Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos lenne ha...

Szerintetek jogos lenne ha elkérném anyukámtól legalább az árvaságim felét? Albérletben lakom, dolgozok és tanulok.

Figyelt kérdés
Édesanyám rossz ezt így kimondani, de nem támogat. Nagyon ritkán valami apróságot kapok tőle a háztartásba pl. Van még két testvérem otthon, egy szintén egyetemista bátyám, és egy középiskolás öcsém. Elég nehezen élnek, nem sok pénzt kapnak. De hozzá kell tenni sajna anyukám nem is tesz érte semmit. Szeretem őket, és nem akarok nekik rosszat. De nyílván ez az összeg nekem járna, és semmit nem kapok belőle.
2016. okt. 17. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy?

Mondjuk ettől függetlenül igenis neked jár a pénz. Én 20 éves voltam, amikor kaptam. A sulira, bérletre, ruházkodásra, kajára el is ment a pénz. Nyilván neked is nagy szükséged lenne, attól függetlenül, hogy dolgozol iskola mellett.

Félsz attól, hogy balhé lesz belőle, ha elkéred?

2016. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Bemész oda, ahonnan ezt folyósítják (gondolom MÁK), és átíratod a te bankszámládra, elvégre ezt te kapod, nem az anyád.

Nem az a célja, hogy az anyának ne kelljen dolgoznia, vagy tengjen-lengjen három órás munkákból, hanem az, hogy az árván maradt gyereket segítsék vele.


Aztán az a te döntésed, hogy ebből adsz-e neki valamennyit, vagy sem. De a markát nem tarthatja, nem követelőzhet, eddig is többet kapott belőle, mint ami jár.

2016. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Édesanyám rossz ezt így kimondani, de nem támogat. Nagyon ritkán valami apróságot kapok tőle a háztartásba pl. Van még két testvérem otthon, egy szintén egyetemista bátyám, és egy középiskolás öcsém. Elég nehezen élnek, nem sok pénzt kapnak. De hozzá kell tenni sajna anyukám nem is tesz érte semmit. Szeretem őket, és nem akarok nekik rosszat. De nyílván ez az összeg nekem járna, és semmit nem kapok belőle.Azon fel van háborodva hogy külön az én nevemre érkezik a pénz.
2016. okt. 17. 09:14
 4/20 A kérdező kommentje:
Jaj nem ezt akartam bemásolni..
2016. okt. 17. 09:16
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval 19éves vagyok. Igen ettől félek. Alapból nem tökéletes a viszonyom vele, biztos veszekedés lenne.Mindig azt mondja hogy ha segitség kell szoljak. Persze egyszer volt ilyen, és akkor is 1hét mulva azt a kis összeget is vissza kérte. Fel van azon is háborodva hogy külön az én nevemre érkezik a pénz.Szerintem nem tudja felfogni hogy mennyi energia és munka ez nekem a mindennapokban hogy megéljek és tanuljak is.
2016. okt. 17. 09:19
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Van az a pillanat, amikor illik támogatni a szüleinket. (Amennyiben megtehetjük.)

De ez nálad nem most van.

Ha, nehezen megy anélkül az összeg nélkül, kérd el.

2016. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Azért érkezik az a pénz külön a te nevedre, mert a TIÉD, ő meg elsikkasztja. (Tudod, más pénzét sajátjaként használja.)

Ez kb. olyan, mintha egy az egyben elvenné a fizetésedet, és elköltené, elvégre az is a te nevedre érkezik, az is neked jár, és ő is biztos remekül el tudja költeni.


Most ki a francot érdekli, hogy ő mennyire fog megsértődni?! Jó hogy már nem te kérsz elnézést, amiért nem hagyod a pénzed ellopni!!

Ne legyél ilyen kis tehetetlen és gyenge, növessz már valami határozottságot, és menj be a MÁK-hoz, és kérd ezt az összeget a saját számládra.

Ha anyád mekeg, akkor meg tárd szét a kiskacsód, hogy nem tudod, miért oda kapod, biztos a NAV tudja a számlaszámodat, és azért.

Aztán anyád meg a se.ggét verheti a földhöz, nem fogja tudni visszaírányítani az árvaságit a saját számlájára.


Ha akarsz, adsz belőle, ha nem, nem.

Anyád meg kapja össze magát, és húzzon el dolgozni!! Hiába tátja a száját!

Sőt, elárulom azt is, hogy ez az összeg sem jár ám örökké! Akkor mi lesz a drága jó mamával, ha nem jár már utánatok az állami pénz, és a maradék (gondolom rokkantnyugdíjas vagy hasonló) meg éhen halni se lesz elég?! Hát az lesz, hogy költözik a nyakadra, mert az egyetlen kislánya kötelessége, hogy gondoskodjon róla, és sza.rik bele, ha a saját gyerekednek nem jut ételre.


Nyisd ki a kis szemed, mert ha nem veszed észre, hogy anyád milyen hidegvérrel kihasznál, hogy neki ne kelljen dolgozni, akkor lesz ebből még bajod az életben bőven.


Megsértődik? Sértődjön, egészségére.

Ahhoz joga van. De a neked járó pénzt eltapsikolni viszont nincs!

2016. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Kérdésedre a válasz: JOGOS
2016. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

JOGOS ELKÉRNED, ... de nem a felét, hanem az egészet, mert az a tiéd.


Aztán, hogy elkéred vagy sem, az már a te döntésed.


Ha azért nem kéred el, (vagy csak a felét kéred) mert úgy gondolod, hogy támogatni szeretnéd, mert rászorul, akkor ezt tudatosíts vele, hogy ez TÁMOGATÁS részedről, ami nem kötelező.


Ha elkéred, mert te vagy szorult helyzetben, akkor sem tehet semmit, hiszen a megélhetésedre kell, nem pedig arra, hogy elutazz a Bahamákra.

2016. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Otthon se laksz már, az a te pénzed. Kérd el és vagy odaadja szépen vagy átiratod a nevedre.
2016. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!