyám nem fogta vissza magát a barátnője tőlem kérdezte hogy mindig is ilyen undorítóan eszik? Akkor mesélte hogy éjjel tele fingta az ágyat meg reggel amikor ébredtek felállt a kuka felé és beleturházott egy hatalmasat. A bátyám akkor még ne dohányzott. Ilyen téren én rontottam el, én kezdtem el cigizni, a bátyám meg miattam szokott rá, akkor is amikor néha ketten megyünk cigizni a teraszra a bátyám teleköpköd mindent és összevissza hamuzik. Ha krémes süteményt eszik azt nagyon gusztustalanul csinálja, még egy kisgyerek is különbül eszik mint ő. Most nem rég akasztott ki azzal hogy épp ment valahova és előtte leette a pólóját és képes volt abba elmenni itthonról.


Lényegében erre nincs megoldás sajnos, a szüleink feladták már, és én is. A bátyám ilyen sajnos....


Amikor meg nagy wc-zik akkor az egész háznak elmegy az étvágya még a kutyának is. Azt is akkora hanggal végzi hogy iszonyat.

2016. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:36-es

Majdnem egy az egyben a sógoromat írtad le.

Ha nem írtad volna, hogy a testvéred (neki nincs) és 24 éves (ő 31), azt hittem volna, hogy róla írsz.

Egyedül a taknyolós rész nem illik rá (vagy csak még nem csinálta nálunk)

És az a durva, hogy a nővérem is kezd hozzáidomulni, de ha sokat van itt (a sógor), akkor apánk is.

Amikor meglátom, hogy kajálni készülnek, inkább kimegyek.

Szerencsére olyan a család munkabeosztása, hogy nagyon ritkán tudunk közösen kajálni. (régebben sose gondoltam volna, hogy ez szerencse lehet)

2016. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt élettársam volt ilyen, igaz ő "csak" nyögött, szuszogott, csámcsogott közben.Akkor volt 48 éves.Képtelen voltam együtt enni vele.Fogai rendben voltak, ráadásul egy végtelen tanult emberről beszélek.5 idegennyelven beszélt, repülőgép-mérnök és légiforgalomirányító végzettséggel rendelkezett.Három hónap után elköltöztem, nem csak ez miatt.

Nem tudsz vele mit csinálni, talán egy beszélgetést megér, de ki tudja használ-e.

2016. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor meg nagy wc-zik akkor az egész háznak elmegy az étvágya még a kutyának is. "


Ez jó...

2016. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Milyen sztorikat írtok! A 4-es is jó megközelítés. Aztán lehet, hogy előző életében disznók voltak. Ilyen regressziós hipnózissal utána kéne nézni a múltjuknak.
2016. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

10.36-os válaszoló!

Ezzel a sztorival stand up-olhatnál! Jobban megnevettettél, mint a hivatalos humoristák. (Tudom, nektek nem vicces, de ahogy leírtad...)

2016. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!